Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

ElzbietaFranka 23:03, 28 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Aurelllia napisał(a)


Elu u mnie bielunie już od 3 dni w piwnicy koczują - niestety


Aurelia zapomnialam o tym moim kolosie dzisiaj. Jutro jeszcze pojade musze go obciac i zabrac, ale jeszcze zimy nie bedzie troche sniegiem strasza.

Co tu mozna dzialac. Gorzej niz zle, robota sie zwali na pozniej. W zeszlym roku liscie grabila pozno bo tez tak lało. Juz troche zgrabiłam ale liscie i od sasiadow leca trzeba zgrabic. Na skalniaku lisci rowno wszystko musze przed zima oczyscic, aby tylko pogoda byla.

Wszystko rosnie Aurelia, dopiero jak sie przeglada foty z poprzednich lat to widac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 23:05, 28 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Radziu ona kiepsko mi w tym roku zimę przetrwała... późno zakwitła chyba gdzieś we wrześniu dopiero już się miałam z nią pożegnać, ale zakwitła to została.... ale nasion brak niestety
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Radziu2013 23:08, 28 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Aurelllia napisał(a)
Radziu ona kiepsko mi w tym roku zimę przetrwała... późno zakwitła chyba gdzieś we wrześniu dopiero już się miałam z nią pożegnać, ale zakwitła to została.... ale nasion brak niestety


Ok A zamawialas dalie gdzies przez Internet czy na miejscu kupowane?
Bo co prawda dopiero zimą się zbliża ale ja już przeglądałem wiosenne cebulki i kłącza...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Aurelllia 23:12, 28 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Radziu kupiłam w stacjonarnym jedna sztuka tzn bulwa, która potem bardzo szybko przyrasta i ładnie kwitnie kosztowała mnie gdzieś z 5 zł ? także chyba warto
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Radziu2013 23:15, 28 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Aurelllia napisał(a)
Radziu kupiłam w stacjonarnym jedna sztuka tzn bulwa, która potem bardzo szybko przyrasta i ładnie kwitnie kosztowała mnie gdzieś z 5 zł ? także chyba warto


Acha...Bo.się właśnie zastanawiałem czy bulwy są zazwyczaj duże czy nie i jak szybko przyrastaja...

Do tej pory nie przepadałam specjalnie za tymi kwiatami ale po tym co zobaczyłem w tym roku na O stwierdziłem ze muszę zaprosić je do siebie

Nie wiem tylko jak sobie poradzę z zimowaniem bo mi to nieraz po zimie i cebulki mieczykow wypadałoby
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Aurelllia 23:22, 28 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Radziu jak roślina żywotna to da radę przezimować - Powiem Ci u mnie ma tragiczne warunki w piwnicy, bo niestety, ale mi do niej woda wchodzi jak są duże opady, albo odwilż wiosenna... i ogrzewania nie ma... także co słabsze to słabiej kwitną nie ukrywam, ale te co się w lecie wzmocnią to dają radę ja zimuję je tak : wykopuję, przesuszam trochę przy piecu, że całkowicie wilgotne nie poszły do piwnicy, bo tam od razu szara plesń by mi je załatwiła... potem te przesuszone bulwy wkładam do skrzynki, którą wykładam gazetą i zasypuje piaskiem - on jest w miarę sterylny i dzięki temu nie przeschną na amen iii patogenów nie złapią
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Radziu2013 23:33, 28 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
To warunki w piwnicy mamy takie same. Ja jeden rok próbowałem przechować na strychu przy oknie żeby miały światło ale tam chyba za zimno...zdarzało się nie raz ze wodą w rubrykach zamarzala toteż i cebulki i budowy nie przetrwały...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Milka 09:44, 29 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bardzo fajna ławka i juz plany wiosenne dobrze, że zimą odpoczniemy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Aurelllia 13:20, 29 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Milka jak miło, że zajrzałaś
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
SlonecznyOgrod 15:48, 29 paź 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Fajne zakupy. Ławka super.
Przy dużym obszarze to młodych sadzonek bylin tak zaraz się nie ujrzy, wiem cos o tym. Mój ogród jak to ja mówie , jest bardzo żarłoczny, bo wszystko przyjmie i ciągle mu mało. Ja stale rozsadzam, mnożę, dokupuję i zamieniam sie. A przepychu i tak nie ma
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies