Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogrodem, to jestem w lesie!

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogrodem, to jestem w lesie!

AnnaCh 11:53, 29 sie 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A nie masz gdzieś w okolicy kompostowni?
Ja jak sadziłam moje The Fairy, to zmusiłam M i kupował mi kompost w workach i jak im dałam sporo kompostu, to ładnie rosną
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Igan 17:31, 29 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
AnnaCh napisał(a)
A nie masz gdzieś w okolicy kompostowni?
Ja jak sadziłam moje The Fairy, to zmusiłam M i kupował mi kompost w workach i jak im dałam sporo kompostu, to ładnie rosną


Mam swój kompostownik przy domu i sporo roślin zasiliłam już swoim własnym kompostem
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Igan 17:33, 29 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
malgol napisał(a)
Hej, przyszłam z rewizyta Piekne masz warunki na naturalny ogród Zapowiada się przepiekny zakątek Zobaczysz, zanim się obejrzysz te małe roślinki zrobią busz
A jak u Ciebie sprawdza się perowskia? Słyszałam ,że przemarza a chciałabym posadzic u siebie ...na razie zbieram doświadczenia innych


Ja mam perovskię trzeci sezon. Co do przemarzania, to trudno powiedzieć, bo dwie ostatnie zimy były bardzo łagodne, zwłaszcza ostatnia.
Na chwilę obecną, to moja ulubiona roślina. Pięknie kwitnie już dwa miesiące. Z daleka wygląda jak taka fioletowa chmura. I kolor liści i łodyg ma bardzo atrakcyjny, taki srebrno- zielony.
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Igan 17:28, 04 wrz 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Czy Wy też tak ciągle przerabiacie rabaty czy tylko ja jestem taka niezdecydowana?
Uległam Ogrodowiskowej słabości do hortensji. Zakupiłam już sztuk dwie, w planach są następne, ale to już chyba w przyszłym roku.. No i teraz cała koncepcja rabaty mi się zmienia, kombinuję z jakimi roślinami skomponować te hortensje..mam już kilka pomysłów.

Przyjechała paczka z roślinami, pogoda odpowiednia do nasadzeń, tylko czasu brak po wakacjach..
Zamówiłam m.in. dwie odmiany żurawek: Citronelle i Obsidian. Jak tylko otworzyłam paczkę, z miejsca moją żurawkową ulubienicą została Obsidian i teraz żałuję, że nie kupiłam jej więcej.
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Igan 18:27, 05 wrz 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Ostatnie "zielone" zakupy
I nowo powstałe "wrzosowisko" przed domem.



____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
AnnaCh 19:56, 05 wrz 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zakupy super
Wrzosowisko bardzo mi się podoba, pięknie wyszło
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Igan 08:04, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Dzięki, Aniu!

Odnośnie zakupów...pisałam wyżej, że już wymyśliłam nowy plan rabaty w roli głównej z hortensją.. akurat na tej rabacie jest sporo cienia, bo tuż za płotem rośnie wysoka i rozłożysta sosna.
Wczoraj sąsiad dał mi znać, że zamierza wyciąć kilka drzew na swojej działce, w tym tę sosnę, więc nie wiem czy teraz nie będzie tam za dużo słońca dla roślin, które już zaplanowałam.

Posadziłam już jedną limelight i widzę, że jej białe kwiaty niesamowicie rozjaśniają to dość ciemne miejsce. Jestem zachwycona tą hortensją
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
renatamama3 08:34, 06 wrz 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Fajne zakupy ,ja ostatnio kupiłam kilka jerzówek i trzy krwawniki kichawce .
Z hortkami może posadź rozchodniki plus trawy plus żurawki ,lub zamiast rozchodników jeżówki ,albo rudbekie .
Co masz na wrzosowisku ,oprócz wrzosów ?
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
anbu 08:42, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hej Iga Przyszłam się przywitać
Naturalny ogród przy lesie, to jest to!
Będę Cię mieć na oku
____________________
Ania Ogród Ani :)
Igan 10:00, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
renatamama3 napisał(a)
Fajne zakupy ,ja ostatnio kupiłam kilka jerzówek i trzy krwawniki kichawce .
Z hortkami może posadź rozchodniki plus trawy plus żurawki ,lub zamiast rozchodników jeżówki ,albo rudbekie .
Co masz na wrzosowisku ,oprócz wrzosów ?


Na wrzosowisku mam tylko ... wrzosy i trzy polne kamienie, które były tam najpierw Ale wrzosowisko to chyba zbyt szumne określenie, bo to półkole przed domem jest dosyć małe i posadziłam tam 25 wrzosów. (Co prawda nie wiem od ilu krzewinek zaczyna się definicja wrzosowiska) ;-P

Tak było kiedyś (front domu):



Potem było tak:


Aktualnie jest tak:



Ta rabata przed domem jest dlatego, bo w planach jest zabudowanie drewnem tego frontu między słupami. (Ale kiedy to nastąpi - nie mam bladego pojęcia).
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies