Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 14:53, 15 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Alinko, pytasz o paprykę, a ja nie wiem, Wysadzam w szklarence zawsze, Musisz doczytać, dopytać, która ma najkrótszy okres owocowania, Od wysadzenia do dojrzenia owoców. Osobiście wysiewam tylko papryki chude, słodkie albo półostre. Trudno polecać jakis określony typ, bo każdy lubi co innego.

Tych wielkoowocowych nie wysiewam, w sezonie są ogólnodostępne.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 15:04, 15 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
lilia napisał(a)
Haniu, ja już też jestem (niestety) tylko myślami na mojej działce.
Myślę o warzywach. Sadzę co roku cebulę dymkę i jak ją zbieram, to nie jest dużo większa niż jak ją sadziłam Czym ją zasilać, zeby lepiej rosła?
Mam już sporo lat, ale ogrodniczką jestem młodą i chodzę często po omacku.

Pozdrawiam prawie wiosennie!


Ja dymkę kupuję jak największą! Z małej tez wyrośnie, ale bedzie drobna. A nawożenie?

Najlepszy jest obornik, ale jak nie masz, to na początek przed sadzeniem azofoskę albo inny podobny wieloskładnikowy nawóz wymieszać z glebą. Możesz dodać suszony obornik i kompost jak masz. Ogólnie w sezonie już nie dokarmiam, Chyba, że jest taka konieczność, bo nie miałam na jesieni nawozów doglebowych. Wtedy i w sezonie warto czymś dobrym podlać albo podsypać. Nawozów płynnych do rozcieńczania i podlewania jest masa na rynku. Pytaj zawsze w sklepie, czy na warzywa sie nadają,

Moja mama przed sadzeniem dymki zawsze moczyła przez noc cebule w rozcieńczonym nawozie końskim. Pozwalało to cebulom sie napić, i nie wychodziły z ziemi po wsadzeniu na grządki, no i start z dobrym plecakiem jedzonka już był. Polecam sposób. Nawet można kompost zalać wodą i po wymieszaniu zamoczyć w nim cebulę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 15:58, 15 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Haniu Ty jestes skarb moczeniu cebul slyszalam ale ja w wodzie to robilam, teraz musze ten obornik zapamietac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
anka_ 16:05, 15 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ja również wypróbuję sposób na cebulę, obornik koński leży w workach.
Haniu jesteś skarbnicą wiedzy.

alinak napisał(a)
... jaką odmianę papryki kupić ,żeby w gruncie bez osłon się udała?
Alinko w gruncie sprawdza się Roberta, u mnie od lat.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
alinak 16:11, 15 lut 2017


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
No tak ,może kiedyś mnie najdzie na zrobienie szklarni ,ale jeszcze nie teraz.Teraz to wolę jeszcze w lecie polatać po świecie-póki mogę, a szklarnia to obowiązek.

Ani odmianę zapisałam .Będę szukać
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
hankaandrus_44 16:26, 15 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Basilikum napisał(a)
Haniu Ty jestes skarb moczeniu cebul slyszalam ale ja w wodzie to robilam, teraz musze ten obornik zapamietac

Obornik koński świeży,najlepszy ale zleżały też może być, albo i zwykły kompost jak nic nie mamy albo i suchy obornik.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
16:45, 15 lut 2017
hankaandrus_44 napisał(a)
...aktualnie w cieniu na balkonie + 10 C.
Żyjemy!


Usmiechnęłam się przy zawołaniu "Żyjemy!"☺
Nie tylko my żyjemy, bo i pszczoły już oblatują teren. Otworzyłam okno i przez moment w moim domu było jak w ulu, musiałam je wyprosić.
Hiacynt w doniczce pachnie.
gobasia 17:01, 15 lut 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Haniu to ja połowę namoczę w koniaku a drugą posadzę nie moczoną :

Paprykę kupilam Robertę i Odę (*fioletową)
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hankaandrus_44 18:35, 15 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Uśmiałam się z tego "koniaku" Ale kolor faktycznie będzie podobny, tylko bukiet aromatyczny inaczej!

Papryczki mam takie: węgierska żółta -ostra
Rokita półostra czerwona
Habanero
super red pimento
słodka-żółta i czerwona
słodka-Nocera
corno di toro orange

Nie wiem czy wszystkie wysieję, bo nawet jak tylko po 2 ziarenka z każdego rodzaju, to wyjdzie około 15 sztuk. Dużo tego.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gobasia 18:58, 15 lut 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
oj sporo..tych papryk

Haniu kurzy to kurzak krowi -krowiak no to konski-koniak
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies