Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Kosiarki wrzecionowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosiarki wrzecionowe

Basiaw 07:44, 15 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Sebku, Ty tajemniczym sposobem zaglądasz do wszystkich wątków, więc skoro sądzisz, że nikt takiej nie ma, to w zasadzie mogę to traktować jako pewnik.

Danusiu, obecnie dostępne na rynku ręczne kosiarki bębnowe mają regulację wysokosci cięcia trawy, na ogół w przedziale 12-43 mm, jest też kosiarka Husqvarny, która ma w opisie informację, że kosi na wysokosci 50 mm a to już chyba całkiem dobra wysokosć?
Co do rozrzucania trawy, to można dokupić kosz na trawę i to powinno jakoś ten temat załatwić.

Jest też wypasiony model Fiskarsa, tnie nawet na wysość 10 cm, ale prawie 900 zł to sporo

Ciekawie i solidnie wygląda ta kosiarka Husqvarna 64 , ale nie wiem czemu nie mogę jej nigdzie znaleźć w ofercie do kupienia...
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 10:37, 15 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bębnowa byłaby dla Ciebie idealna, bo to taka typowa do ogrodów przydomowych.

Danusia u siebie kosi na wysokość 3 i 4 cm - ja koszę na 4,5, ale to dość wysoko.

Przydomowe kosi się na tą wysokość, także te pierwsze mają ten przedział akurat
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basiaw 12:21, 15 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Już się ze średnim zapałem przymierzałam do wyjścia z linijką do ogrodu, żeby stwierdzić, jaką właściwie wysokosc ma skoszona trawa a niezawodny Sebcio mnie wyręczył dziękuję!

Czyli wychodzi na to, że kosiarka z regulowaną wysokością do 44 mm z powodzeniem się nadaje. Teraz pozostaje mi wybrać sensowny model za przyzwoitą cenę. Na pewno z koszem, grabienie trawy po koszeniu już przerabiałam, więcej nie chcę.
____________________
Nasz mały, zielony świat
MarekW 08:26, 16 wrz 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Ja też zastanawiam się poważnie nad kupieniem takiej kosiarki, ale z innych powodów Otóż makabrą jest dla mnie przenoszenie kosiarki spalinowej między kwaterami bukszpanowymi. Obwódki są pełne bez przerwy i za każdym razem muszę takiego smoka dźwigać, a wrzecionowa jest lekka i myślę że te fragmenty ogrodu łatwiej będzie kosić, dodatkowo też wywijać przy krawędziach - chyba że to jest trudne przy takiej kosiarce? Może ktoś ma doświadczenie?
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Sebek 10:28, 16 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Najważniejsze przy takiej kosiarce to zachować tempo, bo spalinówka będzie kosić w miejscu , a taka stać. Jeśli nie musisz się zatrzymywać w każdym kąciku to ja bym kupił skoro tak trudno kosić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basiaw 13:45, 18 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Zdecydowałam się na kosiarkę ręczną Husqvarna 64, ze względu na to, że producent wyraźnie zaznacz, ze do wyższej trawy (tnie w zakresie 12-55 mm) i to "wrzeciono" z nożami ma dodatkowe wzmocnienie, noże nie powinny się uginać.
Jak ją sprowadzę i popracuje, to dam znać, czy zakup z sensem czy strzeliłam głupotę.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 13:58, 18 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basiaw 18:55, 18 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Mam nadzieję, że i fajna i nie tylko dla pakerów. Jeśli się okaże, że wymaga indywidualnego programu ćwiczeń na siłowni, to mężuś wzrokiem mi powie "a nie mówiłem" .
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 19:38, 18 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Basiaw napisał(a)
Mam nadzieję, że i fajna i nie tylko dla pakerów. Jeśli się okaże, że wymaga indywidualnego programu ćwiczeń na siłowni, to mężuś wzrokiem mi powie "a nie mówiłem" .


Eeeee - one są leciutkie - same pojadą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basiaw 07:09, 19 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Kosiarka jest lekka, i owszem, to raczej chodzi o o opór stawiany przez trawę i to, czy sie po prostu pcha czy może trzeba jakos mocno dociskać ustrojstwo do ziemi, żeby nie skakało wierzchem zamiast ścinać trawę.
No nic, okaże się w praniu, jak to mówią
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies