Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Oczko wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczko wodne

Ogrodowiec12 10:10, 20 sty 2017

Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 4
Jak dobrze ulokować oczko wodne w ogrodzie? Bliżej ogrodzenia czy gdzieś z boku czy na środku żeby było widoczne? jak myślicie?
sylwia_slomc... 11:08, 20 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Myślę, że wszystko zależy od tego jaki jest ogród , w jakim otoczeniu , co znajduje się za siatką i czemu to oczko ma służyć , bo jeśli również zwierzętom to na pewno nie przy ulicy
A od tego czy na uboczu czy na widoku zależy od formy korzystania z ogrodu
Musisz sobie na te pytania odpowiedzieć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwk4 11:37, 20 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Najlepiej tak, by było widoczne z kącika wypoczynkowego. I z okna domu, gdyby dzieci miałyby same przebywać w ogrodzie. Dzieci są nieprzewidywalne. Przerabiałam już topienie się 4-letniej córci ( my bylismy wtedy odwróceni plecami i sadziliśmy roślinki, więc szybko zareagowalismy ), była też akcja łowienia piłki grabiami przez chłopaków, bo akurat im wpadła do sadzawki
Kolejne oczka byly już dla bezpieczeństwa dzieci mniejsze. Mam przy tarasie. Przyjemnie słucha się plusku wody z mini fontanny...
____________________
Ogródek Iwony II
Gardenarium 14:05, 20 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Małe dzieci - zero oczka. Poczekaj aż dorosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwk4 15:41, 20 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Masz rację Danusiu.
To było dawno. Teraz mam dorosłe dzieci. W tym roku będę robić ciurkadełko z zakrytą taflą wody i wydrążoną dziurką w kamieniu.
____________________
Ogródek Iwony II
Rumianka 16:37, 20 sty 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Też miałam oczko wodne przy kąciku wypoczynkowym, ale w momencie, gdy zachorowała moja Mama (choroba Alzheimera) było zagrożenie, że w momencie naszej nieuwagi może wpaść do wody, podjęliśmy decyzję o likwidacji oczka, by uniknąć tragedii...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rytla 20:10, 21 sty 2017


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 689
Gardenarium napisał(a)
Małe dzieci - zero oczka. Poczekaj aż dorosną.


Tak jest, też poczekam i mam nadzieję, że dożyję! Ciekawe, czy nadal będę chciała takie samo oczko, jak zrobiłabym teraz, gdyby nie maluchy.
____________________
Rytlogród na 18 stóp
Szafirek 11:46, 11 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
U nas oczko wodne znalazło się na końcu działki. Teraz troszkę żałujemy, że jest tak daleko od tarasu. Częściej siedzimy przy oczku na trawie, niż na tarasie.


Tu jeszcze w początkowej fazie:
____________________
Oczko w głowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies