Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród leniwej o.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród leniwej o.

17:59, 23 sty 2017
Wejdź tutaj możesz bardziej powiększyć
mapa
Asieq 21:36, 23 sty 2017


Dołączył: 12 sty 2017
Posty: 31
Dla mnie ogród również jest wytchnieniem od codzienności i balsamem dla duszy
Już jako dziecko miałam u babci swój ogródek, głównie z roślin jednorocznych, których nasionka zbierałam w cudzych ogródkach, wracając z kościoła
Przynosiłam też kwiatki z lasu i łąk, było nawet "oczko wodne" w postaci starego garnka wkopanego do ziemi Mieszkały tam kijanki, które wtedy można było znaleźć w prawie każdym rowie czy większej kałuży.
____________________
Ogród Pi
rewq 14:00, 25 sty 2017


Dołączył: 14 maj 2016
Posty: 42
dzięki MonikA. Widze, że zdjęcie zrobione w trakcie układania kostki, gdzie nadmiar ziemi rozwoziliśmy po całej działce żeby wyrównać dołki, więc z góry to wygląda jak białe plamy. Będę pod ten link zaglądać i sprawdzać o ile lepiej z roku na rok wygląda mój ogród.

Asieq, świetne wspomnienia. Ja mieszkałam w bloku ale od pierwszego do ostatniego dnia wakacji spędzaliśmy na wsi, w domku po dziadkach. Dlatego zdecydowaliśmy się budować dom (też dlatego, że ceny mieszkań wtedy były zawyżone - kończył się rządowy program "daj zarobić bankom") i z wyjątkiem zimy czuję się jak na wakacjach (pracuje w domu). I posadziłam:
-jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie, czereśnie
-morele, brzoskinie, nektarynki
-morwy, świdośliwy, deren, głóg, leszczyny, orzech włoski, jarząb szwedzki
-maliny, truskawki, porzeczki, agrest, porzeczkoagrest, mirabelkę (śłiwę wiśniwą czy coś takiego), winorośl, kolcowój (goji)
-rokitnik, aronia, borówka amer., kiwi, pigwowiec, mahonia
Nie mam jeszcze jeżyny (bo chodzimy na grande działkę obok, której nikt nie kosi) cytryńca, malinotruskawki, żurawiny, oliwnika i jagody kamczackiej (miałam ale dziecko zadeptało), a na wiosne posadze bez i kaline (kaline bardziej dla ozdoby bo ponoć tak niedobra że nawet ptaki tego nie jedzą). Większośc, z tego co mam nie owocowała jeszcze, ale to co już owocowało smakowało obłędnie.
Posadziłam też kilka roślin ozdobnych i zimozielonych. Ale one już tak nie cieszą.
____________________
Mój ogród
rewq 14:10, 25 sty 2017


Dołączył: 14 maj 2016
Posty: 42
katel napisał(a)
a jak ze stylem ogrodu


jedna osoba tu na ogrodowisku napisałą że jak nie ma trawnika to styl naturalistyczny. Chce zamienić tą moją piaskownicę w coś co hiszpanie nazywają "jadalny las" (comanzaba bosque, las=bosque - boskie to swietna nazwa). Tak, wiem, że wtedy jakość plonów nie będzie wysoka.
____________________
Mój ogród
katel 18:20, 25 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Jakoś niekoniecznie to czy trawnik jest czy go nie nie ma kojarzy mi się ze stylem ogrodu, ale to nieistotne . Pomysł jadalnego lasu bardzo mi się podoba . Co do piaskownicy to musicie popracować nad użyźnianiem gleby, założyć kompostownik i może posiać poplon.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
ewalm 15:46, 30 sty 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Dzień dobry Sylwio
może taka rośliną dla Ciebie są różne odmiany róży pomarszczonej? Urosną na piachu.
____________________
Ogródek na trzy lata
rewq 16:46, 30 sty 2017


Dołączył: 14 maj 2016
Posty: 42
Witaj ewalm, widzisz, róże pomarszczoną też mam, zapomniałam wspomnieć. I czeremche jeszcze.
____________________
Mój ogród
ewalm 23:38, 30 sty 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
I jak, sprawdziła się? ładnie rośnie? Masz sam gatunek czy jakąś odmianę ozdobną?
____________________
Ogródek na trzy lata
makadamia 08:02, 31 sty 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Rewk,

bez planu i zdjęć niewiele da się doradzić oprócz standardowych:
- zadbaj o glebę
- sadź żywopłoty i drzewa

Zaintrygowałaś mnie tym "jadalnym lasem". Nie spotkałam się jeszcze z tym określeniem. To jakaś nowa koncepcja ogrodu? Napiszesz coś więcej?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anbu 12:04, 31 sty 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witaj
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies