Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogrodem, to jestem w lesie!

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogrodem, to jestem w lesie!

Igan 18:39, 26 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
renatamama3 napisał(a)
Do cienia ,to polecam hosty ,miodunkę ,zawilce ,tawułki ,rododendrony .


No właśnie mam w planach rododendrony i hosty. Dzięki za polecenie innych roślin
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Igan 18:40, 26 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Figielka napisał(a)
Widziałam w jakimś czasopiśmie ogrodniczym zdjęcia z ogrodu Artura Barcisia.Masz bardzo podobny las.Jego ogród może być dla ciebie inspiracją.


Wygooglałam sobie ogród Pana Barcisia. Podoba mi się, że chciał jak najmniej ingerować w zastane środowisko. Ma bardzo naturalny, trochę dziki ogród.
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
renatamama3 19:50, 26 sie 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Jeszcze mi się przypomniało ,że bodziszek korzeniasty i grumery .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Igan 18:23, 27 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Fotki z dzisiaj:

1. Bez czarny w lesie przy domu (wiosną dziesiątki kwiatów bzu pachną obłędnie).
2. Debiut moich wrzosów





____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Katkak 15:10, 28 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj . Moja cócia też ma na imię Iga, ogromnie podoba mi się to imię . W te upały musi być u Ciebie cudownie . Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Igan 16:25, 28 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Cześć Kasia!

Nie mogę się nie zgodzić - Iga to fajne imię
Krótkie i nie oklepane. Zwłaszcza w moim pokoleniu było bardzo rzadkie, nie znałam drugiej Igi.

Co do upałów - nie cierpię ich. Na szczęście mam się gdzie schować przed słońcem.
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
AnnaCh 23:23, 28 sie 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
W takie upały mieszkanie w domu i kawałek ogrodu jest jak zbawienie
Miałam w liceum koleżankę Igę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AgataP 09:39, 29 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Witam się po raz pierwszy, teren masz duży, cień o którym niektórzy mogą tylko pomarzyć. Jest czym się cieszyć. Zimą na spokojnie rozplanujesz sobie co widziałabyś w swoim ogrodzie, jakie rośliny. Część z nich możesz spokojnie dostać od innych ogrodniczek z tego forum A dużo możesz też wysiać z nasionek pozdrawiam serdecznie
____________________
Z Pszenicznej...
Igan 11:16, 29 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
AgataP napisał(a)
Witam się po raz pierwszy, teren masz duży, cień o którym niektórzy mogą tylko pomarzyć. Jest czym się cieszyć. Zimą na spokojnie rozplanujesz sobie co widziałabyś w swoim ogrodzie, jakie rośliny. Część z nich możesz spokojnie dostać od innych ogrodniczek z tego forum A dużo możesz też wysiać z nasionek pozdrawiam serdecznie


Cześć Agato!

Moja lista "chciejstw" ciągle rośnie, mimo że staram się zachować umiar w planowaniu nasadzeń.
Problemem u mnie jest bardzo słaba gleba - są to właściwie piaski, jak to z reguły jest na terenach leśnych. Do tego sporo cienia.
Z jednej strony stawiam na niewybredne rośliny (np. perovskia rośnie pięknie na moich piaskach), a z drugiej strony chciałabym posadzić m.in. róże Fairy, hortensje - ale to są już wybredniejsze rośliny, potrzebujące żyznej ziemi.

A tak poza tym, to bardzo lubię mój teren (nazywanie tego ogrodem jest, póki co, właściwie na wyrost)
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
malgol 11:30, 29 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Hej, przyszłam z rewizyta Piekne masz warunki na naturalny ogród Zapowiada się przepiekny zakątek Zobaczysz, zanim się obejrzysz te małe roślinki zrobią busz
A jak u Ciebie sprawdza się perowskia? Słyszałam ,że przemarza a chciałabym posadzic u siebie ...na razie zbieram doświadczenia innych
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies