Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

TAR 20:08, 09 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
nie wiem moze za malo slonca albo za duzo, lubi lekko kwasno. Mary Milton jest bardzo podobna do Rosace, u mnie ladnie przyrasta. Moze przesadz w inne miejsce. Eskimo mam dwie i rosna w deche, po kwitnieniu tylko lekka mszyca je opanowuje ale z tym sobie poradze. Sztywnolistna chyba wywale, bo brzydkie to to taki wiechec upchniety za swierkiem. Ale dokupilam kaline angielska chce dac ja z przodu, bo ma ladne kwiaty i liscie. Widzialam ze Aurea tez bedzie kwitla. A cielas Rosace? Czytalam gdzies ze nie bardzo to lubi.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Basilikum 20:19, 09 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Danus dopiero teraz fotki wstawilam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
gosika67 20:39, 09 kwi 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
No właśnie była pełnia i dlatego tak się czułam. Wiśnie rewelacja.
Dana a liście bergenii obcinasz?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Balea 20:55, 09 kwi 2020


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
dana1s napisał(a)


Dziękuję
Myślę, że nic mi się nie pomyliło. Nigra ma kwiaty od białego do jasnego różu . Moja jest taka, pissardi bardzo różowa, a ałycza całkiem biala.

Tu fotka ze szkolki



Ok dzieki. Na innych stronach pokazuja je z rozowymi kwiatami. Nigdy jeszcze nie widzialam na bialo kwitnacej nigry, dlatego mnie to zdziwilo
Nowa12 21:03, 09 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mało osób chyba ma Pink Sensation to pewnie Ty będziesz musiała ją przetestować .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 21:29, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
I u Ciebie straty....zima bez zimy chyba jednak wielu roślinom nie służy......a może to te upały i susze dopiero teraz zbierają żniwo.....
Fotki piękne, ogród bajeczny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 07:06, 10 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)
nie wiem moze za malo slonca albo za duzo, lubi lekko kwasno. Mary Milton jest bardzo podobna do Rosace, u mnie ladnie przyrasta. Moze przesadz w inne miejsce. Eskimo mam dwie i rosna w deche, po kwitnieniu tylko lekka mszyca je opanowuje ale z tym sobie poradze. Sztywnolistna chyba wywale, bo brzydkie to to taki wiechec upchniety za swierkiem. Ale dokupilam kaline angielska chce dac ja z przodu, bo ma ladne kwiaty i liscie. Widzialam ze Aurea tez bedzie kwitla. A cielas Rosace? Czytalam gdzies ze nie bardzo to lubi.


Tarciu moja posadzona w ażurowym cieniu, u mnie miejsc ze słońcem jak na lekarstwo, ale pomyślę gdzie ładnie by się prezentowała. Myślę nad kolejnymi, ale mam już bardzo gęsto i ciężko coś wcisnąć. Ostatnio biorę pod uwagę to jakie będą po latach
Kiedyś sadziłam jak popadnie, bo malutkie a potem... wielkie oczy bo roślinka urosła
Eskimo złapała w zeszłym sezonie grzyba, nic nie pomagało, zostawiłam bo myślałam że na wiosnę wypuści liście, ale nic z tego
A moja sztywnolistna ma ładny pokrój i bardzo obficie kwitnie, kolor liści taki niebieskawo stalowy ładnie się komponuje. Lubię ją
Angielską mam kilka lat i dopiero w tym roku jest obsypana pąkami, jest piękna!
Nie, nie cięłam bo dopiero co ją kupiłam i ona malusia była. Czytałam, że nie lubi.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 07:06, 10 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Basilikum napisał(a)
Danus dopiero teraz fotki wstawilam


Izuś zaraz idę
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 07:08, 10 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
gosika67 napisał(a)
No właśnie była pełnia i dlatego tak się czułam. Wiśnie rewelacja.
Dana a liście bergenii obcinasz?


Gosiu ja też na pełnię szaleję Nie mogę spać i jestem taka niespokojna. Ale tak, czy siak piękne widowisko było
O tej porze wiśnie są niezastąpione
Nie jeszcze nic nie obcinałam, muszę kupić odżywkę i je podsypać. Dopiero jak ruszą usunę te brzydkie zniszczone liście.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 07:10, 10 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Balea napisał(a)


Ok dzieki. Na innych stronach pokazuja je z rozowymi kwiatami. Nigdy jeszcze nie widzialam na bialo kwitnacej nigry, dlatego mnie to zdziwilo


Balea to nie jedyny przykład, ja spotykałam ją tylko w takim wydaniu. Ona nie jest czysto biała ma bordo podkładki i taki delikatny rumieniec . Jest piękna
W sumie dobrze, że nie wygląda jak Pissardii
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies