Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ach ta moja wyspa:(

Pokaż wątki Pokaż posty

Ach ta moja wyspa:(

Matka 23:48, 31 maj 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
gardenarium napisał(a)
więc nie umiem tutaj doradzić.

Wydaje mi się, że te wolne miejsca trzeba obsadzać dużymi polami kolorystycznymi - iglaki po 5-7 szt, żurawki po 25 szt, a np. wrzośce po 35 szt - 50 szt.

Tu gdzie rośnie coś żółtego dosadzaj bordowe, a tu gdzie bordo - dosadzaj żólte.
Dodaj rośliny o biało obrzeżónych liściach np. hosty, dereń biały Elegantissima, aby nie było tak nudno.


O widzisz...a jednak doradziłaś
____________________
U Matki
hanka_andrus 23:55, 31 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zbyszku ,żubra wypijemy razem z Bogusią,jak do nas przyjedziesz.Ja nie odwodzę jej od wyspy,ale sugeruję zmianę obsadzenia.Zagęścić maksymalnie,żeby nie było gołej ziemi.Taki dywan z bylin poduchowatych i szerokorosnących krzewów,,które można co roku przycinać,żeby ładnie się zagęszczały.W sierpniu dojadą do Bogusi piwonie ode mnie.Może jeszcze coś.Z każdym miesiącem będzie jej przybywać roślin,a ubywać miejsc do pielenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Matka 23:59, 31 maj 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Myślę, że zrobię tak jak pisałam wcześniej i jak teraz Hania-żeby bylo kolorowo latem i też schludnie zimą! na tą wyspę często zerkam z okna jadalni i kuchni-więc musi mnie cieszyć widok kwiatów,a dziecioki lubia dreptać po żwirowej ścieżynce i podlewać swoje malutki łubinki-bo sobie posiały

____________________
U Matki
Martek 00:02, 01 cze 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Bo Polak jest niecierpliwy ...Skoro jest wyspa to czy musi być na gwałt obsadzona stacjonarnymi roślinami ???Proszę z uwagą posłuchać co pisze nasza mądra ,doświadczona Hania !!!Ja popieram jej opinię zgadzam się też z radami Pwl ,ja tak staram się małymi kroczkami odmładzać działkę od przęseł zaczynając w stronę trawnika
Jeśli jednak Bogna kochasz swoją wyspę ,nie spiesz się ,ona nie musi być gotowa na dziś ,może poczekać do "jutra"
Zastanów się jakie rośliny podobają Ci się najbardziej i porównaj je ze sobą czy dobrze będą ze sobą sąsiadowały ...?Zrezygnuj z tych co ni jak mają się do pozostałych ,na pewno znajdziesz dla nich inne miejsce . Masz dzieci nie można naszych ogrodów porównywać i na siłę doganiać ogrody ,które mają już swój wiek i fachowe ręce ! Ogród ma być w konsekwencji oazą na posesji ,a nie wiecznym polem pracy !Wyluzuj
Zobaczysz jak byliny szybko rosną .Iglaki jak poczują się dobrze za 10 lat przerosną dom ...
U mnie po 17 latach dużo ubyło ,muszę myśleć od nowa jak zagospodarować teren,ale spieszę się powoli tempem jakie narzuca mi rzeczywistość ,pozwala czas
Pozdrawiam
A Danusię rozumiem ,ma swój gust i trudno wkładać swoje serce w coś czego się nie czuje ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 00:05, 01 cze 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Bogda napisał(a)
Myślę, że zrobię tak jak pisałam wcześniej i jak teraz Hania-żeby bylo kolorowo latem i też schludnie zimą! na tą wyspę często zerkam z okna jadalni i kuchni-więc musi mnie cieszyć widok kwiatów,a dziecioki lubia dreptać po żwirowej ścieżynce i podlewać swoje malutki łubinki-bo sobie posiały
No i widzisz,to się liczy !
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Matka 00:07, 01 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Martek napisał(a)
Bo Polak jest niecierpliwy ...Skoro jest wyspa to czy musi być na gwałt obsadzona stacjonarnymi roślinami ???Proszę z uwagą posłuchać co pisze nasza mądra ,doświadczona Hania !!!Ja popieram jej opinię zgadzam się też z radami Pwl ,ja tak staram się małymi kroczkami odmładzać działkę od przęseł zaczynając w stronę trawnika
Jeśli jednak Bogna kochasz swoją wyspę ,nie spiesz się ,ona nie musi być gotowa na dziś ,może poczekać do "jutra"
Zastanów się jakie rośliny podobają Ci się najbardziej i porównaj je ze sobą czy dobrze będą ze sobą sąsiadowały ...?Zrezygnuj z tych co ni jak mają się do pozostałych ,na pewno znajdziesz dla nich inne miejsce . Masz dzieci nie można naszych ogrodów porównywać i na siłę doganiać ogrody ,które mają już swój wiek i fachowe ręce ! Ogród ma być w konsekwencji oazą na posesji ,a nie wiecznym polem pracy !Wyluzuj
Zobaczysz jak byliny szybko rosną .Iglaki jak poczują się dobrze za 10 lat przerosną dom ...
U mnie po 17 latach dużo ubyło ,muszę myśleć od nowa jak zagospodarować teren,ale spieszę się powoli tempem jakie narzuca mi rzeczywistość ,pozwala czas
Pozdrawiam
A Danusię rozumiem ,ma swój gust i trudno wkładać swoje serce w coś czego się nie czuje ...


Marta, zgadzam się z Tobą, ale wiesz, czasem chce się cos szybko i już żeby było cacy-ja tam mam!i wiem, że juz niedlugo, za parę lat-jak mówisz, tak będzie!oby...oby

____________________
U Matki
Matka 00:08, 01 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Jak juz będzie ładna i gotoa to przyjedziecie do Bogdy na wyspę...może nie bezludna , ale wyspęhihi...
____________________
U Matki
Martek 00:27, 01 cze 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Będzie ,będzie ,teraz wystarczy skoncentrować uwagę na miejscach gdzie masz stałe rośliny i nie będziesz ich ruszać z miejsca .Nie obeznana jestem z tą wyspą na tyle ,żeby operować nazwami tego co na niej już rośnie ,ale dobierz sobie coś do nich ."Zamydlij sobie oczy jakimiś kwitnącymi roślinami nie zwrócisz uwagi na puste miejsca A z czasem będzie dżungla Ja sadzę jednoroczne dlatego ,ze nie mam jeszcze pomysłu na całość boku domu np. Jestem u teściowej na włościach ,czasami zastanawiam się czy inwestować ...))Lubię jednak kwiaty ,w samej zieleni nie czułabym się zrelaksowana ,wyciszona tak ,ale gdzieś musi kwitnąć pozytywna energia dla duszy
Ja powiem tak jak się uparłaś to może zrezygnuj z tych polnych dużych kamieni ,już te alejki pomiędzy trzema "sektorami "będą lżejsze ! kamień jeść nie woła,przyda się na coś innego Jak obsadzisz coś na obrzeża alejek to wkomponują się w ten "żwirek"i to będzie zupełnie inaczej wyglądać.Jak kiedyś wyspa Ci się znudzi ,rośliny dasz "pod płot",wyspę posiejesz trawą lub płaską ,poduszkową roślinnością i z głowy .Gust się zmienia ,moda,my nie przejmuj się
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 00:28, 01 cze 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Dobranoc
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Matka 00:34, 01 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Dzięki, Martanarazie kamienie muszą byc bo jak dziecioki biegają to kamyki by mi sie tam rozlazły!
a to fakt, z wyspy nie trudno będie kiedyś, może, zrezygnować-ale co ja się przejmuję za 20,30,40...lat!cieszmy się teraz tym co mamypo wczorajszym wypadku Hanuszki troche oprzytomniałam
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies