Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogród Pieta Oudolfa w Hummelo

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pieta Oudolfa w Hummelo

mira 23:06, 20 sie 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
To już koniec mojej krótkiej relacji, tym razem bez fotek właścicieli ogrodu choć pojawili się w ogrodzie.

Mam nadzieję,że więcej zdjęć pokażą a także opowiedzą swoje wrażenia
Ewa Pszczółka

i Aldona


choćby zimą - cudownie będzie powspominać te niezapomniane chwile spędzone z Wami.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anitka 18:21, 22 sie 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
Oj, Miro jak ja ci zazdroszczę odwiedzi tego ogrodu o tej porze roku. Wiedziałam, że on pokazuje swoją urodę później niż mi udało się go odwiedzić. Fajnie jest zobaczyć jak to samo miejsce zmienia się w zależności od pory roku. Teraz jest taki zwiewny, delikatny i jakby "zaczarowany". Dziękuje za relację.
Jeszcze trzeba wysłać tam kogoś wczesną jesienią
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
pestka56 09:43, 23 sie 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Świetnie tak oglądać ten ogród w kolejnych odsłonach sezonu.

Mnie połączenie miękkości traw i bylin z kanciastymi formami strzyżonych krzewów i domu zupełnie nie przeszkadza. Wręcz odwrotnie, te twarde linie podkreślają zwiewność trawek. Wzrok ucieka w stronę roślin. O to chyba chodzi w tym ogrodzie - sztuka kontrastów
____________________
Kasia
AgnieszkaW 14:44, 23 sie 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dla mnie to najpiękniejsza pora roku w tym ogrodzie, jest cudnie To zupełnie inny w odbiorze ogród niż dwa miesiące temu. Teraz zachwyca
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Pszczelarnia 14:47, 23 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anitka napisał(a)
Oj, Miro jak ja ci zazdroszczę odwiedzi tego ogrodu o tej porze roku. Wiedziałam, że on pokazuje swoją urodę później niż mi udało się go odwiedzić. Fajnie jest zobaczyć jak to samo miejsce zmienia się w zależności od pory roku. Teraz jest taki zwiewny, delikatny i jakby "zaczarowany". Dziękuje za relację.
Jeszcze trzeba wysłać tam kogoś wczesną jesienią


Anito, w tym znaczeniu w klimacie Holandii to jest wczesna jesień. Kwitną wszystkie ostatnie rośliny, nawet pierwsze astry. Może późną jesienią? Wczesną jesienią ogród będzie wyglądał tak samo.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 14:53, 23 sie 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Piękna relacja, dziękuję za śliczne obrazy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anitka 14:57, 23 sie 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
Pszczelarnia napisał(a)


Anito, w tym znaczeniu w klimacie Holandii to jest wczesna jesień. Kwitną wszystkie ostatnie rośliny, nawet pierwsze astry. Może późną jesienią? Wczesną jesienią ogród będzie wyglądał tak samo.


Ewciu rzeczywiście, ale ja myślę porami roku u nas w Polsce i póki co odwlekam myśli od jesieni. W październiku była Danusia i pokazała ten ogród. Nie wiem czy to w Holandii była już późna jesień czy już wczesna zima
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
jankosia 20:06, 29 sie 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Dziewczyny, a napiszcie jak zorganizowałyście sobie wyjazd do Hummelo? Z tego co patrzę na mapę to najbliższe większe miasto to Arnhem, ale nie widzę żeby były jakieś loty. A z kolei z Amsterdamu to kawał drogi. Napiszecie parę słów o tzw wycieczkowej kuchni, czyli gdzie miałyście bazę wypadową, gdzie jakiś fajny nocleg i ewentualnie który ogród w pobliżu warto jeszcze odwiedzić.
Wspaniałe relacje tak w ogóle, dziękuję za nie <3
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Pszczelarnia 12:58, 05 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jankosia, dostałaś informację na PW?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 14:09, 05 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
To ja też poproszę o informacje na temat noclegu. Wybieramy się z Gierczusią w przyszłym roku na zwiedzanie holenderskich ogrodów i różanej wioski Lottum
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies