Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Niedzielny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Niedzielny ogród

agla 14:34, 03 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
Bez ani jednego wpisu własnego autorstwa, ale za to po lekturze niezliczonych wpisów Ogrodowiska - chciałabym oficjalne powiedzieć Dzień dobry.
Mam na imię Aga, mieszkam na Dolnym Śląsku, a na Ogrodowisko natknęłam się mniej więcej w czasie, kiedy dowiedziałam się, że zostanę mamą, a było to prawie cztery lata temu...
Początki powstawania ogrodu były chaotyczne. W trakcie budowy kupowałam głównie drzewa, a potem sadziłam bez ładu i składu w trawie oczywiście.
Na szczęście moje dwie ówczesne czworonożne domowniczki w postaci owczarka i basseta wykazały się większym poczuciem estetyki i niemal wszystko wykopały, wygryzły lub połamały. Dzisiaj mówię "na szczęście", ale wtedy nie było mi śmiechu.
Tyle tytułem wstępu, czas na zdjęcia, trochę z cyklu "przed i po"


____________________
Aga Niedzielny ogród
Gardenarium 14:35, 03 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, jestem ciekawa ogrodu...ale i basseta, bo marzyłam kiedyś aby mieć takiego psa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deszczowymaj 14:41, 03 mar 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witaj i ja zapisuję się na podglądanie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
agla 14:45, 03 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
Nie pierwsza, ale jedna z pierwszych rabat w moim ogrodzie.
Hortensje kupiłam z zamiarem wysadzenia ich do donic na tarasie, co też od razu uczyniłam
Nieważne, że totalne wygwizdowie i palące słońce przez cały dzień - tak sobie zaplanowałam i uznałam, że jak będę wystarczająco podlewać i posadzę w dobrą ziemię to dadzą radę. Nie dały. Żal mi się ich zrobiło, więc przesadziłam takie badyle, w jedyne miejsce gdzie był cień.

____________________
Aga Niedzielny ogród
agla 14:46, 03 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
Ojej dzień dobry, jak miło
Basset na pewno zapozuje
____________________
Aga Niedzielny ogród
agla 14:51, 03 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
Hortensje posadziłam w lipcu, a we wrześniu były już wyeksportowane do ogrodu mamy, gdzie wyzdrowiały i do dziś mają się świetnie. Tymczasem we wrześniu było już tak. Dodam, że to rok 2015
____________________
Aga Niedzielny ogród
agla 14:56, 03 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
I zdjęcia z ostatniego lata - w miejscu kilku Żurawek pojawiła się hakone, doszły bukszpany, które się kulkują i trzmieliny na pniu.
W tym roku chyba będę się żegnała z żurawkami, bo co chwilę mi jakaś wypada. Jeśli chemia nie podziała, to zaprzyjaźnię się z hostami

____________________
Aga Niedzielny ogród
agla 14:56, 03 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
____________________
Aga Niedzielny ogród
gosika67 15:03, 03 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj i pokazuj , chętnie będę wpadać, pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Gardenarium 15:10, 03 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rośliny widzę po "danusiowemu", to co pokazywałam od początku Ogrodowiska w swoim ogrodzie. Tylko hortensje miałam białe ale w donicach i w cieniu. Tylko hosty wytrzymają na słońcu z podlewaniem z tych cieniolubnych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies