Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » LeŚnicZaNka

Pokaż wątki Pokaż posty

LeŚnicZaNka

Ania111 19:25, 20 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ewa ,

Wielkie dzięki ,

Fusy po kawie i herbacie stosowałam do hortensji ,
nie wiedziałam ,ze róże też lubią ,

fajnie ,że znalazłaś taki artykuł
____________________
Ania Spelnione marzenie
Anda 19:48, 20 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Ania111 napisał(a)
Ewa ,

Wielkie dzięki ,

Fusy po kawie i herbacie stosowałam do hortensji ,
nie wiedziałam ,ze róże też lubią ,

fajnie ,że znalazłaś taki artykuł


Wiesz co, ciekawe jest to, że hodowcy i producenci tak różnie podchodzą do ściółkowania. Obejrzałam film Hyżego i ma on zupełnie inne podejście niż Schultheiss.
Normalnie jak bigos, u każdej kucharki inaczej smakuje
Nie używam kory pod moje róże. U mnie na rabatach taki ścisk, bo wiele bylin dookoła, że chwasty nie mają szans, a róże są zdrowe
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 19:51, 20 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ewa
A ja z tych co mam wszystko w odległościach ,
i raczej formalnie ( teraz już wiem jaki lubię styl - wcześniej nie wiedziałam ,ze taki istnieje )
wiec te różę mają sporo miejsca ,
i niestety chwasty miały tam dobrze
ciągle pieliłam
____________________
Ania Spelnione marzenie
Anda 20:08, 20 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Ania111 napisał(a)
Ewa
A ja z tych co mam wszystko w odległościach ,
i raczej formalnie ( teraz już wiem jaki lubię styl - wcześniej nie wiedziałam ,ze taki istnieje )
wiec te różę mają sporo miejsca ,
i niestety chwasty miały tam dobrze
ciągle pieliłam


Tak się zastanawiam, czy na formalnych różankach widzianych przeze mnie do tej pory była kora i chyba nie. Muszę przejrzeć moje zdjęcia.
Aniu, Twój ogród to Twoje rządy. Ty decydujesz, czy będzie kora, czy byliny itd.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 20:14, 20 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ewa ,

Gdyby nie sprawiło to Ci problemu ,
Proszę przejrzyj zdjęcia

szczerze mówiąc mam mętlik
a może czymś innym ?
kamień ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
anabuko1 21:24, 20 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Anda napisał(a)

Warto wprowadzać do gleby fusy z kawy, które przyczyniają się również do powstawania próchnicy i wentylacji gleby pod różami. Dżdżownice, które są bardzo ważne dla naturalnego napowietrzania gleby, są magicznie przyciągane przez te fusy."


A jeśli te fusy są z domieszką mleka to nie przeszkadza ?
Nigdy nie stosowałam i nigdzie nie dawałam fusowi pod rośliny.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kasiolaaa 20:39, 21 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
a ja kore mam od lat i rosna super jeszcze kwitna do dzis na kamienntej tez rosna wiec i na nowej rozance bedzie pewnie kora
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Anda 10:32, 22 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
anabuko1 napisał(a)


A jeśli te fusy są z domieszką mleka to nie przeszkadza ?
Nigdy nie stosowałam i nigdzie nie dawałam fusowi pod rośliny.


Nie przeszkadza Możesz dawać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasiolaaa 05:47, 01 gru 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Anda o fusach i ja nie slyszalam
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Anda 08:40, 01 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Kasiu, tu na forum już parę razy o tym rozmawialiśmy. O skórkach od bananów też. Nawet o skorupkach od jajek Skorupki się daje pod zasadolubne, np. Pulsatilla lub Helleborus.
Również daję fusy i banany pod róże.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies