Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejski azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski azyl

ElzbietaFranka 23:36, 18 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Hania, a gdzie miałam odpisać i pytać Anię jak ona nie ma podpisu więc się zapytałam na twoim wątku.
Kilka dni temu znalazłam w internecie sklep internetowy z sadzonkami na skalniak, mają bardzo fajne kwiatki.

Haniu jeszcze odnośnie tej wikliny na moim wątku jak chcesz to zobacz str 8 mam wiklinę na ogrodzeniu z siatki. Właśnie jesienią wschodni wiatr zawsze wiał zrzucając piękne liście trzmieliny oskrzydlonej. Siatka jest 2 lata i bardzo hamuje jego zapędy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 00:29, 19 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Sima napisał(a)


Ja mam posadzone roślinki jednoroczne - niedrogie były, a z tego co wiem szybko się rozrastają.
U Monty Dona oglądałam kiedyś odcinek o tym jak rozmnażają wrzosy. Biorą sobie dorosły egzemplarz i poprostu wkopują w ziemię tak by tylko góra gałązek wystawała tak na 4/6 cm. I czekają. Ponoć wrzos się ładnie ukorzenia i masz dużo nowych roślinek z jednej. Po trzech latach takich zabiegów można mieć spore wrzosowisko

Zdradzisz pomysł na swoje wrzosy?


UPS, wcięło mi posta

Piszę jeszcze raz

Pomysł jest prosty Za dużą rabatą, która miała być pierwotnie wrzosowiskiem, a na której teraz są niskie i wysokie jałowce, derenie, berberysy, rhododendrony i azalje, tworzę "lasek". W granicy ogrodu jest szpaler z głogów pośrednich. W lasku mam brzozy, jarząby, sosny, jodły, jakiś dąbczak jest i róża tzw. leśna, rokitniki. Są też dzikie leśne jałowce. Chcę by w poszyciu było dziko: mchy, paprocie, lubiące półcień trawy i... wrzosy
____________________
Kasia
Sima 05:18, 19 sty 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
pestka56 napisał(a)


Pomysł jest prosty Za dużą rabatą, która miała być pierwotnie wrzosowiskiem, a na której teraz są niskie i wysokie jałowce, derenie, berberysy, rhododendrony i azalje, tworzę "lasek". W granicy ogrodu jest szpaler z głogów pośrednich. W lasku mam brzozy, jarząby, sosny, jodły, jakiś dąbczak jest i róża tzw. leśna, rokitniki. Są też dzikie leśne jałowce. Chcę by w poszyciu było dziko: mchy, paprocie, lubiące półcień trawy i... wrzosy


Szalona Ty dadzą radę? Masz plamy słońca?
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
andziurex 05:47, 19 sty 2017


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
ElzbietaFranka napisał(a)
Ania okolice Radomia, czego ty jestes bez bedpisu?
Hej. W szpitalu jestem bez wifi i dopiero teraz mogę odpisać. Nie mam zlinkowanego podpisu, bo nie mam swojego wątku, ale zawsze możesz wysłać mi wiadomość
____________________
Ania
andziurex 05:54, 19 sty 2017


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
pestka56 napisał(a)


UPS, wcięło mi posta

Piszę jeszcze raz

Pomysł jest prosty Za dużą rabatą, która miała być pierwotnie wrzosowiskiem, a na której teraz są niskie i wysokie jałowce, derenie, berberysy, rhododendrony i azalje, tworzę "lasek". W granicy ogrodu jest szpaler z głogów pośrednich. W lasku mam brzozy, jarząby, sosny, jodły, jakiś dąbczak jest i róża tzw. leśna, rokitniki. Są też dzikie leśne jałowce. Chcę by w poszyciu było dziko: mchy, paprocie, lubiące półcień trawy i... wrzosy
. Kasia, wrzosy w cieniu i półcieniu bardzo słabo rosną i kiepsko kwitną. Ja mam kilka pod świerkami i muszę je na wiosnę przesadzić na słoneczną rabatę bo marnieją w oczach.
____________________
Ania
Sima 06:38, 19 sty 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
andziurex napisał(a)
Hej. W szpitalu jestem bez wifi i dopiero teraz mogę odpisać. Nie mam zlinkowanego podpisu, bo nie mam swojego wątku, ale zawsze możesz wysłać mi wiadomość


W szpitalu?
Mam nadzieje, że zawodowo...

Trzymaj sie cieplutko!
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
andziurex 06:48, 19 sty 2017


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Na badaniach z dzieckiem. Cały tyłek mnie boli od spania na leżaku ale jutro rano powinnam wyjść.
____________________
Ania
Sima 07:12, 19 sty 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Współczuje, ja ze swoim miałam dwa razy tą wątpliwą przyjemność.

Trzymam kciuki by wszystkie wyniki były idealne
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
pestka56 23:52, 19 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U mnie w tym lasku jeszcze długo będzie sporo słońca Na raze się ne boję o wrzosy. W lesie po sąsiedzku jest więcej cienia, a wrzosowiska są całkiem niezłe.
____________________
Kasia
kinia111 09:40, 20 sty 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
U mnie niektóre wrzosy rosną w kompletnym cieniu od północy i na dodatek zasłonięte domem. Mają się dobrze i pięknie kwitną. Ale wiesz co zrobiłam w zeszłym roku na wiosnę podsypałam je azofoską po tym nawożenia wszystko rośnie jak na drożdżach. Robię to tylko raz w roku na wiosnę. Sypię go pod wszystkie kwiaty, trawy, drzewka. Jest uniwersalny. A wrzosy go uwielbiają. Tylko trzeba uważać żeby nie przedobrzyć. Dzięki za odwiedziny u mnie.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies