Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 09:42, 07 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Aurelko dziękuję bardzo- pomysł jest teraz czekam na podpowiedzi i sugestie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
anka_ 11:45, 07 mar 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Witaj moniko. Spory areał macie i kawał roboty za wami. Zostało jeszcze trochę ale z poradami na forum poleci. Tu 'grasują' osoby w wyobraźnią przestrzenną i wizją ogrodniczą. Widzę, że wstępny plan jest... choć coś mi się wydaje, że jak dziewczyny wpadną to będą zmiany.

Monia81 napisał(a)
... już mniej więcej wiem czego chcę ....
To najważniejsze. Mi dużo czasu zajęło uświadomienie sobie czego ogrodowo chcę.

Monia81 napisał(a)
... warzywnik był dla priorytetem, lubię wszystko co swoje, no i lubię to przetwarzać w różne soczki, surówki, kompocikiDobrze w zimie cieszyć się swoimi przetworami
Kocham takie wpisy. Mnie czasami z przetworami za wariata biorą. Ale "dziwnym trafem" do wiosny wszystko znika. Czasami wcześniej...

Kindzia napisał(a)
Jak tuje będziesz pilnowała na 90cm...to Ci 90 cm zostaje...nawet hortki będą miały mało...chyba że jakieś Bobo...
Bobo jest... bobo czyli rozmiar całkiem mini. Przy tak wąskiej rabacie 'wejdzie' pod szmaragdy. I ma jedną ogromną wadę- bardzo się kładzie, sporo osób na forum narzeka na nią. Jeżeli już to Bomboshell. Podobna wielkościowo, ale sztywna.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
SlonecznyOgrod 11:53, 07 mar 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hej Monika. Jakie masz plany na wiosnę, jakie rośliny na liście zakupów?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Monia81 12:24, 07 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Aniu liczę na to, że jak dziewczyny wpadną to też i zmiany się może pojawią, burza mózgów wskazana a przetwory takie jak powidełka, dżemiki itp. uwielbiam robić, wykorzystuję to bo kolejna moja miłość to pieczenie ciast, ciasteczek, tortów taka to mróweczka jestem
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 12:27, 07 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
SlonecznyOgrod napisał(a)
Hej Monika. Jakie masz plany na wiosnę, jakie rośliny na liście zakupów?


Dario - na razie ogarniam kształt rabat, ale podejrzewam , że pierwszy zakup będzie dotyczył dokupienia szmaragdów, aby stworzyć zieloną ścianę od sąsiadów, później na pewno będą to trawki, funkie, hortensje, no zobaczymy jak będzie szło, no i budżet też trochę ograniczony na ten rok
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
pestka56 14:16, 07 mar 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Nie widzę niestety napisów, bo obrazek jest za mały, ale proponowałabym Ci złagodzić linie i zrobić polankę/pokoik ogrodowy zawijając mocniej rabaty. Może jakoś tak

____________________
Kasia
anbu 14:20, 07 mar 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Monia powiększ to, bo nic nic nie widać
____________________
Ania Ogród Ani :)
Monia81 14:22, 07 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Kasiu dziękuję, bardzo mi się to podoba, polanka wyszłaby cudna
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 14:33, 07 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
anbu napisał(a)
Monia powiększ to, bo nic nic nie widać


Spróbuję, bo to zdjęcie z telefonu
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
pestka56 14:44, 07 mar 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Może oznacz elementy cyframi i daj legendę w tekscie postu.

Mam u siebie w rogu ogrodu taki zakamar z brzóz i to jest bardzo fajne miejsce na hamak
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies