Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

Muszelka 18:51, 30 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Danuś, wklejam zdjęcie mojego domku. Możesz na nim zobaczyć wysokość dachu i spad (wszystko jest zgodnie z przepisami). Nasz R.O.D. strzeże prawa i porządku

Widzisz okienko na piętrze? W środku, przy oknie stoi sosnowe biureczko, siedzę teraz przy nim i piszę do Ciebie

Zdjęcie później usunę.

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Katkak 19:10, 30 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Muszelka napisał(a)
Danuś, wklejam zdjęcie mojego domku. Możesz na nim zobaczyć wysokość dachu i spad (wszystko jest zgodnie z przepisami). Nasz R.O.D. strzeże prawa i porządku

Widzisz okienko na piętrze? W środku, przy oknie stoi sosnowe biureczko, siedzę teraz przy nim i piszę do Ciebie

Zdjęcie później usunę.


O matko, jak pięknie! W życiu nie powiedziałabym, że to domek na ROD.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
dana1s 20:21, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
BasiaLT napisał(a)

No Kochana... jak to są fotki "bez weny" to jakie są z weną? No weź mnie nie dołuj. Moje przy twoich to jakaś porażka chodząca.


Basiu no nie przesadzaj, moje fotki są zwykłe. Lubię pstrykać i czasami klikam to samo ujęcie 10 razy, aż mi się podoba. Wczoraj na ogródku zrobiłam 300 zdjęć
Z wszystkich wybrałam 10
Lubię to




____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:30, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)


a nie jest tak ze domek do 35 metrow nie wymaga zadnego zgloszenia/pozwolenia? Dana ja bym pokombinowala tak tern domek ze w razie przekwalifikowania mozna by bylo dobudowac reszte i powiekszyc przestrzen choc o 1 czy 2 pomieszczenia. jednak majac taki ogrod cieszyloby mnie i te 70 metrow mocno trzymam kciuki by sie udalo. ale gmine to macie kiepska jak tak tylem do mieszkancow sie obraca. ida wybory zmienic to wesole koleczko adoracji


Tarciu niestety nie jest to takie proste i bez zgłoszenia nie ma mowy, bo nie mam ochoty na rozbiórkę ani kolegium. Poza tym musze się liczyć z kontrolą jak z czymś ruszę, bo moi sąsiedzi czekają już 8 lat na przekwalifikowanie i jak z czymś ruszę mogą im puścić nerwy
Mam taki plan na początek wybudować 35m2 z poddaszem, a potem dobudować tylko jedną sypialnię na tarasie z wyjściem na taras . Taki dom na emeryturę .

O coś w tym stylu powstanie po dobudowaniu sypialni, na jej dachu byłby balkon na który wychodziłoby się z sypialni na piętrze

Takie coś mi powstało







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:34, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Muszelka napisał(a)
Danuś, jeśli otrzymacie pozwolenie na budowę domku 35 m2, to wykorzystajcie prawo do wybudowania go do wys. 5 m. W ten sposób możecie mieć tzw. poddasze użytkowe. Wszystko zgodnie z prawem R.O.D. Ludzie bardzo rzadko z tej możliwości korzystają. A szkoda.
Nasz domek rekreacyjny ma 50 m2 powierzchni użytkowej. Pokój na poddaszu ma wys. 250 cm, jest ścięty po bokach. Ale w tych miejscach stoją dwa szerokie (140 cm) łóżka sosnowe, jest bardzo klimatycznie Wolę przebywać na poddaszu niż na dole - w salonie z kominkiem.

W naszym R.O.D. na ok. 500 działek z tego prawa skorzystało zaledwie kilka rodzin.

Trzymam kciuki!




Muszelko innej opcji nie biorę pod uwagę. Chcę 7 na 5 i 5 do góry wcześniej wkleiłam moje wypociny po rozbudowie jak przerobią wreszcie ten plan, ale mogłaby już coś działać i myśleć pozytywnie

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:39, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Phoebe napisał(a)
Dana! Mam pomysł! Podziel działkę na dwie, na każdej wystąp o pozwolenie na domek 35m2, postaw je tuż przy granicy działek....+ dodatkowo poddasze i ogród zimowy....Nic już więcej nie mówię


Kinguś tak się nie da, ale zgłoszenie na ogród zimowy złożę i będę czekała na odpowiedź jak się nie zgodzą...powstanie w ratach to co powyżej i będę miałą taki widok z salonu


____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:45, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Fuksja napisał(a)
To ja może trochę wtrącę ...

http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/szczecin-dom-jurczyka-na-dzialkach-zostaje,2818704,art,t,id,tm.html


Aniu dziękuję za ten artykuł, czytałam już wcześniej. Ja jestem zbyt wielkim cykorem by aż tak ryzykować rozbiórką, karą i własną pracą. Nie mieszkam tez gdzieś na uboczu żeby myśleć że nie wpadnie w oko. U mnie raczej kontrola jest murowana, mimo że dom będzie( o ile będzie )szkieletowy

Ja chcę tylko móc stale przebywać w ogrodzie, a zawsze chciałam mały biały domek...


____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sierotka 20:46, 30 sie 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Danusiu ze Ty nie postawilas Warszawę na nogi to podziwiam Ciebie ja bym nie darowała tego co robią urzędnicy eh

Wiesz ten pomysł z budową 30 paru metrów ma sens tylko to bez kopanych fundamentów chyba na wylewkach,obok mojej działki montowali taki domek w środku z antresolą .Zrób tak i kiedyś poszerzysz.
Jak czytam co piszesz o tej walce z urzedasami to wierz mi szlag mnie trafia

brrrrr

Mąż mi podpowiada do 35 m bez pozwoleń i nie zgłasza się już teraz takiego metrażu do starostwa .
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 20:47, 30 sie 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
A co to Danusiu za zgłoszenie na ogród zimowy ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
dana1s 20:50, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Muszelka napisał(a)
http://pzd.pl/artykuly/17290/113/Altana-na-dzialce-w-ROD.html



I tu pojawia się kolejny problem nad którym pracujemy my nie jesteśmy na ROD, z tego powodu mamy trochę inne prawa, ale trochę poczytałam
Teraz mam cel jeden … byle tu zamieszkać

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies