Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona przestrzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona przestrzeń

Aurelllia 22:06, 05 kwi 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ten wiatr to mógłby juz dać sobie spokój - zaraz nam głowy pourywa !!!
U mnie kory nie wywiewa, ale za to liście i co zgrabię to od nowa zabawa
A u mnie kora tak się szybko za rabatach rozkłada, że po sezonie muszę nową dosypywać, albo darować sobie i zostawiam bez dosypania, ale na wiosnę tak patrzę, że bez niej jakoś pusto i znowu chociaż troszeczkę dosypuję
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
koliber 08:57, 06 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
greg66 napisał(a)
Aneta ja mam po każdym wietrze na rabatach i trawniku kawałeczki gałązek modrzewia i w pierony szyszek sosnowych, już wczoraj mówiłem żonie może choć jednego modrzewia ściąć, ale szkoda drzew poza tym dają cień.


Drzew szkoda. Tym bardziej, jeśli z niczym nie kolidują. Szyszek nie posiadam, więc przynajmniej ten problem u mnie odpada

Pozdrawiam weekendowo
____________________
Zielona przestrzeń
koliber 09:05, 06 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Bogusiu - też się właśnie nad tym zastanawiam, żeby tak poupychać aby nie było widać ziemi. Nie wiem. Mój mózg ma już chyba dość tych moich dywagacji i podejrzewam, że zaczął się buntować, bo nic kreatywnego nie przychodzi mi do głowy

Brateczki dziękują

Z korą już tak jest, że wieczna to ona nie jest Ale ja uwielbiam ten leśny zapach w ogrodzie, kiedy to dołoży się na rabaty świeżutką porcję kory Mogłabym wtedy siedzieć na takiej rabacie godzinami
____________________
Zielona przestrzeń
koliber 09:10, 06 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Gosialuk napisał(a)
Bogusia dobrze radzi, jak zagęścisz rabaty, to kory nawet nie będzie widać. Jednak to nie w twoim stylu chyba.
Wilczomlecz mirtowaty jest ogromny, ma chyba z metr średnicy. Podziwiam. Łatwy jest w uprawie? A siewki jakieś ma?
O porządku nawet nie piszę. Nudy, cały czas to samo.


W stylu, czy nie w stylu - już się nad tym zaczynam intensywnie zastanawiać

Co do wilczomlecza, szczególnych problemów z nim nie mam. Tej zimy to go nawet nie okrywałam i okazało się, że sobie świetnie poradził. Siewek jak dotąd nie zauważyłam (nawet nie wiem czy on je tworzy), albo jak były to je najpewniej wyplewiłam



Pozdrawiam sobotnio
____________________
Zielona przestrzeń
koliber 09:11, 06 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Wiolka5_7 napisał(a)
Fiu fiu jak czysciutko widzę,że kory nie masz...u mnie sier tak szybko rozklada,ze pasowaloby co roku dosypywac
Bratusie śliczne kolorki mają


Ano nie mam, bo mi wiatr zabiera Za pochwałę bratków dziękuję
____________________
Zielona przestrzeń
koliber 09:14, 06 kwi 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Aurelllia napisał(a)
Ten wiatr to mógłby juz dać sobie spokój - zaraz nam głowy pourywa !!!
U mnie kory nie wywiewa, ale za to liście i co zgrabię to od nowa zabawa
A u mnie kora tak się szybko za rabatach rozkłada, że po sezonie muszę nową dosypywać, albo darować sobie i zostawiam bez dosypania, ale na wiosnę tak patrzę, że bez niej jakoś pusto i znowu chociaż troszeczkę dosypuję


Mógłby
A jak Ty to robisz, że u Ciebie nie wywiewa, a u mnie lata gdzie się jej podoba? I masz rację - rabaty bez ściółki są takie jakieś puste. Jakby niedokończone

Pozdrawiam
____________________
Zielona przestrzeń
Wiolka5_7 11:00, 06 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20610
Jak tam,działasz coś na nowych rabatach ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 16:45, 06 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
koliber napisał(a)


W stylu, czy nie w stylu - już się nad tym zaczynam intensywnie zastanawiać

Co do wilczomlecza, szczególnych problemów z nim nie mam. Tej zimy to go nawet nie okrywałam i okazało się, że sobie świetnie poradził. Siewek jak dotąd nie zauważyłam (nawet nie wiem czy on je tworzy), albo jak były to je najpewniej wyplewiłam



Pozdrawiam sobotnio

Siewki pojawiają się dość odlegle od rosliny matecznej, przynajmniej u mnie Nie wyplewisz ich bo od maleńkiego wiadomo czyja to siewka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:47, 06 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
U mnie trociny sie klinują i nie wywiewa, chyba, że kret kopiec zrobi to z czubka zabierze, albo bażanty jak rozgrzebią. A korę mam tą grubszą sypaną i tylko przesuwa, ale nie wywiewa. LAsem pachnie intensywnie kora z drzew iglastych, mocno zimię zakwasza, z liściastych już tak lasem nie daje
Może nasadź roślin okrywowych lub zadarniających i problem kory zniknie sam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
agla 09:47, 07 kwi 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
koliber napisał(a)


Mógłby
A jak Ty to robisz, że u Ciebie nie wywiewa, a u mnie lata gdzie się jej podoba? I masz rację - rabaty bez ściółki są takie jakieś puste. Jakby niedokończone

Pozdrawiam



U mnie też co rusz wywiewa, jak mocniej powieje. Więc grabki w ciągłym pogotowiu

Ale widzę, że poza tym czysto, równo, jak z obrazka
I wilczomleczem się zachwycam


____________________
Aga Niedzielny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies