Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

oliwka 15:22, 04 cze 2022


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Haniu masz rację,we wszystkim co mówisz o wychowaniu. Chciałabym mieć tyle cierpliwości, a może po prostu nie wkurzać się na te moją pociechę, tylko dać jej żyć

Dziękuję ci za info o tym nawozie. Ja od kilku lat mam obornik granulowany. Myślałam, że on jest przekompostowany. W ubiegłym roku hojnie obsypalam tymi granulkami donice i hortensje i paprocie to odchorowały. Spaliło je. W tym roku na początku sezonu wrzuciłam granulki obornika do konewki zalałam wodą. Takim roztworem posłałam rośliny.

Haniu a jak twoje nawadnianie? Ja widzę wielką różnicę. Wszystkie rośliny wybujały, były w super kondycji. Miłorzęby miały pierwszy raz duże przyrosty. W tym roku pięknie kwitną róże.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Gosialuk 15:53, 04 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Haniu tak właśnie powinno być z tym odchodzeniem dzieci. Choć smutno, że odchodzą, to jednak rodzic musi pozwolić pisklakom rozwinąć skrzydła i mieć nadzieję, że to co im przekazał, będzie wystarczające. Będąc na studiach zaobserwowałam, że osoby nie trzymane nadmiernie na smyczy przez rodziców, nie popadały w zbytnie szaleństwo zachłystując się wolnością.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Joku 16:50, 04 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Pięknie tobie kwitną rododendrony i azalie.
Czytam o gnojówkach i wychodzi mi że jedną porcję zielska zalewasz 3 razy?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 17:13, 04 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7192
Tak, Jolu. zalewam 3razy, a czasami jeszcze coś do tego dołożę, jak mam.


Nie trzymam się ściśle receptury co do wsadu do kotła. Czasami trafiają
rośliny z pielenia, wydłubany z trawnika mlecz, przekwitłe części bylin, ale pokrzywa stanowi jednak połowę zestawu. Jeszcze tylko do połowy lipca zabawa z gnojówką. Potem trzeba stopować. Rośliny muszą nabrać mocy na zimę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 21:15, 08 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7192
Już sę cieszyłam, że w ogrodzie porosło, a-tu-wczoraj..Zonk. Stary, znajomy, rogaty znów dał znać o sobie.
Sprawdzał czy posadziłam dla niego lilie. Bo znowu kopał, w tych miejscach co poprzednio.
Mapamięć.

Troche mi uszkodził rabaty, ale nie tak jak poprzednio. Lilii nie znalazł, bo mam je w donicach.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 21:29, 08 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7192
Już sę cieszyłam, że w ogrodzie porosło, a-tu-wczoraj..Zonk. Stary, znajomy, rogaty znów dał znać o sobie.
Sprawdzał czy posadziłam dla niego lilie. Bo znowu kopał, w tych miejscach co poprzednio.
Mapamięć.

Troche mi uszkodził rabaty, ale nie tak jak poprzednio. Lilii nie znalazł, bo mam je w donicach.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 16:20, 09 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
A to wredota, na łatwiznę idzie. Tyle zielonego ma do jedzenia poza waszymi działkami. Dobrze że go przechytrzyłaś z liliami. Życzę żeby nie znalazł i więcej się nie pojawił.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 17:01, 09 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
No kurczę, myślałam, że już sobie odpuścił
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 19:36, 09 cze 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7192



Też tak myślałam, i nawet onegdaj taśmy policyjne zdjęłam z kołków. Znakiem tego muszę pomyśleć o stałym jej powieszeniu.

Na szybko posypałam odstaszającym proszkiem, ale z ubiegłego roku, może nie wywietrzał?

Miłego wieczoru.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:56, 09 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Piękna piwonia. Jak się miewa twój szpaler piwoniowy? Szykuje się do rozkwitu?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies