Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 13:35, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, widziałam Cię u Sylwii a ja w temacie cegły raz jeszcze. Jak myślisz, jak ułożyć cegłę: chcę w sadzie skopać kawałek darni na dodatkowe grządki i je wydzielić cegłą - tak bez murowania fundamentów, tylko obrzeżenia. Jak ją ułożyć, na sztorc? Na płasko? Trawa mocno będzie przerastać? Wokół będzie regularnie wykaszane - nie wiem jak się za to zabrać a tyle cegły leży. Czy lepiej klasycznie wymurować boki na fundamencie (pok okiem ojca coś tam zrobię).


Ewciu u mnie cegła na podsypce cementowo pisakowej bez fundamentów leży, nie przerasta jakoś specjalnie. Z pewnością ładniej wygląda murek, ale to bardzo dużo pracy, ja poszłam na łatwiznę U mnie wszystko na płasko, bo tak mi się bardziej podoba.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 13:38, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Pszczelarnia napisał(a)
Też jestem na bieżąco - niewrażliwy typ się trafił ale trzeba się od niego uwolnić i nie myśleć. Na razie zachować ogród - to wszak, jak piszesz Twoja miłość.


Właśnie to staram się robić, nie myśleć. Korci mnie mieszkanie w ogrodzie, jednak nic na siłę Może kiedyś się uda. Plany są, może kiedyś w mieście coś drgnie i przyjdzie Ktoś dla ludzi
Ogród kocham i nie umiem sobie wyobrazić jakbym mogła żyć bez tego kawałka ziemi
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Agania 14:28, 03 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Po prostu draństwo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 18:28, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Ja bym się uzbroiła w cierpliwość skoro możesz mieszkać z mamą, burmistrza zmienić w następnych wyborach i wtedy uderzać ponownie. Nie wyobrażam sobie rozstania z takim cudnym ogrodem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 19:30, 03 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
Dana za kilka lat to chłopaki pójdą z domu …. wtedy takie 35 m dla dwójki to nie będzie wcale mało mniej sprzątania …
...zawsze jakies plusy można znaleźć....

a tak poważnie ,to szkoda ,że nie da się nic zdziałać ……..co za uparta ta władza ….ech …

ogród cudnyyy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 18:47, 04 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
A ja bym ten 35 M2 wybudowała. Jak Burmistrz zobaczy, że jesteś zdeterminowana może odpuści.
Czy działkę można podzielić? Jeżeli tak to 2 po 35 M2 zrobić łącznik nad ziemią lub pod

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
dana1s 18:49, 04 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Agania napisał(a)
Po prostu draństwo


Aguś no niestety...
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:52, 04 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja bym się uzbroiła w cierpliwość skoro możesz mieszkać z mamą, burmistrza zmienić w następnych wyborach i wtedy uderzać ponownie. Nie wyobrażam sobie rozstania z takim cudnym ogrodem


Sylwuś będziemy z Mamą mieszkać, bo nie mamy innego wyjścia. Jednak ten domek to choćby taka odskocznia będzie na weekendy, czy jakiś urlop. Może kiedyś uda się go rozbudować i zamieszkać
Po dzisiejszym dniu jestem pewna, że nigdy nie oddam ogrodu. Kocham to miejsce. Szkoda, że nie można tu przenosić dźwięków. Ptaki świergoliły, a to jak miód na moje serce no jak w raju i jeszcze ta pogoda. Bosko!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:54, 04 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Magleska napisał(a)
Dana za kilka lat to chłopaki pójdą z domu …. wtedy takie 35 m dla dwójki to nie będzie wcale mało mniej sprzątania …
...zawsze jakies plusy można znaleźć....

a tak poważnie ,to szkoda ,że nie da się nic zdziałać ……..co za uparta ta władza ….ech …

ogród cudnyyy


Madziu to prawda, ten domek będzie miał jeszcze poddasze czyli 2 x 35, dla naszej dwójki wystarczy. Ja chciałam przenieść się jeszcze z chłopakami , ale to raczej się nie uda.
Na władzę nie poradzę
Dziękuję kochana!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:56, 04 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
ElzbietaFranka napisał(a)
A ja bym ten 35 M2 wybudowała. Jak Burmistrz zobaczy, że jesteś zdeterminowana może odpuści.
Czy działkę można podzielić? Jeżeli tak to 2 po 35 M2 zrobić łącznik nad ziemią lub pod

Pozdrawiam


Elu jeszcze myślimy, ale szala coraz bardziej się przechyla na korzyść domku
Nie muszę dzielić działki na każde 500 m2 mogę postawić taki domek.
Za dużo mam gapiów na takie rozwiązania, niestety...
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies