Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 22:35, 19 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
AgataM napisał(a)
Popatrz ile siły mają Twoje cudne rośliny ( nie będę ich wyliczać). My możemy się schłodzić, schować w cień, a one biedne stoją na tym gorącu i wdzięczą się niesamowitymi barwami. Czasami myślę, że powinniśmy brać z nich przykład. Tyle ciszy i pokory..... Ale mnie wzięło na wywody
Pozdrawiam gorąco


Aguś już ostatnio się nad tym zastanawiałam, jak one to znoszą. Musimy zacząć uczyć się pokory właśnie od nich. One nie mają wyboru, w co je posadzimy i gdzie, a i tak próbują żyć...

Kochana często mam takie filozoficzne rozważania Miło, że nie tylko ja o tym myślę.
Buziaki!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 22:38, 19 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Basilikum napisał(a)
no i ja tez juz po urlopie czyli dwa tygodnie jeszcze w domu posiedze

jak zwykle sie zachwycilam Twimi fotkami nie dziwie, ze golab sie tak przygladal

ja dzis oberwalam troche derenia jadalnego. W Wojslawicach byly takie drzewka derenia z wielkimi owocami i calkiem smaczne byly. Bedziemy tej odmiany szukac.


Kochana nareszcie Bardzo się cieszę, że jesteś już na miejscu z naładowanymi akumulatorami!
Byliście w Skalnym Mieście w Czechach? I na Szczelińcu?

Bardzo dziękuję!
Mój teść ma takiego derenia z wielkimi owocami, nigdy ich nie próbowałam w innej postaci niż nalewka Chyba czas spróbować
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 22:42, 19 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)
Dana polerujesz te owocki? tak sie blyszcza, moje jakies zakurzone
uwielbiam twoj ogrod, szczegolnie te cieniste zakatki. i pozwolisz ze skopiuje sobie od ciebie zegar sloneczny? juz dawno mialam zamiar zanabyc, tylko musze pomyslec jak i gdzie go umiescic. murkow mi brakuje

aaa mialam cie pytac na jakich parametrach ustawien aparatu robisz ksiezyc? moj troche zamzany wychodzi, pewnie cos zle mam poustawiane. a uwielbiam na niebo w nocy patrzec, tym bardziej na naszej wsi gdzie nic nie zakloca odbioru


Tarciu no a jak inaczej Szmatka i pucuję
Bardzo mi miło, że tak odbierasz mój ogród. Te zakątki na ostatnią pogodę są idealne
Kopiuj do woli, ja mój kupiłam za 5 zł na złomowisku. Polecam!

Murki kocham nad życie, ciągle mi mało i nowy wymyśliłam

Księżyc 1/10s
f 6,5
215mm
iso 80


na działce tez mam idealne warunki, u Mamy latarnie prosto w oczy świecą...
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 22:45, 19 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
BasiaLT napisał(a)
Danusiu widzę że twoj ogród też cierpi z powodu braku wody. Ech... kiedy to sie zmieni.
U mnie dzisiaj rano na trawniku chodziła sobie rodzina dudków. Ale super widok. Niestety nie mam odpowiedniego sprzętu wiec nawet nie próbowałam ich sfocić.



Basiu staw woła już pić!
Niestety prognozy nie zapowiadają opadów i długoterminowe pokazują ciepłą zimę bez śniegu. Wiem, że to nic nie znaczy i wszystko może się zdarzyć ale przeraża...
Dudka widziałam raz w życiu na mojej starej działce i tez nie miałam czym zrobić foty, są cudne. Może jeszcze kiedyś spotkam, na to liczę
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
TAR 22:59, 19 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
oo dzieki za ustawienia

moze nie bedzie tak tragicznie zima, w poprzednia zime w samym trojmiescie sniegu na lekarstwo a na naszej wioseczce kilka km dalej pialego puchu po kolana do marca lezal . potem tylko miesiac ciezkawa, mokra to tragedii nie bylo ale i tak w niektorych miejscach poprzesychalo. mimo podlewania.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
dana1s 20:52, 22 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)
oo dzieki za ustawienia

moze nie bedzie tak tragicznie zima, w poprzednia zime w samym trojmiescie sniegu na lekarstwo a na naszej wioseczce kilka km dalej pialego puchu po kolana do marca lezal . potem tylko miesiac ciezkawa, mokra to tragedii nie bylo ale i tak w niektorych miejscach poprzesychalo. mimo podlewania.


Nie ma za co Może do czegoś się to przyda.
Zobaczymy co nam przyroda zaserwuje. Teraz czekam na deszcz, bo jeszcze trochę i staw zniknie , woda opadła o 70cm to znaczy że do samego mostu jest sucho. Dzięki Bogu z drugiej strony jest głębia na 4 metry i tam koczują ryby, ale mają za mało powietrza. Myślę jak zamontować fontannę na środku...


____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Basilikum 21:04, 22 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
no musi wrezcie padac, musi. Tylko troche sie boje, ze jak zacznie to nie przestanie tak szybko a ja meteoropatka jestem.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
dana1s 21:05, 22 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dzisiaj skończyliśmy zbroić i szalować bramę. Wymyśliliśmy też kształt murów wokół bramy i teraz M robi szablon. Jeszcze chwila i będę miała prawdziwy wjazd do ogrodu.

W ogródku nic nie robię, wyplewiłam i wykosiłam a teraz zaczynam powoli przesadzać.
Wymyśliłam sobie taki wał nad stawem Turzyca Ice Dance

Jak zarośnie powinno się ciekawie prezentować




Poza tym stwierdziłam wczoraj, że chwasty są bardzo fotogeniczne i czas przemyśleć czy je wyrywać






____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 21:08, 22 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Basilikum napisał(a)
no musi wrezcie padac, musi. Tylko troche sie boje, ze jak zacznie to nie przestanie tak szybko a ja meteoropatka jestem.



Izuś też tak czuję że z jednej przesady wpadniemy w drugą, ale powiem Ci szczerze że upału mam po kokardki i może sobie polać nawet cały tydzień, a i tak wody w stawie nie uzupełni.
Ja kocham jak pada, tylko szkoda że nie będę wtedy mogła przebywać na działce



____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 21:11, 22 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Uwielbiam białe kwiaty







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies