Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Kosiarki wrzecionowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosiarki wrzecionowe

MarekW 18:10, 09 sie 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
No na taką powierzchnię i taką regularność to polecam, kosiarka jest wygodna bo lekka, ale często trzeba kosz opróżniać. cięcie też jest ok i można regulować wysokość, tylko szerokość koszenia jest zasadniczo mniejsza no chyba że kupisz wrzecionowe monstrum ale to już nie wiem czy takie przyjemne w użyciu. Moja kosi na szerokość ok 35 cm i czasem trzeba poprawić ale to rzeczywiście przyjemność.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
CebuleKwiatowe 14:05, 11 lut 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Fakt,35 cm to niezbyt duży rozstaw i szerokość,ale coś za coś i tutaj masz przyjemność pdoczas koszenia, najwyżej poprawisz 2-3 razy i też będzie w porządku.
____________________
Buszaka 08:15, 19 lip 2016

Dołączył: 19 lip 2016
Posty: 4
No tak.
____________________
Wersja próbna
Buszaka 09:15, 19 lip 2016

Dołączył: 19 lip 2016
Posty: 4
Podkaszarka ręczna jest samo ostrzaca. Wbrew pozorom ma regulację wysokości koszenia jak również regulację ostrzenia wrzeciona.
Dlaczego nigdzie o tym nie pisze? Dziwne że sprzedawcy nie informują o tym kupujących.
Regulacja wysokości koszenia ustawiamy poprzez odkręcenie dwóch śrub regulacji wałka znajdującego się z tyłu, długi poprzeczny wałek z tworzywa, przeważnie czarny. Po podniesieniu ręką na żądaną wysokość dokręcamy śruby jednocześnie po obu stronach, nie potrzebujemy do tego kluczy gdyż śruby mają osłony plastikowe, które dokręcamy ręką.
Po pewnym czasie używania kosiarka nie tnie trawy tak jak na początku po zakupie lub nie tnie trawy już na samym początku bo źle fabrycznie została złożona, wtedy nie rzucamy w kąt tylko regulujemy ostrzenie. Żadnych szlifierek, pikników i tym podobnych spraw.
Wrzeciono musi ostrzy się samo.
Dlatego na początku szukamy pokręteł ze sprężynami, są wyżej niż pokrętła regulacji wysokości trawy. Odkrecamy naprzód jedną sprężyne ale nie do końca! Wystarczy 5 do 6 obrotów, następnie drugą sprężyne po przeciwnej stronie w ten sam sposób.
Teraz odkrecamy śruby regulacyjne mechanizmu ostrzenia wrzeciona, które znajdują się tuż pod sprężynami, musimy do tego użyć klucza 13 lub 14mm nie wiem dokładnie bo ja używałem kombinerek. Po każdej stronie są dwie śruby, luzujemy tylko jedną z nich, jest to śruba znajdująca się wyżej, bliższa sprężyny. To samo robimy po drugiej stronie kosiarki, luzujemy jedną śrubę znajdującą się wyżej. Nie odkrecamy do końca tylko luzujemy!
Następnie równomiernie dokręcamy pokrętła obydwu sprężyn i obserwujemy czy dolny nóż zbliża się do wrzeciona, jest to blacha równoległa do osi wrzeciona i znajduje się poniżej niego.
Gdy zobaczymy że Wrzeciono zetknęlo się z blachą, czyli nożem dolnym przerywamy dokrecanie rękoma i dokręcamy kluczem śruby regulacyjne po jednej i drugiej stronie. Kosiarka jest w stanie gotowości do pracy a raczej Podkaszarka.
Uwaga! Nie można za mocno dokręcac sprężyny gdyż wtedy Podkaszarka będzie ciężej chodzić i trzeba zwrócić szczególną uwagę na to by jedna i druga strona noża dolnego równo doszła do styku z wrzecionem czyli nożem obrotowym.
____________________
Wersja próbna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies