Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona przestrzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona przestrzeń

koliber 09:18, 29 paź 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
BKosimkArt napisał(a)
Wow ale rabata!!!
I co tam planujesz fajnego???


Basieńko - same piękności Zimą przemyślę sobie to na dokładnie
____________________
Zielona przestrzeń
koliber 09:20, 29 paź 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
AgataM napisał(a)
Szykuje się duża, piękna rabata. Znając Twój gust, będzie coś niesamowitego


Się zobaczy co mi tam w głowie się wykluje Nie przesądzałabym jednak
____________________
Zielona przestrzeń
Adela 12:25, 29 paź 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Witaj
Na temat mączniaka klonu odpowiedziałam w moim wątku.
Pobuszuję sobie wieczorkiem po Twoim ogródku, bo widzę, że tworzysz nową rabatę z dużym rozmachem
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
koliber 13:19, 29 paź 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
A buszuj sobie do woli a ja idę do Ciebie
____________________
Zielona przestrzeń
Adela 20:16, 29 paź 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Niesamowity areał! Nie zazdroszczę
Ogród bardzo ładny, wymuskany, uporządkowany. Gratuluję!
Miałam już w swoim życiu ogrod większy od obecnego, ale to i tak była trzecia część Twojego.
Bedę podglądać, bo ciekawi mnie jak zaaranżujesz nową rabatę. Może coś podpatrzę

Zapytam teraz o brzozę youngii, a właściwie o to, co pod nią rośnie. Co posadziłaś? Ja w tej chwili mam trawę, chętnie zamieniłabym ją na coś innego, ale czytam, że brzoza wypija wszystką wodę i ma płytkie ukorzenienie.
____________________
Ela - Moja ostoja
Waclaw 20:42, 29 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anetko,
ależ piękna rabata będzie.
Miejsca na "chciejstwa" ale i pracy dużo więcej.
Projekt to trudna praca.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Wiolka5_7 22:11, 29 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
Ale super niespodziankę ci mężuś zrobił
też bym się cieszyła ....u nas było odwrotnie...to ja swojemu zrobilam taką niespodziankę,zdziwił się jak wrócił....

Będziemy sadzić roślinki wiosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
koliber 07:12, 30 paź 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Adela napisał(a)
Niesamowity areał! Nie zazdroszczę
Ogród bardzo ładny, wymuskany, uporządkowany. Gratuluję!
Miałam już w swoim życiu ogrod większy od obecnego, ale to i tak była trzecia część Twojego.
Bedę podglądać, bo ciekawi mnie jak zaaranżujesz nową rabatę. Może coś podpatrzę

Zapytam teraz o brzozę youngii, a właściwie o to, co pod nią rośnie. Co posadziłaś? Ja w tej chwili mam trawę, chętnie zamieniłabym ją na coś innego, ale czytam, że brzoza wypija wszystką wodę i ma płytkie ukorzenienie.


Zgadza się, brzoza wodę lubi. Najlepiej pod nią sadzić właśnie gatunki sucholubne. Ja trochę poeksperymentowałam i w niektórych miejscach posadziłam gatunki, które wodę jednak lubią bo...mi tam pasowały Jak się to nie sprawdzi to je po prostu przesadzę, bo miejsce teraz mam

I tak:
- pod brzozą po lewej stronie rośnie firletka kwiecista, przetacznik i hosty Firletkom w kwitnieniu brzoza bynajmniej nie przeszkadza - kwitną rewelacyjnie - natomiast podsychają jej liście Nie wiem czy to przez brzozę, czy może jednak one tak mają. Przetacznik z obecności brzozy nic sobie nie robi i zawsze wygląda świetnie Hostom jak do tej pory wydaje się, że niczego nie brakuje
- natomiast pod brzozą po prawej stronie rośnie kocimiętka i również hosty Kocimiętka przywieziona z targów z Lublina (pozdrowienia dla dziewczyn ) po podzieleniu przyjęła się bardzo szybko i kilkukrotnie zwiększyła swoją objętość - brzoza jej nie straszna Hosty sadzone w tym roku jakoś tak niemrawo zbierają się w sobie Daję im jednak szansę na opamiętanie się i pokazanie na co je stać



Pod brzozą nr 3 natomiast rośnie przywrotnik i rozchodniki Obie rośliny sprawują się rewelacyjnie i nie ma z nimi żadnego problemu Problem mam natomiast z brzozą, bo przesadzana już drugi raz i jak dotąd na żadnym miejscu nie chce pokazać swoich możliwości Taka niestety bidulka stoi



____________________
Zielona przestrzeń
koliber 07:16, 30 paź 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Waclaw napisał(a)
Anetko,
ależ piękna rabata będzie.
Miejsca na "chciejstwa" ale i pracy dużo więcej.
Projekt to trudna praca.



Jak ja planuję nową rabatę to myślę kategoriami - uff...będzie mniej koszenia A praca na rabacie to już sama przyjemność
A projekt się jakiś wymyśli Coś tam zawsze wyjdzie

P.S. Dzisiaj wytyczam jeszcze jedną rabatę Wczoraj właśnie obwieściłam tę "radosną" nowinę mężowi
____________________
Zielona przestrzeń
koliber 07:18, 30 paź 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale super niespodziankę ci mężuś zrobił
też bym się cieszyła ....u nas było odwrotnie...to ja swojemu zrobilam taką niespodziankę,zdziwił się jak wrócił....

Będziemy sadzić roślinki wiosną


Oj, ja takich niespodzianek swojemu to mnóstwo zrobiłam, więc teraz padło na niego

Prawda, od wiosny to się u nas będzie działo
____________________
Zielona przestrzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies