Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bacowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bacowej

bacowa 07:30, 23 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Urszulla napisał(a)
Wpadam z ciekawością. Lubię Twój ogrodowy wzorzec

Pusty lasek szybko zminił oblicze a trawiasta na jesień pewnie będzie pełna lubię takie metamorfozy własną ręką utworzone na szklarenki chętnie patrzę u innych z sąsiadką ostatnio rozprawiałyśmy o gradobiciach, deszczach i szklarniach i doszłyśmy do wniosku że to droga inwestycja.

Klon strzelił focha, jak to młodzi mówią, współczuję. Bukszpany lubią się odradzać ale drzewa nie sądzę.


Ulka, faktycznie szklarnia to droga inwestycja i nie ma co się martwić na zapas że pogoda ją zniszczy.

Bukszpany zostawiam, chyba by mnie serce bardziej zabolało gdyby mi ten żywopłot padł.



bacowa 07:40, 23 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
AgataP napisał(a)
Ewa, szkoda klona i bukszpanów, ale jak to mówią przyroda nie lubi pustki a tym bardziej ogrodnik - zaraz coś dosadzi.

U mnie też mróz wespół z nornicami dał czadu roślinom. Widzę że powinnam już coś pozmieniać na rabatach, ale ten rok był za "szybki" - zima i od razu lato. Nie dało się ogarnąć wszystkiego. Może w przyszłym roku. Nie stresuje mnie to jednak



Agata masz rację, ogrodnik nie lubi pustki. Na tej rabacie posadziłam 8 Doorenbosów

bacowa 07:45, 23 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Posadziłam sobie koło tarasu takie pachnidełka, polecam, posadżcie sobie choć jeden krzaczek ,niepozorna roślinka a zapach cudowny.

bacowa 07:52, 23 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Jeszcze żadnego roku nie miałam tak wielkich miskantów w maju.



08:04, 23 maj 2018
bacowa napisał(a)


Wczoraj dokładnie obejrzałam żywopłocik, to raptem 1,5m. Tylko 5 sadzonek nie daje kompletnie oznak życia, reszta ma choć po jednej zielonej gałązce. Zostawiam go i poczekam żeby się odrodził.


jeśli dasz rdę na to patrzeć i masz chęć to plewić ...bo ci przerośnie chwastem szybciej niż myslisz to zostaw ....wykopać zawsze zdążysz. mój był dokładnie na przeciwko tarasu ...no nie dało sie spoojnie wypic kawy o wzrok leciał na strupy każdemu
Kawa 08:29, 23 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewunia
ta kokorycz piękna jest
jaka duża rośnie na wysokość?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Anusia 11:13, 23 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Piękne widoki. Strat w bukszpanie współczuje. Ja właśnie zakupiłam i posadziłam tuż po wczorajszym deszczu 24 sztuki na obwódkę. trochę się boję bo tanio nie jest. W zeszłym tygodniu przycięłam 6 kul przy ścieżce. Zrobiłam pierwszy raz w życiu sadzonki, 40 sztuk. Jak się przyjmie chociaż połowa to będzie dobrze. Ponoć Hebe imituje bukszpan. Czy masz coś takiego w swoim ogrodzie?
____________________
Skandynawia po krzyżacku
bacowa 15:33, 23 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Kawa napisał(a)
Ewunia
ta kokorycz piękna jest
jaka duża rośnie na wysokość?


Kamila , kokorycz to wysoka roślina. Jakieś 120-130
Urszulla 16:16, 23 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Trawy w tym roku zaszalały. Starą rozplenicę 2 tyg temu dzieliłam, to o miesiąc za późno. A miskantów już nie mam co ruszać chyba - jak myślisz?

Z pachnidełkami fajny pomysł
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
bacowa 06:43, 24 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Urszulla napisał(a)
Trawy w tym roku zaszalały. Starą rozplenicę 2 tyg temu dzieliłam, to o miesiąc za późno. A miskantów już nie mam co ruszać chyba - jak myślisz?

Z pachnidełkami fajny pomysł


Wczoraj stałam ze szpadlem nad miskantem do podziału i dałam sobie spokój. Już są za duże.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies