Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bacowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bacowej

bacowa 07:12, 21 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Zima jak dla mnie byla paskudna, sporo bylin mi wymarzło.
Część żywopłotu bukszpanowego wygląda tak.



Ale największym zaskoczeniem jest dla mnie klon, który po 8 latach postanowił że się nie obudzi.



asiak 07:13, 21 maj 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Super szklarnia Teraz tylko czekać na pomidorki
____________________
AsiaDziałeczka Asi
bacowa 07:18, 21 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Pozdrowienia zostawiam.








07:41, 21 maj 2018
taki żywopłot tez u mnie juz był

rok temu marzec 2017...wywaliłam coś około 100 sadzonek wszystkie jak leci ....żywopłotu mi nie zal tylko kasy ...bo jednak te bukszpany takie tanie nie sa

stożek tez mocno oberwała ale dziś śladu po tym nie ma ...może się pospieszyłam z wykopkami ...może trzeba było zostawić i możliwe że by sie zregenerował też żywopłocik...ale nie dałam rady na strupy patrzeć





bacowa 07:48, 21 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Justyna, taki uschnięty i przemarznięty żywopłot z bukszpanu ma jedną zaletę ................. NIE TRZEBA KOŁO NIEGO NIC ROBIĆ
07:52, 21 maj 2018
bacowa napisał(a)
Justyna, taki uschnięty i przemarznięty żywopłot z bukszpanu ma jedną zaletę ................. NIE TRZEBA KOŁO NIEGO NIC ROBIĆ



oj jetes w błedzie ...dość szybko zarósł chwastem
AgataP 09:48, 21 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ewa, szkoda klona i bukszpanów, ale jak to mówią przyroda nie lubi pustki a tym bardziej ogrodnik - zaraz coś dosadzi.

U mnie też mróz wespół z nornicami dał czadu roślinom. Widzę że powinnam już coś pozmieniać na rabatach, ale ten rok był za "szybki" - zima i od razu lato. Nie dało się ogarnąć wszystkiego. Może w przyszłym roku. Nie stresuje mnie to jednak

A szklarnia pięknie się prezentuje...
____________________
Z Pszenicznej...
Urszulla 13:59, 21 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Wpadam z ciekawością. Lubię Twój ogrodowy wzorzec

Pusty lasek szybko zminił oblicze a trawiasta na jesień pewnie będzie pełna lubię takie metamorfozy własną ręką utworzone na szklarenki chętnie patrzę u innych z sąsiadką ostatnio rozprawiałyśmy o gradobiciach, deszczach i szklarniach i doszłyśmy do wniosku że to droga inwestycja.

Klon strzelił focha, jak to młodzi mówią, współczuję. Bukszpany lubią się odradzać ale drzewa nie sądzę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Mala_Mi 20:42, 21 maj 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Lecę Twoim śladem.. z braku czasu nigdzie nie chodzę.. ale tu postanowiłam zajrzeć, bo masz tak pięknie... niestety sielankę przerwał opuchlak (tez je mam ..grr dziś też tłukłam..) szkodnik w futrze i na czterech łapach... szkodnik ale ten bardzo ładny i przymrozek.....

Ale i tak masz pięknie

Bukszpanu szkoda (u mnie ćma je szamie), klona też... mi tez padł klon nad oczkiem

Nie tylko u mnie taka doopa.... ciężki los ogrodnika..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
bacowa 07:21, 23 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
eee_taam napisał(a)
taki żywopłot tez u mnie juz był

rok temu marzec 2017...wywaliłam coś około 100 sadzonek wszystkie jak leci ....żywopłotu mi nie zal tylko kasy ...bo jednak te bukszpany takie tanie nie sa

stożek tez mocno oberwała ale dziś śladu po tym nie ma ...może się pospieszyłam z wykopkami ...może trzeba było zostawić i możliwe że by sie zregenerował też żywopłocik...ale nie dałam rady na strupy patrzeć





Wczoraj dokładnie obejrzałam żywopłocik, to raptem 1,5m. Tylko 5 sadzonek nie daje kompletnie oznak życia, reszta ma choć po jednej zielonej gałązce. Zostawiam go i poczekam żeby się odrodził.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies