Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogrodem, to jestem w lesie!

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogrodem, to jestem w lesie!

Igan 10:02, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
anbu napisał(a)
Hej Iga Przyszłam się przywitać
Naturalny ogród przy lesie, to jest to!
Będę Cię mieć na oku


Hej! Dzięki za odwiedziny! Takie podglądactwo mile widziane
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
renatamama3 10:09, 06 wrz 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Pytam ,bo na tych kamieniach coś zielonego rośnie ,rodka tam byś może wcisnęła ,zielono byś miła ,albo trawkę np. rozplenice .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Igan 10:13, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
renatamama3 napisał(a)
Pytam ,bo na tych kamieniach coś zielonego rośnie ,rodka tam byś może wcisnęła ,zielono byś miła ,albo trawkę np. rozplenice .


Masz dobre oko Owszem,rośnie coś zielonego - jakiś chwast. Podobają mi się jego liście, więc na razie go nie usuwam, tylko kontroluję jego wzrost.
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
anbu 10:14, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Igan napisał(a)





Iga napisałaś w pierwszym poście, że lubisz bukszpany. Nie chcesz na tej rabacie czegoś zimozielonego, zdobiącego cały rok?
Bo wrzosy, z tego co się orientuję, to na jesień tylko są ładne..
Ot taka mała sugestia
____________________
Ania Ogród Ani :)
Igan 10:31, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
anbu napisał(a)


Iga napisałaś w pierwszym poście, że lubisz bukszpany. Nie chcesz na tej rabacie czegoś zimozielonego, zdobiącego cały rok?
Bo wrzosy, z tego co się orientuję, to na jesień tylko są ładne..
Ot taka mała sugestia


Tak, lubię bukszpan, nawet ostatnio dokupiłam dwa.

A propos bukszpanu - przed domem rośnie duży okaz bukszpanu - niestety nigdy nie przycinany i nie formowany, który tej wiosny trafił do mnie z innego ogrodu. To była duża akcja - trzeba było koparki, żeby go wygarnąć z ziemi i przenieść w nowe miejsce. Niestety, bryła korzeniowa uległa częściowemu zniszczeniu i nie mam pewności, czy krzak się przyjmie, ale to było już 4 m-ce temu, to raczej już się przyjął?
P.s. Przeprowadzka bukszpanu nie była moim widzimisię, wynikała z rozbudowy domu u sąsiadów.

Myślałam już żeby usunąć te kamienie i zastąpić ja właśnie np bukszpanem (ale szkoda mi ich usuwać, bo kiedy je tam kładłam, to z myślą, że każdy z nich symbolizuje jednego członka rodziny )

Co do wrzosów, zgadza się, największą ozdobą są kiedy kwitną, ale poza tym też nie są brzydkie - takie zimozielone krzaczki

____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
anbu 10:34, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Igan napisał(a)


Tak, lubię bukszpan, nawet ostatnio dokupiłam dwa.

A propos bukszpanu - przed domem rośnie duży okaz bukszpanu - niestety nigdy nie przycinany i nie formowany, który tej wiosny trafił do mnie z innego ogrodu. To była duża akcja - trzeba było koparki, żeby go wygarnąć z ziemi i przenieść w nowe miejsce.


Pokaż giganta
____________________
Ania Ogród Ani :)
Igan 10:56, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Mam świadomość, że ten bukszpan mógłby być piękniejszy, gęstszy i dorodniejszy, gdyby był pielęgnowany. Niestety, rósł w kiepskiej ziemi (V,VI klasa) i nigdy nie był przycinany.

Te bombki na nim to radosna twórczość mojej córki

Akurat tym swoim ładniejszym "profilem" jest teraz skierowany do płotu (niestety), a bardziej wyleniałą częścią w kierunku domu.
Nic na to nie można było poradzić. Jak koparka go zagarnęła i przewiozła, to nie było możliwości manewrowania krzakiem, ze względu na jego gabaryty.







A właśnie! Powinnam skorzystać z doświadczenia i wiedzy Forumowiczów i podpytać o pielęgnację takiego starego bukszpanu. Kiedy i jak go przyciąć? Kiedy go zasilić kompostem? Itp.
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
anbu 10:59, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
I tak jest czaderski! Toszka miała rację mówiąc, że do przeniesienia takiego buksa potrzebny jest dźwig.

Iga może wstaw jakiś plan swojego terenu, rzut działki z liniami rabat
____________________
Ania Ogród Ani :)
Igan 11:07, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
anbu napisał(a)
I tak jest czaderski! Toszka miała rację mówiąc, że do przeniesienia takiego buksa potrzebny jest dźwig.

Iga może wstaw jakiś plan swojego terenu, rzut działki z liniami rabat


Hmm, na kompie nie mam żadnych planów ani rzutów, a rysować takich rzeczy nie potrafię.

A co do rabat - to one są zupełnie w powijakach. O, proszę, zdjęcie z wczoraj (zrobiłam, bo strasznie podobało mi się światło w lesie).
Widać na nim smutną, prostokątną, rabatę (która pierwotnie miała być warzywnikiem, stąd ten nieszczęsny prostokąt). A na rabacie widoczna - moja duma - perovskia





____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
anbu 11:15, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Piękny ten las, może robić za zapożyczone tło
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies