Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogród Pieta Oudolfa w Hummelo

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pieta Oudolfa w Hummelo

Anda 15:41, 18 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Dzięki Miro Wracam do początku i oglądam jeszcze raz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgnieszkaW 17:54, 18 paź 2016

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dziękuję Miro za te cudowne, estetyczne doznania
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kondzio 18:43, 18 paź 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mira,

Dzięki za piękną relację z pięknego ogrodu, wspaniałe wspomnienia wróciły i ożywiły nastrój Pozdrawiamy serdecznie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gruszka_na_w... 21:26, 18 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21949
Lubię Twoje relacje. Mogą być skądkolwiek.
Jest stopniowanie napięcia, nastrój, ciekawe puenty i zapierające dech zdjęcia.
Piękną wyprawę miałaś! Dziękuję za możliwość współuczestnictwa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 23:10, 18 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Kondzio napisał(a)
Mira,

Dzięki za piękną relację z pięknego ogrodu, wspaniałe wspomnienia wróciły i ożywiły nastrój Pozdrawiamy serdecznie


Cieszę się, że wspomnienia wracają, zresztą sama się uśmiecham do wspomnień jak przeglądam fotki,
pozdrawiam Was
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:21, 18 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tyle się opisałam i z wrażenia uciekło....

To zacznę od nowa

Wasze wpisy są niesamowicie miłe i śmieje mi się dusza,

zatem otwieram zeszyt z zapiskami i podzielę się co mi tam rzuciło się na oko

- przegorzan
- przetacznikowce - tak Haniu one z oka też mi nie schodziły
- rdest
- krwiściąg
- knautie
- turzyce i wszelkie mgiełki
- bodziszki ile by nie posadzić
- i baldaszki, baldaszki wszelkie

mam też zapisane - nie bać się wielkich bylin !!! tylko wystarczy odpowiednio skomponować i na czas !!!!!! je odpowiednio/solidnie podeprzeć

tak wysokie byliny jakoś omijałam do tej pory - i nie wiem dlaczego

oczywiście mamy ogrody inne - żeby stworzyć z takich roślin rabaty potrzeba sporych przestrzeni i sporej ilości roślin tego samem gatunku
no ale zawsze można takie np. przetacznikowca gdzieś wkomponować w swoim ogrodzie



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:39, 18 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa to są buki ale też chyba są tam pomieszane graby - nie wiem na pewno - może nam Dzidka pomoże , choć tak byliśmy zauroczeni wszyscy ....


Raz jeszcze
cieszę się ogromnie że sprawiłam Wam radość

mam jeszcze takie myśli

- Piet Oudolf zaprojektował m.in też w różnych miejscach w Europie ciekawe przestrzenie publiczne - jak mi się te realizacje podobają och i te projekty i Ci którzy to zaakceptowali i zrealizowali

- w prywatnym ogrodzie nie było róż - no może jedna, nie było kwasolubów -
i innych grup roślin bez których sobie nie wyobrażamy ogrodu a jednak się podoba - taka niesamowita konsekwencja - no ale to jest projektant/artysta i fajnie jak coś tam sobie podpatrzymy

- te ogrody były miękkie, chciało się dotykać rośliny i fajnie jak się schylać nie trzeba żeby podziwiać jakąś bylinkę - czyli wysokie


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:50, 18 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
kończąc

ciekawa nawierzchnia - ułożenie

ciekawy kolor firletki

grządka chyba doświadczalna jednak

bodziszek o ciekawym kolorze




na koniec wyjeżdżamy z ogrodu

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 09:35, 19 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
My byliśmy w październiku, było smętnie i ponuro, czerwiec zdecydowanie lepszy. Zauważam metalowe ławki, nie było ich.

Czy są te łuki cisowe czy ich nie ma?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda70 13:05, 19 paź 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
mira napisał(a)
I w tym momencie podchodzi do nas Anija /musiała nas mieć na oku wcześniej bo byliśmy chyba najdłużej/ , powiedziała że już szkółki nie prowadzą bo po prostu nie wyrabiali i zaprosiła nas na spacer wokół domu a w zasadzie pod dom

z wrażenia przestałam robić fotki i zauważyłam że spod domu jest piękny widok na tą trawiastą część którą oglądaliśmy detalicznie
jedyna fotka jaką zrobiłam



i jeszcze znów stipa w kostce



Nie bardzo wiedziałam co ona nam chciała pokazać prowadząc nas pod samym domem wkoło - teraz chyba już wiem
albo tak mi się wydaje

mniejsza z tym trzasłam fotkę trzęsącą się ręką i z walącym sercem i przy usilnym namawianiu mnie przez koleżankę

chyba rozumiecie



z dedykacją dla wszystkich miłośników stylu Pita Oudolfa

pozdrawiam


Pomimo trzęsącej ręki wyszło okej

super miejsce i dzięki za relację. Nowa część jak dla mnie bardziej na tak.
Może w przyszłym roku i mi uda się tam dotrzeć...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies