Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 08:53, 29 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
BasiaLT napisał(a)
Danulku twój ogród jest zachwycający o każdej porze roku. No i świetna ręka i oko do genialnych fotografii robi swoje.


Basiu dziękuję kochana za takie miłe słowa
Lubię pstrykać fotki, ale ostatnio jakoś nie mam weny...

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
BasiaLT 08:56, 29 sie 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
dana1s napisał(a)

Basiu dziękuję kochana za takie miłe słowa
Lubię pstrykać fotki, ale ostatnio jakoś nie mam weny...

No Kochana... jak to są fotki "bez weny" to jakie są z weną? No weź mnie nie dołuj. Moje przy twoich to jakaś porażka chodząca.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
TAR 09:10, 29 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
dana1s napisał(a)



Niestety na normalne pozwolenie nadal nie ma szans i coś czuję, że do przekwalifikowania jeszcze kilka dobrych lat...
Złożyłam zgłoszenie na domek 35m2 i maja jeszcze 3 dni na odmowę, zatem proszę trzymaj kciuki!
Jak kiedyś wpadnie Ci w ręce szczegółowy plan Twojego domku to chętnie się z nim zapoznam, teraz jestem na etapie planowania i jak najbardziej funkcjonalnego rozplanowania tej mikrej przestrzeni. Zamierzam jeszcze złożyć zgłoszenie na ogród zimowy do tego domu zobaczymy czy to przejdzie?
Wtedy dom miałby 70m2, a to mi w zupełności wystarczy



a nie jest tak ze domek do 35 metrow nie wymaga zadnego zgloszenia/pozwolenia? Dana ja bym pokombinowala tak tern domek ze w razie przekwalifikowania mozna by bylo dobudowac reszte i powiekszyc przestrzen choc o 1 czy 2 pomieszczenia. jednak majac taki ogrod cieszyloby mnie i te 70 metrow mocno trzymam kciuki by sie udalo. ale gmine to macie kiepska jak tak tylem do mieszkancow sie obraca. ida wybory zmienic to wesole koleczko adoracji
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Muszelka 16:50, 29 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Danuś, jeśli otrzymacie pozwolenie na budowę domku 35 m2, to wykorzystajcie prawo do wybudowania go do wys. 5 m. W ten sposób możecie mieć tzw. poddasze użytkowe. Wszystko zgodnie z prawem R.O.D. Ludzie bardzo rzadko z tej możliwości korzystają. A szkoda.
Nasz domek rekreacyjny ma 50 m2 powierzchni użytkowej. Pokój na poddaszu ma wys. 250 cm, jest ścięty po bokach. Ale w tych miejscach stoją dwa szerokie (140 cm) łóżka sosnowe, jest bardzo klimatycznie Wolę przebywać na poddaszu niż na dole - w salonie z kominkiem.

W naszym R.O.D. na ok. 500 działek z tego prawa skorzystało zaledwie kilka rodzin.

Trzymam kciuki!

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Phoebe 17:08, 29 sie 2018

Dołączył: 30 mar 2017
Posty: 26
Dana! Mam pomysł! Podziel działkę na dwie, na każdej wystąp o pozwolenie na domek 35m2, postaw je tuż przy granicy działek....+ dodatkowo poddasze i ogród zimowy....Nic już więcej nie mówię
Fuksja 17:26, 30 sie 2018


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
To ja może trochę wtrącę ...

http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/szczecin-dom-jurczyka-na-dzialkach-zostaje,2818704,art,t,id,tm.html
____________________
pozdrawiam,Ania
Muszelka 17:31, 30 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
http://pzd.pl/artykuly/17290/113/Altana-na-dzialce-w-ROD.html
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 17:33, 30 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Definicja altany działkowej

"Czym właściwie jest altana działkowa i jakie powinna spełniać funkcje? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w ustawie z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza definicję altany działkowej. Zgodnie z jej zapisami jest to wolno stojący budynek rekreacyjno-wypoczynkowy lub inny obiekt budowlany spełniający taką funkcję, położony na terenie działki w rodzinnym ogrodzie działkowym o powierzchni zabudowy do 35 m² oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich, przy czym do powierzchni zabudowy nie wlicza się tarasu, werandy lub ganku, o ile ich łączna powierzchnia nie przekracza 12 m². Jest to kompleksowa definicja altany działkowej, która została również wprowadzona do ustawy o ROD w art. 2 pkt 9 a oraz ujęta w § 44 regulaminu ROD. Z definicji tej wynika, że altana to budynek o ściśle określonych wymiarach, który służy do zaspokajania potrzeb rekreacyjnych i wypoczynkowych działkowca. W myśl § 44 pkt 1 regulaminu ROD altana powinna być również funkcjonalna i estetyczna. Przepisy nie zastrzegają z jakiego materiału ma być wykonany budynek, dlatego altana może mieć konstrukcję zarówno murowaną, jak i drewnianą".
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 17:36, 30 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
"Powierzchnia zabudowy" - czyli prostymi słowami: wymiary fundamentów muszą być mniej więcej 7m x 5 m.

My wykorzystaliśmy dozwoloną wysokość zabudowy "do 5 m przy dachach stromych" i zyskaliśmy dodatkowe m2 w pomieszczeniu na poddaszu.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 17:41, 30 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
"Powierzchnię zabudowy liczy się po obrysie ścian zewnętrznych. Niedopuszczalne jest zatem wybudowanie altany, która w podstawie znajdującej się przy gruncie jest zgodna z przepisami, natomiast jej górna część przekracza dopuszczalne normy".

Tak więc zgodnie z przepisem do wys. 5 m. przy stromym dachu można
Górne pomieszczenie nazywa się "poddaszem użytkowym".

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies