Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty we włosach

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty we włosach

gosika67 12:57, 04 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
A ten duży krzew to tawuła, tak on wygląda w swojej okazałości, teraz jest przycięty i nie ma trampoliny jeszcze fotki z drugiej strony.

____________________
Gonia Kwiaty we włosach
MirellaB 12:58, 04 lut 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja bym zakryła betonowy mur. Widzę, że od sąsiada winobluszcz przechodzi na Twoją stronę. Fajne rozwiązanie wiosną, latem i jesienią, ale zimą zostają gołe mało ciekawe pędy. O jego ekspansywności to pewnie wiesz. W rabaty włazi ostro. Ja też mam winobluszcz, ale trzymam go w ryzach tzn.na płocie ostro tnę i tam gdzie wylezie z ziemi to wyrywam z korzeniami.
Moja propozycja posadzić bluszcz, albo tujki szmaragd.

Rabatę już masz wytyczoną, widzę z podmurówką tzn., że kancików już nie zrobisz. A jak to będzie wykończone? Trawa na betonie nie będzie rosła. Jak planujesz to rozwiązać?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 12:59, 04 lut 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Kiedy moja tawuła taka będzie. Twoja piękna
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Milka 13:02, 04 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Luźno puszczona tawuła jest piękna, ale ja moje ujarzmiam i tnę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
pestka56 13:17, 04 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Boska ta tawuła

Może na płot któraś z winorośli. Masz do wyboru co najmniej kilka: amurska, japońska, pachnąca...
http://www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia?nazwa=winoro%C5%9Bl

____________________
Kasia
13:24, 04 lut 2017
Tawuła-Kaszka robi wrażenie.Piękna jest Twoja I pomyśleć,że to jeden krzew,bo jak pamiętam to jeden tak? Czy się mylę?
Nieźle ją przycięłaś.Potem będzie rosła bez cięcia czy będziesz ją ujarzmiać?

Ja swój winobluszcz też trzymam w ryzach ale nasiona chyba są przenoszone przez ptaki bo wyrasta mi nagle w drugim końcu działki ;( Ładny jest zwłaszcza jesienią ale muszę też na niego uważać.

Huśtawkę likwidujesz czy zostaje?

Co tam na nowej rabacie posadziłaś bo jak byłam u Ciebie to jej wtedy nie widziałam.
13:25, 04 lut 2017
Kasiu-Pestka ja zakręcona wionogronowo,chętnie skorzystam z linków odnośnie winorośli

edit: Doczytałam,że to winorośle ozdobne.A może polecisz takie konsumpcyjne Chętnie skorzystam z informacji.
gosika67 13:28, 04 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Mirello no właśnie jest problem, bo trawa tam nie urośnie, a trzeba czymś to zakryć.

Milko ja po kwitnieniu przycięłam ją ostro i nie wiem jak teraz będzie wyglądała.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 13:32, 04 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ania huśtawka będzie przeniesiona i trampolina do ogrodu,bo zajmują dużo miejsca.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
13:45, 04 lut 2017
A jaka pogoda u nas? Robi się cieplej czy w drugą stronę?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies