Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bacowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bacowej

Ewa777 16:06, 07 sty 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Ewciu, cieszę się, że masz swój wątek. Jestem bardzo ciekawa historii Twojego ogrodu, chciałabym również podziwiać Twoje pięknie skomponowane rabaty. Ogród masz cudowny. Nawet z górką na sanki - marzenie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 19:47, 07 sty 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Też chętnie bym poczytała o historii ogrodu - lista chętnych się wydłuża .
Jeszcze pytanie: co stanowi wypełnienie rabaty pod brzozą z hostami? Mam na myśli łan zielonych liści za żywopłocikiem z bukszpanu, w bok od żółtego kulistego iglaka (?) .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 19:57, 07 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Przeglądnęłam jeszcze raz i ja pierpapier kiedy Ty przy takiej powierzchni masz czas kanty robić w ogrodzie??? Pokłon biję bo chyba nigdy tego nie ogarnę w tym temacie. Ktoś Ci pomaga z pielegnacją czy sama wszystko robisz???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bacowa 20:22, 07 sty 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Jolu o tę roślinę chodzi ?, chyba ją znasz
bacowa 20:46, 07 sty 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Monika ,to jest klon Drummondii, tnę go co roku to wysoki nie jest, jakieś 4 m ma, ale gdybym go nie cięła byłby dość duży.Ma fajne liście.

Anabelki podpieram , niestety taka ich uroda że się po deszczu pokładają.
bacowa 20:52, 07 sty 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
sylwia_slomczewska napisał(a)
kiedy Ty przy takiej powierzchni masz czas kanty robić w ogrodzie???

Hi ,hi kanty robię w tak zwanym międzyczasie.
W ogrodzie przeważnie sama pracuję , mąż kosi trawniki. Raz na 2 lata pomaga mi ciąć żywopłot.
sylwia_slomc... 20:57, 07 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
No to jestem pod jeszcze większym wrażeniem , bo u mnie brak czasu na w między czasie w międzyczasie to ja muszę kolejne rabaty zakładać i realizować plan.....może kiedyś ten międzyczas uda mi się inaczej wykorzystać U mnie w tym sezonie już też eM przejął koszenie trawników, pierwsze dwa lata sama za kosiarą latałam, ale ogród wtedy sam był jednym wielkim trawnikiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
bacowa 00:22, 08 sty 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Jesienią 2001 r kupiliśmy zapuszczone , zaniedbane siedlisko, ruina na maxa. Wiosną 2002 zaczęłam zakładać ogród( ależ to szumnie zabrzmiało -"zakładać ogród"). Prawda była taka że trzeba było tę działkę , a mała nie jest, oczyścić z wszelkiego typu śmieci, szkła , starych cegieł i całego dobra po poprzednim właścicielu. W tym czasie wydawało mi się że pracuję na wysypisku śmieci, ( korków po winie było najwięcej ) Musieliśmy wykarczować wszystkie zdziczałe drzewa owocowe , miliony samosiejek,jakieś krzaczyska, stare karpy ,żeby teren był choć trochę " do ludzi." (Agatko pozdrawiam , też miałam swój mordor) .

W międzyczasie trwała budowa domu, M zajęty budową, dlatego wiele tych prac w uporządkowaniu terenu było moim solowym występem.Pierwsze rośliny w ogrodzie posadziłam w 2003, kupiłam 500 drzewek na żywopłoty i miniaturowy lasek. Dzisiaj lasek wygląda tak.


Posiałam trawę na całej działce, co było dobrym posunięciem, działka zaczęla wyglądać jako -tako, zaczęłam robić pierwsze rabaty, obsadzać je.

Przed kupnem tej działki, przez 12 lat uprawiałam działeczkę ROD. Miałam na niej sporo bylin i wszystkie te rośliny zamieszkały w moim nowym ogrodzie. Przeszłam przyśpieszony kurs dzielenia i mnożenia roślin, bo rośliny które przewoziłam przez 2 tygodnie maluchem z ROD-owskiej działeczki i wydawało mi się że mam ich ful "zniknęły " na tym areale.

Kiedy ogród był już w miarę ogarnięty , rośliny troszkę podrosły, zapragnęłam mieć trochę "luksusu" w ogrodzie . Takim luksusem wtedy wydawała mi się ławka w ogrodzie. Zakupiłam 3 szt i szukałam w necie jak je sensownie zaaranżować , szukałam inspiracji. Trafiłam na Ogrodowisko. Po obejrzeniu seriali nadawanych przez Danusię, ogród przeszedł totalną demolkę i zrobiłam go na nowo.Dziś wygląda tak.
Pozdrawiam Ewa
.


ElzbietaFranka 00:54, 08 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Witam Ewo. Ogladajac ostatnie fotki ma sie wrazenie, ze te rabaty sa na zboczach. Moze sie myle. Moze to nasadzenia stwarzaja takie wrazenie od najmniejszej rosliny do najwyzszej. Napisz cos jak to jest.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 10:02, 08 sty 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Lasek jest super ja tez wlasnie tworze cos o nazwie lasek, niedlugo wyladuje w nim nasza choinka
duzo pracy odwaliliscie ale efekt jest super
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies