Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II

kasiek 16:32, 11 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Urszulla napisał(a)


Z liśćmi to sama przyjemność ale wiem co to znaczy ciągle dosypywać ziemi. Mam to samo i już ledwo żyję od machania łopatą: kompostownik- taczka- rabaty. W tym sezonie już latem odpuściłam. Róże nie zabezpieczone mam.

Zazdroszczę stanu równowagi.


Ja też co roku jeżdżę z taczkami, taki urok ogrodnika Zresztą ja zostawiam liście a dodatkowo sypię popiół - no raczej sypałam bo teraz już po paleniu - popiół był na grzyby i bakterie.

Róże od lat nie zabezpieczam ale ja żyje w ogrodowym pudełeczku
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
mira 18:29, 11 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
kasiek napisał(a)

W słonecznym miejscu:
Ognik daje radę, irga, jałowce, pięciorniki, liguster, krzewuszki, karagana, bzy, leszczyny, forsycja.
U mnie tu jest najbardziej sucho


W cieniu gorzej - u mnie dają radę cienioluby (azalie japońskie zwłaszcza, irgi, trzmieliny, cisy,) ale mocno leje, nawoże, dosypuje ziemi i ściółkuje liśćmi.


Dzięki Kasiu że się pochyliłaś nad moim problemem.

Tak dumam że przecież mam pięciorniki,krzewuszki i forsycję i nigdy ich nie podlewałam nawet w susze no może pięciornikom się przypadkiem dostało ale fakt że susza im nie straszna - będę się wkoło nich kręcić - już wiem pasuje mi biała krzewuszka i biała forsycja - mam! dzięki

Do cienia to bym u mnie cisy wybrała i pewnie tak zrobię - irytuje mnie prześwit do sąsiada i czyms muszę podsadzić.


Czytam że będziesz wodę łapać - nie ma lepszej wody jak opadowa - ja mam wszystkie dachy podpięte - to jest super. Mam tez taki zbiornik przy mojej "pracowni" nazwijmy to ale tam wodę wybieram konewkami.

Podziwiam jesień u Ciebie - jak fajnie że jeszcze nie goło.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:53, 11 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82012
kasiek napisał(a)


Tak to prawda, u mnie jest naprawdę baaardzo sucho i dużo wody leję, nie wspomnę o rachunkach w lecie. Ale przyszły rok będzie inwestycją w ekologię - zamierzam kupić 2 zbiorniki na deszczówkę i podpiąć je do rynien - będą na froncie i koło salonu. Do tego salon ogrodowy dostanie rynnę która będzie zlewała wodę do kolejnego zbiornika.
Szczerze mówiąc to i tak wolę tę wersje (zabudowany ogród), bo przy takiej wielkości ogrodu bo mogę to ogarnąć i nie zbankrutuje nawet lejąc sporo wody. Zabudowa chroni mnie przed wiatrem którego szczerze nienawidzę i się... boje... To trauma z dzieciństwa kiedy złapał nas z tatą sztorm na jeziorze Rożnowskim. Zabudowa domów jest dla mnie bezpieczna, a komfort miejsca w którym się żyje to priorytet.

Nie działałam tydzień z powodu choroby i ogólnego przemęczenia. Zresztą po pomalowaniu domku i podestu plan na ten rok mam wykonany. Teraz poszły maile do wykonawców, jak coś się będzie działo to ich łapakmi

Tych plusów więcej bym znalazła, nie masz kretów i nornic, choroby nie przyłażą, chwasty się nie sieją, zimą ciepło....itd
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 19:23, 11 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Uwielbiam to łapanie plusów u Ciebie... zawsze odnajduję zagubioną pewność siebie jak odwiedzam ogrody i takie osobowości jak Ty Kasieńko
Uściski przesyłam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
kasiek 20:46, 16 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
mira napisał(a)


Dzięki Kasiu że się pochyliłaś nad moim problemem.

Tak dumam że przecież mam pięciorniki,krzewuszki i forsycję i nigdy ich nie podlewałam nawet w susze no może pięciornikom się przypadkiem dostało ale fakt że susza im nie straszna - będę się wkoło nich kręcić - już wiem pasuje mi biała krzewuszka i biała forsycja - mam! dzięki

Do cienia to bym u mnie cisy wybrała i pewnie tak zrobię - irytuje mnie prześwit do sąsiada i czyms muszę podsadzić.

Czytam że będziesz wodę łapać - nie ma lepszej wody jak opadowa - ja mam wszystkie dachy podpięte - to jest super. Mam tez taki zbiornik przy mojej "pracowni" nazwijmy to ale tam wodę wybieram konewkami.

Podziwiam jesień u Ciebie - jak fajnie że jeszcze nie goło.

pozdrawiam


O to super, pooglądam u Ciebie bo dla mnie to nowość. Do tego będę uszczelniać studnie.
I to długo wciąż jest ładnie, choć juz zdecydowanie bardziej buro...

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 20:50, 16 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tych plusów więcej bym znalazła, nie masz kretów i nornic, choroby nie przyłażą, chwasty się nie sieją, zimą ciepło....itd


Noooo fajnie jest, mimo brak mi czasem dalekiej perspektywy ....Ale bliskie są super
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 20:58, 16 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Agania napisał(a)
Uwielbiam to łapanie plusów u Ciebie... zawsze odnajduję zagubioną pewność siebie jak odwiedzam ogrody i takie osobowości jak Ty Kasieńko
Uściski przesyłam


Odwzajemniam
Agatko - naszą siłą jest rodzina i marzenia
Budowałam ostatnio harcówkę - marzenie dziecka czyli dwa w jednym
Nawet lilijke znalazłam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:02, 16 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Harcówka jest widoczna z japońca więc musiala wyglądać

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:05, 16 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Zasłony ściągnięte, poduchy oszły do prania czyli przygotowania do zimy
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agania 20:18, 17 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Harcówka wyszła super
Bliskie kadry u Ciebie uwielbiam... A altana bez zasłon wygląda też bardzo alegancko jej ażurowość jest teraz bardziej wyrazista
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies