Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Kosiarki wrzecionowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosiarki wrzecionowe

Basiaw 12:06, 23 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Z 3 tygodniowym poślizgiem dosłano mi kosz do kosiarki. Wczoraj odbyło się "pełnowartościowe" koszenie, z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że to był dobry pomysł i dobry zakup.

____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 13:49, 23 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kosz jest bardzo ważny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 16:08, 23 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajna ta kosiarka
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ircia 20:43, 22 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
To ja też chcę się pochwalić swoją ręczną kosiarką wrzecionową. Mamy ją od samego początku powstania naszego ogródka. Na początku kręciłam nosem, ale mąż z takim przekonaniem mówił o niej, że w końcu skapitulowałam.
Dziś mogę powiedzieć, że była to trafiona decyzja. Nasz trawnik nie jest duży, więc kosiarka sprawdza się idealnie. Przy większym na pewno byłaby to elektryczna.
Nasza jest bez kosza. Ale.... W tym też widzę zalety!!! Trawę każdorazowo trzeba zgrabić po koszeniu (czego po prostu nie znoszę!) No ale tym zajmuje się już mąż. Grabienie natomiast bardzo, bardzo dobrze służy trawnikowi !!!
____________________
Ogród Irci
moni 21:57, 27 sty 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
mi się podobała taka mała kosiarka pokazywana w ostatnim odcinku " mai w ogrodzie".
____________________
Mona
MarekW 09:50, 28 sty 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Ja też się pochwalę, że już mam kosiarkę wrzecionową, teraz czekam na rozpoczęcie sezonu
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
wisniol 12:51, 08 sie 2013

Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 1
Witam,
jestem tu nowy i mój pierwszy ogród powstaje od wiosny tego roku, własnoręcznie . Nie będę się rozpisywał o ogrodzie bo wątek, choć nieco leciwy, dotyczy kosiarki wrzecionowej.
Otóż mam też taką i szczerze mówiąc, to nie zamieniłbym jej na elektryczną, którą do tej pory kosiłem perzowisko porastające działkę.
Cisza, wygoda, brak kabli, ok 400 m2 trawnika.
Kosiarka pozwala ciąć trawę na wysokości w zakresie od 27 do 75 mm, waży 17 kg, posiada kosz i tnie na szerokość 46 cm.
Zeby nie było reklamy dodam, że sprzęt jest czeski i kosztuje niespełna 350 zł.
zakol13 21:37, 08 sie 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
kurcze zrobiła mi się ochota na taką. Ponoć cięcie jest 100 razy lepsze dla trawy niż na zwykłej rotacyjnej kosiarce.

Może ktoś z Was, kto ma taką kosiarkę, a korzystał też kiedyś ze zwykłej może porównać jakość cięcia?
____________________
MarekW 22:06, 08 sie 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Ja używam i takiej i takiej. Wrzecionowa jest fajna ale do regularnego koszenia, gdy się przeciągnie termin koszenia to wrzecionowa już tak fajnie nie kosi, a koszenie robi się koszmarem. Co zaś do jakości koszenia to prawda, że wrzecionowa tnie lepiej, nie strzępi trawy i dzięki temu trawa lepiej się regeneruje, Polecam taką kosiarkę do małych trawników i skarp, gdzie spalinowa już nie daje rady.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
zakol13 13:46, 09 sie 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
poważnie się zastanawiam. mam 220m takiego powiedzmy 'reprezentacyjnego' trawnika, który tak czy tak koszę 2 razy w tygodniu w sezonie, więc z regularnością u mnie nie ma problemów. Zresztą koszenie to moje małe hobby, lubię to robić Zależy mi właśnie na jakości cięcia, spalinową kosiarkę będę miał tak czy owak, bo trzecie tyle trawnika powstaje powoli.
Tylko ciężko w ciemno brać, jakbym kurcze mógł to gdzieś wypróbować to nie było by problemu ;/
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies