Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 08:40, 03 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Dziękuję, że zaglądacie do mnie. Wczoraj nareszcie wysadziłam dalie do ogrodu. Może zakwitną do jesieni?
Jeszcze mieczyki...do posadzenia.

Ale za to jem sałate i szczypiorek, koperek juz nawet mam w przechowalni, i pietruszkę tez. Borówki i truskawki kwitną. Świdośliwa ma owoce, cieszę się z tego co mam z doskoku.
Kwiecia jest tyle, że na bukiety wystarcza. I oto chodzi.
Pozdrawiam Was serdecznie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 09:21, 03 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
Haniu ma być ciepło, w końcu to czerwiec, no musi być cieplej ja ostatnio miałam mało czasu na ogród, szpinak za chwilę mi zakwitnie, muszę tam wkroczyć i co nie co zerwać i zamrozić
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
zbigniew_gazda 09:33, 03 cze 2022


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Dołączam się do gratulacji. Masz Haniu zdolną rodzinę. U nas piękna pogoda a przed chwilą zasiliłem roślinki gnojowicą własnego chowu. Niech zdrowo rosną.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 09:52, 03 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Gnojówka i u mnie fermentuje.
Pierwszy rzut, ten z jesieni, poszedł pod rodki. Teraz daję pod pomidory i paprykę.

Rodzina dziękuje. Udało się bez buntów.
Teraz już bez nacisku się formują, ale trzeba było ukierunkować trochę. Jak to w życiu- ciężka praca przed glorią.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 20:27, 03 cze 2022


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Piękny obrazek powyżej. Co za kolor! Rodki podlewasz gnojówką ? Ona ma odczyn zasadowy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 22:12, 03 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Wiem, Zbyszku, ale po zimie rodki dostały u mnie złotego koloru, wszystko dobro wypłukane przez opady. A jak najszybciej przywrócić zieleń?
Najpierw gnojówka, a teraz zakwaszanie. i jest efekt. Liście zielone, i kwitnie po całości. Obok jest grusza z powojnikiem i myślę, że nadmiaru zasady to tam nie ma. Poglądowa fotka, niżej.

Czasem przypadek zrządzi, że jest dobrze,

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 22:53, 03 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
Podglądam i podziwiam może też moim trochę gnojowki zaserwuję, moje nigdy tak oblepiione kwiatami nie były, zawsze tylko jakieś nawozy dla kwasolubnych stosowałam.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
oliwka 08:22, 04 cze 2022


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Haniu pięknie u ciebie. Zwróciłam uwagę na powojnika górskiego. Ma ładny kolor, czy on długo kwitnie?
Jestem na ogrodowisku pierwszy raz od wieków i od razu wpadłam do ciebie z wizytą.
Przeczytałam o zdolnej rodzinie. Jesteś silną mądra seniorką tej rodziny. Dałaś podwalinydo rozwoju myślących wrażliwych ludzi☺️

Chciałabym jeszcze spytać o nawóz płynny dla iglaków. Został mi jeszcze po działce. Czy taki nawóz można stosować do hortensji?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
hankaandrus_44 08:46, 04 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Gnojówki wykorzystuję w ten sposób:

Pierwsze najmocniejsze, w rozcińczeniu wg przepisu daję gdzie potrzeba.
Następne zalewy na poprzednie zielsko już są słabsze, to pół na pół.
a ostani nastaw leję pod krzaki, i całe zielsko z baniaka tam wykładam. Czasem i rodkom się dostaje,

Oczywiście zbyt pachnąca ta robota nie jest, ale świat bez guana by nie istniał.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 09:16, 04 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Kasiu, Można pod kwasoluby dawać nawóz przeznaczony dla iglaków.

Reklama jest dżwignią handlu.

Dawniej nie było podziału na ogrodowe, leśme, kwasoluby, zasadowe. Stosowało sie obornik w różnej konfiguracji: pierwszy, drugi, trzeci rok po nawożeniu. Było łatwiej. Teraz niby ma byc łatwiej. Ale tak jak piszesz, Kasiu. Zostanie pół pojemnika z zeszłego roku i już jest problem.
Osobiście staram sie chemii z butelki nie dawać. Wiosną gnojówki pod wszystko,w jesieni, wapno, albo siarkę. Od 40 lat w ogrodzie jestem-i tak już zostanie.


Co do zdolności rodzinnych...trzeba pozwalać na rozwój, nie raz wbrew swoim zamiarom. Dzieci rzeczywistość muszą poznać w świecie. Nieżalować im porażek /to uczy/, ale sukcesy doceniać bardzo. Nawet te niewielkie.

-Czworo mi odchodziło z domu, każde inaczej. Ale zawsze w głowie mam te słowa:

Nie płacz, mamo, wrócę znów, nie roń łez
chcę zobaczyć jak tam w świecie jest.

Miłego weekendu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies