Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

kasja83 20:18, 14 lut 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Madzenko melduję się w nowym sezonie u Ciebie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
bleebla 22:31, 14 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
buziaki ślę wiosna tuż tuż
____________________
Aga - Mała eLeczka
anna_t 11:42, 15 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
melduję się obowiązkowo
nie zawsze się odezwę bo nie zawsze mam coś mądrego i cennego do powiedzenia ale na podglądzie będziesz non stop
buziolek!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kamila66 12:06, 15 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Ja na rodzajach ogrodów się za bardzo nie znam. Wiem, że Danusi ogród jest w stylu formalnym Ogrody nowoczesne lubię najmniej a Twój kocham miłością prawdziwą, chyba najbardziej za gęste kompozycje, które pasują do siebie i wyglądają jak naturalne obrazy Z pewnością styl nowoczesny się przewija przez całość, romantycznie jest także, więc może nadszedł czas na określenie stylu najczęściej odwiedzanego oraz komentowanego ogrodu na Ogrodowisku
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
MirellaB 12:10, 15 lut 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madżenko wracam do tematu cięcia seslerii, bo nie daje mi to spokoju.
Mam seslerie hauflerianę to będzie jej pierwszy pełny sezon w moim ogrodzie. Z ubiegłego roku z zdjęć na wątkach pamiętam, że bardzo szybko kwitła. Kiedy mam ją wiosną ciąć, żeby cieszyć się widokiem jej kwitnącej?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Pszczelarnia 12:34, 15 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kamila66 napisał(a)
Ja na rodzajach ogrodów się za bardzo nie znam. Wiem, że Danusi ogród jest w stylu formalnym Ogrody nowoczesne lubię najmniej a Twój kocham miłością prawdziwą, chyba najbardziej za gęste kompozycje, które pasują do siebie i wyglądają jak naturalne obrazy Z pewnością styl nowoczesny się przewija przez całość, romantycznie jest także, więc może nadszedł czas na określenie stylu najczęściej odwiedzanego oraz komentowanego ogrodu na Ogrodowisku


.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AniMa 12:49, 15 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Po tym jak wczoraj termometr pokazal +19 kupilam nowy Ale dzisiaj znowu pokazuje +6....Wiosna wiosna...ludzie w krotkich rękawkach juz chodzą
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Pszczelarnia 13:02, 15 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rosa napisał(a)


Ewo
A czy nowoczesny oznacza zimny, oschły i niekobiecy?
NIE!
Nowoczesny oznacza prosty, oszczędny w ilości i z odpowiednim doborem faktur i ograniczonej ilości kolorów.

Rozpustą są róże bo "nienowoczesne" a raczej uważane za staroświeckie.
Ale ... jak są umiejętnie wkomponowane, a TU są, to pasują i w nowoczesnym ogrodzie a ich staroświeckość nie razi a wręcz przeciwnie. Właśnie wydobywają "nowoczesność" innych roślin.
I najważniejsze, że nie mają konkurencji i zawsze grają pierwsze skrzypce .

akcesoria zdobnicze?
to są wszelakie dodatki np. donice z kwiatkami, stojak na donicę, lampy, wiaderka i konewki zawieszone na gabionach.
Zobacz jak to wszystko pasuje do siebie. Nic nie drażni oka.
Nie wspominam o meblach, bo idealnie pasują do wszystkiego.

Bywasz w innych ogrodach. Ja też bywam. Nawet ostatnio jeden zwiedziłam. Wszyscy pieją z zachwytu nad zmianami. A ja widzę, że do klasycznego budynku i klasycznego ogrodu zaprojektowanego przez Danusię, właściciele dołożyli gabiony i donice z gabionów, koryta blaszane, nieopodal donice w stylu śródziemnomorskim a obok nowoczesne meble ogrodowe. Hm.... Inni się zachwycają a mnie to razi.

Madrzen jest konsekwentna do bólu i za to ją bardzo cenię. Mam taką słabość, że lubię ludzi z dobrym gustem .


Roso,
nowoczesny nie oznacza zimny, oschły i niekobiecy.


Do pozostałego wpisu się nie odniosę, ponieważ nie lubię takiego sposobu pisania o ogrodach innych. Rozumiem zaś, że miałaś potrzebę wypowiedzenia swojego zdania o zwiedzanym (wirtualnie - realnie) ogrodzie innej osoby na nieswoim wątku.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
hankaandrus_44 14:15, 15 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Nie wypowiadam się co do typu ogrodu, ale w swoim nie widzę rzeźb z pseudoalabastru, ani wydumanych rzeźb mało realnych. Dlatego nie kupuję podestów, podstaw, kolumn, itp. Ale równiez nie ustawiam niezliczonej ilości donic, ani blaszanych pojemników. Mnie one przeszkadzają w pracy i utrzymaniu porządku.
Dlatego myślę , że każdy organizuje się w ogrodzie po swojemu, a czy z gustem czy bez? To chyba mniej istotne skoro ogród robimy dla siebie.

Chyba, że chcemy sie pokazywać szerzej. I zależy nam na ocenie profesjonalistów.
POzdrawiam konsekwentna ogrodniczkę.

Ja niestety jestem konsekwentna tylko w jednym. Rośliny u mnie muszą być jak w babcinym ogródku, bo przecież i do mnie wnuki przychodzą i lubią zrywać kwiatki. To co? Nie wysiewać kosmosów, nagietek, chabrów?
Wysiewam i niech zrywają! I każdy dostaje bukiet dla mamy! A jaki dumny niesie swój własnoręcznie skomponowany bukiecik! To cieszy! I o to chodzi!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
alinak 14:29, 15 lut 2017


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
I co wyszło z dyskusji ?? romantyczny czy nowoczesny.
Chyba po trochu i taki i taki.
Style nie dzielą się na ładne i brzydkie.co razi jednego ,drugiemu się bezgranicznie podoba.
Co jest gustowne a co bezguściem?.....Myślę że nie po to budujemy ogród ,żeby sprostać gustom innych tylko własnym i mam takie wrażenie ,że Madzen tego się trzyma.
I chwała jej za to.A z wpisów to tylko sądzę że wszystkim nam się podoba.
Czekam na odpowiedż dla Mirelli o seslerii ,bo już zielona się robi.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies