Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Madzenka 06:31, 16 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziękuje Wam za tę dyskusję oś tylu mojego ogrodu. Nie wiem jaki on jest, czy nowoczesny, czy romantyczny? Nazwijmy go stylem Madźenkowym
Jedno jest pewne, ze po 7 latach tworzenia mojego ogrodu po prostu go lubie i podoba mi się
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:32, 16 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wczoraj było czuć wiosnę w powietrzu, było nalrawdę ciepło. Jednak pozno wróciłam do domu, więć nie mogłam podejrzeć roslin. Poczekajmy do soboty. Jesli jednka temoeratura sie utrzyma , to wkrotce będziemy się cieszyć krokusami
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:34, 16 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tess napisał(a)
Madżen, nie wiedziałam, że kolejny odcinek się zaczął
Jakimś cudem się na początek (prawie) załapałam.

Czy graby już ciąć?


Tez jeżeli zapowiedzi pogody sie utrzymają to ja w ostatni weekend lutego będę ciąć graby U ciebie z powodzeniem możesz ciąć na poczatku marca
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:36, 16 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
polinka napisał(a)
Madżen czy tej giełdy nie możemy przenieść na najbliższą sobotę?
Chcę już stokrotki a casto ma jakiś wewnętrzne problemy z dostawcą...


Poli ja w najbliższą sobotę nie mogę, zajęta jestem

25 lutego większości dziewczyn nie pasuje, ale jeśli ktos jest chętny to ja pojadę, bo z kolei potem nie będę mogła przez kolejne 2 weekendy. A mam juz nieodparta chęc powitania wiosny w donicach przed domem!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:40, 16 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)
Madżenko wracam do tematu cięcia seslerii, bo nie daje mi to spokoju.
Mam seslerie hauflerianę to będzie jej pierwszy pełny sezon w moim ogrodzie. Z ubiegłego roku z zdjęć na wątkach pamiętam, że bardzo szybko kwitła. Kiedy mam ją wiosną ciąć, żeby cieszyć się widokiem jej kwitnącej?


Mirella dlatego pisałam, ze sesleria heufleriana idzie u mnie pod sekator w najbliższą sobotę. Bo to trawa, która juz na przedwiośniu kwitnie. Widziałam u Navigatorki (a przeciez macie taki sam klimat), że jej sedleriana już ma kotki, więc ostatni gwizdek na cięcie - jeśli chesz aby zakwitła wiosna
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:48, 16 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Oby do soboty się utrzymała pogoda albowiem planuję:
- zadołować w ziemi ciemierniki, ktore mi podmarzły w doniczkach
- zmienic dekoracje na rosliny, ktore od miesiaca czekaja w ogrodzie zimowym na wystawienie przed drzwi zenętrzne...
- wyciąc selserie, hakone i molinię oraz chyba carex montana
- poszukac śladów przebiśniegów i sprawdzić czy krokusy podrosły
- odkurzyć liscie grabów z rabat bo mam ich full


Za dwa tygodnie planuje :
- profilaktyczny oprysk miedzianem, bo mi ogród w poprzednim sezonie zżarł grzyb
- jeśli będzie nadal ciepło to kolejne mało wrazliwe trawy pójdą pod nóż : kostrzewy, częsć małych miskantów
- cięcie grabów?

Wszystko zalezy od prognozy pogody na kolejne dwa tygodnie. Jesli nie będize zapowiedzi silnych mrozow w nocy (owczej -5) to zaczynam stopniowe cięcie i sprzątanie.


A wszystko to przez jeden słoneczny, wczorajszy dzień
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
11:34, 16 lut 2017
szaleństwo planowania

słońce napędza do działania ....jak tylko rozmarznie ziemia w skrzyniach ...w własciwie to za tydzień zaczynam wysiewy warzyw reszty nie planuje bede działac pod wpływem chwili i możliwości))
ogrodomaniaczka 11:37, 16 lut 2017


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407
Właśnie miałam zapytać kiedy pryskać miedzianem
____________________
Monika - Nowego początki
Kuba 12:10, 16 lut 2017


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Madzenka napisał(a)


Poli ja w najbliższą sobotę nie mogę, zajęta jestem

25 lutego większości dziewczyn nie pasuje, ale jeśli ktos jest chętny to ja pojadę, bo z kolei potem nie będę mogła przez kolejne 2 weekendy. A mam juz nieodparta chęc powitania wiosny w donicach przed domem!!

Na kiedy się umawiacie bo nie mogę znaleźć ?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Milka 12:30, 16 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jestem i ja, jakby inaczej życzę kolejnych cudownych lat, ogrodowych i życiowych
W ostatnią niedzielę cięłam już trawy, w tę wytnę wszystko. W dzień na plusie, w nocy jesli nawet, to minus minimalny. Pachnie wiosną, kurtki rozpięte, dobrze to nam wróży.
I czekam na nią, obejrzałam, pączki puszcza, mam nadzieję, ze nie da plamy i zakwitnie
ta twoja NN
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies