Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Kosiarki wrzecionowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosiarki wrzecionowe

Gardenarium 11:09, 19 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No jestem bardzo ciekawa tej kosiarki w praktyce. Wydaje mi się, że długiej trawy za chiny nie skosi. Po prostu moc jest tylko taka jaka w u nas w rękach.

Kosz wydaje mi się niezbędny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 19:42, 19 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Danusiu, jak do mnie dotrze (najprędzej w piątek), to nie będę zwlekać z próbami.

Tymczasem dzisiaj miałam okazję wypróbować kosiarkę ręczną mającą naście lat, od kilku lat nieużywaną, nieco podrdzewiałą. Ta próba mnie ucieszyła, bo jeśli takim rupieciem mogłam kosić trawę niekoszoną od ok. miesiąca, poprzerastaną mleczem i chrzanem i dała radę, to praca nową kosiarką przystosowaną do cięcia wyższej trawy powinno być tym łatwiej.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 19:57, 19 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czekam z niecierpliwością, bo taka kosiarka dla Mamy mnie interesuje na cmentarz, żeby na rower mogła Babcia Jasia ją zabrać. Da się?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:56, 19 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie to taka kosiarka jest za duża na rower (ale w tym wieku jeździć na rowerze? Podziwiam)

Lepiej kup Mamie może takie nożyce na akumulator do podcinania - z wydłużaną rączką i kółeczkami (raz pokazywałaś takie przy podcinaniu pod drzewem)
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MarekW 22:56, 19 wrz 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Ja też czekam niecierpliwie na relacje, bo jeszcze się zastanawiam
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Basiaw 07:58, 20 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dam znać wszystkim zainteresowanym, byle nie lało jak przyjedzie, to od razu jakąs trawkę dorwę.

Danusiu, Sebek ma rację, na rower to raczej nie bardzo. Najlżejsze modele to 6,5 kg wagi, ale nie tyle waga, co kształt wydaje mi się problemem przy próbie przewiezienia czegoś takiego rowerem.
Dużo tej trawki na cmentarzu Mama ma do koszenia? Ja mam wspomniane przez Sebka nożyce akumulatorowe do przycinania trawy, tyle że bez trzonka do prowadzeni, bo używam je do docinania tam, gdzie kosiarka nie może dojsć i naprawdę sporo mozna nimi sciąć na jednym ładowaniu. Jesli to torchę zielonego wokół pomnika, to Mama spokojnie dałaby radę.

____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 19:50, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mamy takie nożyce nawet z trzonkiem i na kółkach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:19, 22 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)
Mamy takie nożyce nawet z trzonkiem i na kółkach


No to sklonuj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basiaw 19:16, 26 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Melduję, ze kosiarka dojechała i jest wspaniała, zakochałam się w niej od pierwszego koszenia
Ponieważ Sebek pytał mnie o nią w moim ogrodowym wątku, to tam napisałam troszkę więcej o pierwszych odczuciach.
W każdym razie, jak ktoś poważnie myśli o takiej kosiarce, to ta Husqvarny jest genialna!
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 11:16, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wklej Basiu zdjęcie tej kosiarki tutaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies