Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród leniwej o.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród leniwej o.

rewq 13:07, 28 lut 2017


Dołączył: 14 maj 2016
Posty: 42
Zainspirowana powyższym stworzyłam:
szare-koszone
zielone-niekoszone
niebieskie-woda

Macie jakiś pomysł gdzie usypać górkę z wykopanej ziemi dla dzieci (sanki itp.)?
____________________
Mój ogród
makadamia 13:20, 28 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Fajny plan - taki swobodny

Górkę saneczkową (fajny pomysł) usypać na pewno po południowej stronie działki, tyłem do słońca, żeby śniegu nie roztapiało. Raczej dalej od domu niż bliżej. W miarę możliwości wybierz takie miejsce, żeby Ci górka zasłaniała jakieś nieciekawe widoki.

A miejsca do wypoczynku masz zaplanowane?

Polecam Ci ten wątek, bo estetycznie chyba w podobną stronę idziecie.
No i Ania też rozkminia temat stawu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ewalm 09:52, 02 mar 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
To może piwniczkę sobie zrobisz w ogrodzie, która jednocześnie będzie górką saneczkową?
____________________
Ogródek na trzy lata
sylwia_slomc... 13:02, 06 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
rewq napisał(a)
Zainspirowana powyższym stworzyłam:
szare-koszone
zielone-niekoszone
niebieskie-woda

Macie jakiś pomysł gdzie usypać górkę z wykopanej ziemi dla dzieci (sanki itp.)?

Cieszę się , że się przydałam
Bardzo mi się podoba, rozumiem , że preriow o- łąkowo. Weź pod uwagę, że łąki trzeba choć raz w sezonie skosić ,a trawy ozdobne ściąć....kwestia kosy, grabienia, i utylizacji takiej ilości pokosów i resztek. mówię z doświadczenia bo łąkę kwietną posiadam...kosimy raz w roku po wylęgu ptaków...okolice września.....grabimy wysuszone znosimy i po troszkę spalamy....miesiąc przeszło w tym roku co dziennie spalałam. W sezonie mało z tym roboty , ale potem trzeba wszystkie siły zmobilizować. Popiół idzie na kompost i pod rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
rewq 20:38, 12 mar 2017


Dołączył: 14 maj 2016
Posty: 42
Makadamia na razie nie planuje gdzie indziej niż przy domu

Ewalm, myślałąm żeby zakopać w górce poziomo beczkę, ale nie wiem czy to wogóle jest sensowne (mini piwniczka na plony)

Sylwio co do łąki to czytałam że należy
-kosić koniec czerwca lub lipiec po raz pierwszy, a potem co tydzień (chodzi o wysiew kwiatków łąkowych,
-najpierw randap, potem przekopać wyrównać i można siać odpowiednią mieszankę najlepiej nie taką tanią marketową bo zawiera wiele traw.
A pote wygląda to tak (realizacja przy domu w stylu... nowoczesnym)
http://www.hiko.pl/ogrod/laka-kwietna-najpiekniejsze-rozwiazanie-projektowe-w-ogrodzie-i-na-terenie-zieleni/
i jest:
-pięknie jak widać
-prawie bezobsługowo
i do tego dbamy o polską naturę.
Domyślam się ze masz dużo większy obszar, a więc i łąkę dużą. Ja traw na razie planuje nie palić, wywale na pryzmę kompostową a potem zakopie (głęboko) przy okazji nawożenia.
____________________
Mój ogród
India 13:34, 28 mar 2017


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279
Witam Sylwio
____________________
Ogród na Zapłociu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies