Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały raj na ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały raj na ziemi :)

anula_wn 22:46, 08 cze 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
gardenarium napisał(a)



No i tutaj widać, kto ma do mnie najbliżej.
Widać okno Grzesia pokoju, stamtąd zaglądałam jak u Ani kwitła okazała czereśnia, basniowy wtedy był widok.

A jaśminowiec zakwitnie, musiał się zagęścić. Zobacz Aniu naprzeciwko mojej furtki tez cięłam dwa jaśminowce (tam gdzie mam parking) i teraz kwitną

To dla Ciebie na powitanie




Tak, kwitnąca czereśnia to bajkowy widok!
W przyszłym roku zrobię fotki.

A co do jaśmina to tnę go i tnę, zakwitł troszkę i pachnie przytnę go znów w piękną kulę jak przekwitnie. Może ja coś źle rozbię, tnę nie wtedy kiedy trzeba ;/ kto wie....

Dziękuję za piękne powitanie
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 22:48, 08 cze 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
ok, kontynuuję, bo jutro mogę nie mieć czasu!

reszta fotek

____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 22:50, 08 cze 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 22:58, 08 cze 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
monteverde napisał(a)
cześć pokusicielko Anulo, ledwo weszła już kusi takimi ładnymi czereśniami), obejrzałam Twój ogród, zdjęcie 1 z lustrem niech mąż zrobi ładną skrzynię i poszukaj do niej agawy amerykańskiej Variegata, tu masz link http://oaza-palmy.pl/Agawa_amerykanska_Variegata_Oaza_Palmy.pdf , będzie pasowała do barwinka, ciurkadełko jest ale nie pasuje mi do tego ładnego tarasu, może obłożyć je otoczkami niedużymi w kolorze piasku? jaśminowiec zielony, sosna zielona, trochę ciemno , może od dołu jaśmin podetnij bardziej w kulę a potem podsadź go np.żółtymi żurawkami, na razie tyle,żeby Ciebie nie zniechęcić, pozdrowienia Ania)


kuszę i zapraszam ! w tym roku będzie sporo czereśni

mąż zrobi, zrobi tylko nie wiadomo kiedy, bo wraca codziennie o 20.oo ;/ a jak już jest to cała masa rzeczy do zrobienia!

dziękuję za link, agawa cudo ! ale pewnie musi być zimowana w zamknięciu?
to może być problem, bo miejsca mam mało ....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 23:00, 08 cze 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 23:13, 08 cze 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
____________________
anula mój mały raj na ziemi
monteverde 23:33, 08 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ale żurawki olbrzymy,śliczne przenosisz w miejsce o temp. 6-12 st. wytrzymuje mrozy do -12 )
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 23:41, 08 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aniu, koniecznie trzeba obniżyć tę studnię, bo psuje Ci wszystkie widoki. Obłóż ją lustrem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anula_wn 09:21, 09 cze 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
gardenarium napisał(a)
Aniu, koniecznie trzeba obniżyć tę studnię, bo psuje Ci wszystkie widoki. Obłóż ją lustrem


obniżyć będzie trudno.... ale myślałam, że w końcu barwinek ją całkiem otoczy i przycięty stworzy swoisty szal jak puch z przodu już jest ok, ale jeszcze tył, właśnie przy lustrze....
a z góry będzie drewno, jak Paweł zrobi.....;/

____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 09:49, 09 cze 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829



i to mój cały ogród, niewielki i masa w nim pracy (wie tylko ten, co pracuje w swoim ogrodzie, prawda?)
zmian (radykalnych) chyba nie będzie ale muszę jeszcze podosadzać kolory na rabatę przed tarasem (za zielono tam, za dużo rododendronów, z tyłu tylko tuje ;/ ) , jakieś drobne kolorowe roślinki pod te rododendrony, coś wyższego aby nie było monotonnie
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies