Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » LeŚnicZaNka

Pokaż wątki Pokaż posty

LeŚnicZaNka

Wiolka5_7 21:17, 03 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Kasiu piękna wiosna u Ciebie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kaz742011 21:22, 03 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Hej Kasia, wpadam z rewizytą. Róże mam w bardzo podobnym stanie i mnie się wydawało że one mocno zaawansowane a Ty narzekasz że słabe . Jeszcze chwila i będą królowały na rabacie
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
KasiaWB 00:09, 04 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Kasia, masz śliczny ogród gratuluję i róże i hortensje, jeżówki, lawendy etc. a jaki porządeczek super Już sobie pooglądałam Twoje róże i będę wracać w poszukiwaniu inspiracji
Nie wiem czy już znasz, ale ładny fiolet ma monarda Scorpion i bosko wygląda z trawami
Aż serce ściska widząc co się dzieje z Puszczą ((

Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Kasiolaaa 06:17, 04 maj 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
dziekuje Aniu ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasiolaaa 06:18, 04 maj 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Dzieki Wioluś troszke opozniona niz u was ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasiolaaa 06:20, 04 maj 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Kasiu nie narzekam na swoje roze ale u niektorych paczulki juz sie pokazaly wiec wielkie wow ja sobie oj jeszcze jeszcze poczekam ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasiolaaa 06:25, 04 maj 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
KasiaWB ja mam monarde inna odmianę dopiero pierwszy rok w moim ogrodzie zobaczymy co to z tego wyrosnie co do roz sama jestem mega ciekawa co za szał rozany bedzie w tym roku co do puszczy to masakra co tam sie dzieje a najbardziej ile opalu stoji i niszczeje jestem tak jak i wszyscy mieszkancy za wycinką suchych drzew zniszczonych przez kornika i sporzytkowania drzewa
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ElzbietaFranka 10:20, 04 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Kasiolaaa napisał(a)
Madziu ooo tak w tym roku 6 lat skonczy co do Puszczy wielki armagedon do takiego stanu ja doprowadzili ze jeszcze rok dwa i zubry ani zadna inna zwierzyna lesna nie zdola sie poruszać po lasach tyle suchych drzew leży




Kasiu witam

Kiedyś puszczy nikt nie czyścił i było więcej zwierząt niż teraz.
Kasiu ale ty tam mieszkasz wiesz lepiej co się tam dzieje. Suche drzewo państwu nie potrzebne wycinali takie na eksport. To jest ekosystem robaki z tym zrobią porządek. W przyrodzie nic nie ginie trzeba ją pozostawić taka jak sobie sama warunki stwarza.

Mam pod nosem może nie puszczę tak dużo ale Park Natoliński i drzewa się przewracają jedno na drugim leży nikt tego nie sprzata. Przyroda da sobie radę aby jej nie przeszkadzać. Tak musi być. Zwierzęta znajdą sobie inny rewir gdzie będą się dobrze czuły. Żubry to stadne zwierzęta raczej na polanach zeruja.

Kasiu a teraz trochę o roślinach. W tym roku każdy narzeka, chyba że jest z południa Polski tam ciepłej. Porównując wiosny poprzednie tulipany lepiej wyglądały. U mnie wszystkie później kwitnące dobrze wyglądają albo te które są w cieniu. Te wcześniejsze miały wypuszczone kwiaty przyszedł kilka razy mróz i zmroziło paczki i zaschly. Magnolia moja też tragedia.
My z centralnej, wschodniej Polski musimy się z tym pogodzić. Chciałabym mieć magnolie piękne, ale nad każdą trzeba by było szklarnie rozstawiać.

Tarasik piękny taki bym chciała mieć, ale rozbieżność w domu więc mieć nie będę.
A jak tam róże? U mnie słabo też podmarzly coś tam drga, ale słabo.
U nas trochę popadało ok 4-5 cm wody w miednicy. Też bardzo sucho. Też podlewam. Na tydzień deszczu wystarczy.
Dzisiaj dosyć ładna pogoda ale chmury krążą.

Pozdrawiam Kasiu i zdrowia zycze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mirkaka 14:14, 05 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Kasiu dlaczego te drzewa w puszczy takie połamane? Straszny widok
Ogród masz wielki, wspaniały warzywnik, taras świetnie zadaszony

Nad pomyłką tulipanów chyba nie ma co płakać, te papuzie za rok by nie zakwitły a tak jest szansa że te będą za rok Tylko teraz solidnie zasilaj a po zaschnięciu wykop i trzymaj w suchym
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasiolaaa 20:45, 05 maj 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Elus u mnie w miescie mieszkancy mowia inaczej o Puszczy marnotrawstwo nasz dziadek ma 81 lat i mowil ze kiedys zawsze czyscili w lesie nawet galezie po wycince palili grabili bylo czysto a teraz nie moze na to patrzec co sie dzieje ale rozumiem ze kazdy ma swoje zdanie co do tulipanow u mnie moze pod koniec maja beda kwitly cos mi sie wydaje hehe roze tez jakies niemrawe w tym roku pogoda zwariowala faktycznie jest chlodno rano zapowiadalo sie super sloneczko ale przyszly chmury i mzawk jutro jade na rynek po pelargonie kaskadowe o ile deszczu nie bedzie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies