Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

TAR 08:54, 28 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
dana1s napisał(a)


Aguś mój Kous ma sporo kwiatków, czekam aż się wybarwią.
To bardzo trudne rośliny, wystarczy że coś mu nie pasuje i nie kwitnie.
Chciałbym jeszcze derenie Kwieciste, ale nie wiem gdzie je wsadzić


u mnie w tym roku kwitną wszystkie derenie Kousa. Mam wrazenie, ze one muszą sie zadomowic, korzen puscić i wtedy pieknie zakwitna, lubia tez wilgoc, żyzna glebe, polcien i troche słonca, nie lubia przeciągów i przesadzania. Kwieciste sa ładne ale bardzo chimeryczne. Moj kwitl po posadzeniu, potem go przesadzilam i nie kwitl ale juz od roku siedzi w nowej miejscowce wiec sie odobraził, zadomowil no i zakwitl. i nie wiem co robic, bo chce go znowu przesadzic a on sie obrazi
Derenie kousa nawet jak nie kwitna sa bardzo ładne
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Nowa12 13:52, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
TAR napisał(a)


u mnie w tym roku kwitną wszystkie derenie Kousa. Mam wrazenie, ze one muszą sie zadomowic, korzen puscić i wtedy pieknie zakwitna, lubia tez wilgoc, żyzna glebe, polcien i troche słonca, nie lubia przeciągów i przesadzania. Kwieciste sa ładne ale bardzo chimeryczne. Moj kwitl po posadzeniu, potem go przesadzilam i nie kwitl ale juz od roku siedzi w nowej miejscowce wiec sie odobraził, zadomowil no i zakwitl. i nie wiem co robic, bo chce go znowu przesadzic a on sie obrazi
Derenie kousa nawet jak nie kwitna sa bardzo ładne


TAR, a czy te kwieciste też się tak ładnie przebarwiają na jesień jak kousy?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
dana1s 13:59, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Nowa12 napisał(a)


Ja też myślałam o tych kwiecistych. Ładniejsze są od kousy. Ale też nie mam pomysłu gdzie je wsadzić. I pytanie czy one też są takie, że kwitną za kilka lat?


Ja miałam pięknego kwiecistego Alba, ale nie przetrwał przesadzenia ze starego ogrodu. Miał dobre 3 metry i nie przyjął się w nowym miejscu. Według mnie kwieciste są równie ładne co Kousa, są inne
Mój kwitł od samego początku po zakupie , rok w rok.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:00, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Katkak napisał(a)

Rozumiem, że można czegoś nie lubić. Mnie nikt do bukszpanów nie przekona (choć mam 3 kulki w przedogródku rozmożone samodzielnie i tak sobie rosną), a Sylwia nue lubi przywrotnika ostrklapowego. Każdy ma jakieś swoje antypatie ogrodowe.


Kasiu ja lubię wszystkie rośliny, ale nie przepadam za żółtym kolorem. Może kiedyś się przekonam, ale póki co nie zamierzam się do niczego zmuszać.
Mam trochę żółto listnych roślin i to mi nie przeszkadza, ale już żółte kwiaty owszem...ot taki świr
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:01, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Agania napisał(a)
Derenie, które są krzyżówkami C. cousa z C. nuttalii tak
jak C. Venus cieszą kwiatami mam dwa egzemplarze i jak już raz zakwitną
mają co roku podsadki kwiatowe


Oj tak Venus do mnie mówi, ale jest zdecydowanie za drogi póki co. Może jak juz będę miała dom i całą resztę to sobie kupię.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:03, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Nowa12 napisał(a)


No to dobrze wróży. Czyli warto pomyśleć o takim egzemplarzu .


Mam go na liście i Kousa Satomi. Derenie kwieciste Rubra i Alba też tam są
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:08, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
paradas napisał(a)
Piękny widok liści bergenii, moja obwódka jest taka łysa
One rosną u Ciebie w większości w cieniu?
Dobrze że to oczko, bo juz myślałem że u kogoś znowu tragedia


Damian uwielbiam bergenie. Rosną u mnie wszędzie i w cieniu i w półcieniu i w pełnym słońcu. Wszędzie sa dorodne
może i wygląda jak tragedia ten mój staw, ale dążymy do tego żeby był piekny
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:10, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)


u mnie w tym roku kwitną wszystkie derenie Kousa. Mam wrazenie, ze one muszą sie zadomowic, korzen puscić i wtedy pieknie zakwitna, lubia tez wilgoc, żyzna glebe, polcien i troche słonca, nie lubia przeciągów i przesadzania. Kwieciste sa ładne ale bardzo chimeryczne. Moj kwitl po posadzeniu, potem go przesadzilam i nie kwitl ale juz od roku siedzi w nowej miejscowce wiec sie odobraził, zadomowil no i zakwitl. i nie wiem co robic, bo chce go znowu przesadzic a on sie obrazi
Derenie kousa nawet jak nie kwitna sa bardzo ładne


A u mnie jeden kwitnie a drugi mimo że dużo większy nadal strajkuje Mój kwiecisty kwitł bez zarzutu, ale nie przeżył przeprowadzki
Prawda, są cudowne i warto je mieć bez względu na kwitnienie
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:11, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Nowa12 napisał(a)


TAR, a czy te kwieciste też się tak ładnie przebarwiają na jesień jak kousy?


Pięknie się przebarwiają Mój był jesienią malinowy
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
paradas 14:18, 28 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
dana1s napisał(a)


Damian uwielbiam bergenie. Rosną u mnie wszędzie i w cieniu i w półcieniu i w pełnym słońcu. Wszędzie sa dorodne
może i wygląda jak tragedia ten mój staw, ale dążymy do tego żeby był piekny


Ja mam jeden szpaler z nich przy domu, zobaczymy co z tego będzie.
A jeśli chodzi o oczko to nie o to mi chodziło, przepraszam
Bliskość wody z roślinami mnie trochę zmieszała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies