Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

deszczowymaj 17:50, 23 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
A dlaczego tu taka cisza ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
eVka 18:01, 23 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Madżenkanjest na fejsie na grupie ogrodowej
____________________
Agi2006 21:51, 23 paź 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A jak ją znaleźć?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Milka 06:04, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wpisać w wyszukiwarce Grupa Ogrodowa i już
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martka 16:04, 27 sty 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Choć emocje już inne i życie pobiegło, a forum w tym miejscu ucichło, to ja w ten zaułek trafiłam po raz pierwszy. Przejrzałam absolutnie cały wątek (2 dni i zrobiłam mnóstwo notatek, znalazłam moc inspiracji. Dziękuję, Autorko wątku. Piękny ogród i dom to jedno, ale chęć do opowiadania o swoich doświadczeniach to drugie, tego co tu opowiedziałaś, nie wyczyta się w żadnym poradniku!

Rozpoczynałam lekturę wątku z ogromnymi planami własnymi, ale teraz wiem już, że nie chcę róż, wiem jak wielu traw nie chcę i jakich pragnę, wiem, że chcę dosadzić graby, wiem, że nie za dużo gatunków, nawet jeśli nie będzie tak szaleńczo pięknie jak w Chelsea. Wiem, że nie chcę być niewolnicą ogrodu. Świat jest cudowny, pełen miejsc i ludzi, których warto poznać, zatem ambicje ogrodowe radykalnie ciachnięte. Niedaleko ogród Danusi, wykupię karnet i będę podziwiać te wszystkie rośliny, których pielęgnacja mnie samą by przerosła

Pozdrawiam Madzenko i wszystkich, którzy tu kiedyś zaglądali i uśmiechy ślę
Marcin89 09:49, 04 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2362
Dzień dobry Podpatruję od jakiegoś czasu już wątki o żywopłotach grabowych, a tutaj mam eksperta. Nie da się ukryć, że Twoje żywopłoty wyglądają rewelacyjnie

Przejrzałem między innymi fotorelację z zakładania/cięcia grabów, ale mam jeszcze pytanie techniczne.

Chcąc zaoszczędzić miejsce zrobię chyba jednak żywopłot jednorzędowy. Jaką ma wówczas minimalną szerokość? No i pytanie o przestrzeń między ogrodzeniem i żywopłotem - jak tam przycinać, gdy jest wąsko? Ile miejsca powinno zostać od brzegu żywopłotu do ogrodzenia?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Tess 21:08, 04 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Marcin89 napisał(a)


Przejrzałem między innymi fotorelację z zakładania/cięcia grabów, ale mam jeszcze pytanie techniczne.

Chcąc zaoszczędzić miejsce zrobię chyba jednak żywopłot jednorzędowy. Jaką ma wówczas minimalną szerokość? No i pytanie o przestrzeń między ogrodzeniem i żywopłotem - jak tam przycinać, gdy jest wąsko? Ile miejsca powinno zostać od brzegu żywopłotu do ogrodzenia?


Z tego co pamiętam - 60 cm.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gruszka_na_w... 21:55, 04 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)
Choć emocje już inne i życie pobiegło, a forum w tym miejscu ucichło, to ja w ten zaułek trafiłam po raz pierwszy. Przejrzałam absolutnie cały wątek (2 dni i zrobiłam mnóstwo notatek, znalazłam moc inspiracji. Dziękuję, Autorko wątku. Piękny ogród i dom to jedno, ale chęć do opowiadania o swoich doświadczeniach to drugie, tego co tu opowiedziałaś, nie wyczyta się w żadnym poradniku!



Pozdrawiam Madzenko i wszystkich, którzy tu kiedyś zaglądali i uśmiechy ślę


Madzenka miała 5 wątków. Ten jest ostatni. W kolejności były to:
1. Kiedyś będzie tu pięknie
2. Kiedyś tu cz. II- Madzenie ogrodnika
3. Madzenie ogrodnika- Kiedys tu
4. Madzenie ogrodnika cz. aktualna
Ten jest 5 częścią.
Były też fotorelacje Madzenki z pielęgnacji roslin
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Marcin89 07:28, 05 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2362
Tess Dziękuję.
Gruszka_na_wierzbie A dlaczego miała? Już tutaj nie bywa? Faktycznie dziwne daty do tyłu są, nawet w tym aktualnym wątku.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gruszka_na_w... 09:58, 05 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Marcin89 napisał(a)
Tess Dziękuję.
Gruszka_na_wierzbie A dlaczego miała? Już tutaj nie bywa? Faktycznie dziwne daty do tyłu są, nawet w tym aktualnym wątku.


Kilka lat temu Madzenka zmieniła priorytety. Ogrodowisko to jednak spory pochłaniacz czasu. Tak jak już tu napisano, Madzenka pojawia się na Fb w grupie ogrodowej. Ale do jej wątków warto wracać. To dobra lektura.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies