Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 14:58, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Gosiek33 napisał(a)
Znowu nasyciłam oczy przepieknym zdjęciami


Gosiu dziękuję kochana Miło mi, że podoba Ci się to, jak pokazuję świat
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
TAR 15:00, 28 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Nowa12 napisał(a)


TAR, a czy te kwieciste też się tak ładnie przebarwiają na jesień jak kousy?


tak cieżko znalezc w ogole derenia, ktory sie nie przebarwia. ale tak jak kousy sa krwistoczerwone
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:03, 28 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
dana1s napisał(a)


Ja miałam pięknego kwiecistego Alba, ale nie przetrwał przesadzenia ze starego ogrodu. Miał dobre 3 metry i nie przyjął się w nowym miejscu. Według mnie kwieciste są równie ładne co Kousa, są inne
Mój kwitł od samego początku po zakupie , rok w rok.


kazdy z nich jest inny zarowno pod kątem kwiatów jak i ulistnienia. kwieciste kwitna kiedy nie ma lisci sa przepiekne ale u mnie juz koncowka i teraz zaczynaja kousy, liscie juz maja a pomiedzy nimi kwiaty. Czad i jedne i drugie warto miec w ogrodzie. Niestety kousy kupowałam jako no name i wszystkie sa milky waye. a chciałabym jakiegos rozowego. Zakupilam tez derenie jadalne, zobaczymy co one za jedne
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:09, 28 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Dana nie wiem czemu ale twoj deszczowy ogrod bardziej do mnie przemawia. U nas tez od rana leje. Nie powiem, ze nie chciałam, juz zaczelo sie sucho robic. Ubiegloroczne susze na polnocy mocno daly sie we znaki, dzis ma padac do 17-18-tej. Potem moze slonce wyjsc Od jutra znowu sadzenie mnie czeka. Planuje wszystko skonczyc weekendowo i chwile odpoczne a potem biore sie za rabate wejsciową. To bedzie pogrom
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Doranma 15:43, 28 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Danusiu, jak na kilka godzin w ogrodzie, to dużo prac wykonałaś! U nas też dziś polało, na działce taka porcja się przyda.
Ciekawa jestem, na jakim stanowisku rośnie Twój jasminowiec Aureus? U mnie rósł w pełnym słońcu i nie było mu tam dobrze. Teraz go przeniosłam i czekam czy będzie efekt. Co oprócz kompostu lubią Twoje bergenie? Moje od 30 lat rosną ale niestety nie kwitną
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Nowa12 16:17, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
dana1s napisał(a)


Mam go na liście i Kousa Satomi. Derenie kwieciste Rubra i Alba też tam są


Ja widziałam tego Cherokee Chief i taki by mi się marzył .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
TAR 16:23, 28 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Nowa12 napisał(a)


Ja widziałam tego Cherokee Chief i taki by mi się marzył .



tego mam, ładnie kwitl jak na pierwszy raz ale jego zdjecia w necie sa mocno podrasowane. juz ten moj wiatraczkowy bialy ładniej kwitnie. zobaczymy co za rok pokaze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
dana1s 16:57, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)


tak cieżko znalezc w ogole derenia, ktory sie nie przebarwia. ale tak jak kousy sa krwistoczerwone


Tak, derenie pięknie się przebarwiają
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 17:01, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)


kazdy z nich jest inny zarowno pod kątem kwiatów jak i ulistnienia. kwieciste kwitna kiedy nie ma lisci sa przepiekne ale u mnie juz koncowka i teraz zaczynaja kousy, liscie juz maja a pomiedzy nimi kwiaty. Czad i jedne i drugie warto miec w ogrodzie. Niestety kousy kupowałam jako no name i wszystkie sa milky waye. a chciałabym jakiegos rozowego. Zakupilam tez derenie jadalne, zobaczymy co one za jedne


Kwieciste mają bardziej okazałe kwiaty, mój był cudowny. Niestety był...
Ja mam Milky Way, a drugi bezimienny ale widzę różnicę ma czerwone ogonki liściowe i obrzeża liści, myślę że może to być Satomi. Jadalnego nie mam, bo kwitnie na żółto
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 17:06, 28 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)
Dana nie wiem czemu ale twoj deszczowy ogrod bardziej do mnie przemawia. U nas tez od rana leje. Nie powiem, ze nie chciałam, juz zaczelo sie sucho robic. Ubiegloroczne susze na polnocy mocno daly sie we znaki, dzis ma padac do 17-18-tej. Potem moze slonce wyjsc Od jutra znowu sadzenie mnie czeka. Planuje wszystko skonczyc weekendowo i chwile odpoczne a potem biore sie za rabate wejsciową. To bedzie pogrom


Aniu ja też lubię jak jest taki zmoczony a tym samym mocniej wybarwiony. Ale tęsknię już za słońcem, wszystko już od tego deszczu obwisa i się przewraca. Zmarnowane i poobijane pąki.
U nas lało całą noc potem do południa chwilą przerwy i znów deszcz.
Ostrzegają przed burza i z gradem i wichura i, aż nie chcę o tym myśleć

To pracowity weekend Ci się szykuje, ja muszę trochę rozsadzić i plewić... Masakra z tymi chwastami!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies