Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II

kasiek 11:39, 11 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Bardzo mam jeszcze dużo kolorów o tej porze...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 11:44, 11 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 11:47, 11 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Tak tej zimy może odpoczniemy trochę, należy się Wam i nam
Ale widzę, że na razie działasz jeszcze na pełnych obrotach
Tak myślę nad tym co piszesz, że sucho masz w niektórych miejscach w ogrodzie i dochodzę do wniosku, że to minus zabudowanego wokół ogrodu, budynki osłaniają nie tylko od wiatru, ale i przed deszczem, a z dachu rynny wodę wyłapują i stąd mało jej dociera do roślin, a jeszcze przy tej ilości drzew co ją wypijają to niestety braki wody mogą być mocniej odczuwalne.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 11:48, 11 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459

W lesie hortensje nadal z kolorem
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 11:55, 11 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tak tej zimy może odpoczniemy trochę, należy się Wam i nam
Ale widzę, że na razie działasz jeszcze na pełnych obrotach
Tak myślę nad tym co piszesz, że sucho masz w niektórych miejscach w ogrodzie i dochodzę do wniosku, że to minus zabudowanego wokół ogrodu, budynki osłaniają nie tylko od wiatru, ale i przed deszczem, a z dachu rynny wodę wyłapują i stąd mało jej dociera do roślin, a jeszcze przy tej ilości drzew co ją wypijają to niestety braki wody mogą być mocniej odczuwalne.


Tak to prawda, u mnie jest naprawdę baaardzo sucho i dużo wody leję, nie wspomnę o rachunkach w lecie. Ale przyszły rok będzie inwestycją w ekologię - zamierzam kupić 2 zbiorniki na deszczówkę i podpiąć je do rynien - będą na froncie i koło salonu. Do tego salon ogrodowy dostanie rynnę która będzie zlewała wodę do kolejnego zbiornika.
Szczerze mówiąc to i tak wolę tę wersje (zabudowany ogród), bo przy takiej wielkości ogrodu bo mogę to ogarnąć i nie zbankrutuje nawet lejąc sporo wody. Zabudowa chroni mnie przed wiatrem którego szczerze nienawidzę i się... boje... To trauma z dzieciństwa kiedy złapał nas z tatą sztorm na jeziorze Rożnowskim. Zabudowa domów jest dla mnie bezpieczna, a komfort miejsca w którym się żyje to priorytet.

Nie działałam tydzień z powodu choroby i ogólnego przemęczenia. Zresztą po pomalowaniu domku i podestu plan na ten rok mam wykonany. Teraz poszły maile do wykonawców, jak coś się będzie działo to ich łapakmi
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
malgorzata_s... 12:08, 11 lis 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Znowu działasz? Ja mam lenia na całego. Nawet traw nie powiązałam tylko te co przeszkadzały. Plany na wiosnę czynię ale Em nie jest zachwycony Buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Magleska 12:13, 11 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18698
Kasiu jesienny ogród zachwyca jeszcze mnogością koloru
cały czas działasz ,żeby było idealnie

pamiętasz może ,jakim kolorem malowałaś salonik przy domu ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 15:32, 11 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
kasiek napisał(a)



W cieniu gorzej - u mnie dają radę cienioluby (azalie japońskie zwłaszcza, irgi, trzmieliny, cisy,) ale mocno leje, nawoże, dosypuje ziemi i ściółkuje liśćmi.


Z liśćmi to sama przyjemność ale wiem co to znaczy ciągle dosypywać ziemi. Mam to samo i już ledwo żyję od machania łopatą: kompostownik- taczka- rabaty. W tym sezonie już latem odpuściłam. Róże nie zabezpieczone mam.

Zazdroszczę stanu równowagi.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 16:14, 11 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Znowu działasz? Ja mam lenia na całego. Nawet traw nie powiązałam tylko te co przeszkadzały. Plany na wiosnę czynię ale Em nie jest zachwycony Buziaki


No trochę Daria mnie prosiła o harcówke - myślałam że wyrosła już domków a tu taka niespodzianka
Udało mi się ją pomalować, zostało ostatnie skęcanie, zawiasy i będzie gotowa :0 A podest pewnie w sobote pomaluje - moze nawet i eMusia zagonie
Traw to ja też jeszcze nie wiązałam.
A co Ty planujesz że eMuś niezadowolony?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 16:27, 11 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Magleska napisał(a)
Kasiu jesienny ogród zachwyca jeszcze mnogością koloru
cały czas działasz ,żeby było idealnie

pamiętasz może ,jakim kolorem malowałaś salonik przy domu ?


Sadolin kolory ogrodu - naturalny len

Koloru znacznie więcej niz w zeszłym roku bo u mnie prawie w ogóle mrozu nie było . A działam by się odprężyć i poczuć znowu dawną werwę
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies