Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 21:18, 09 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Anda napisał(a)
Oj, No sama dużo nie potrafię pomóc, to chociaż namiary staram się dać do takich co potrafią
Jak już będziesz miała wytyczone linie rabat podług potrzeb ogrodowo-wypoczynkowych, to wtedy przyjdzie czas na nasadzenia. W ogrodzie i tak zawsze najważniejsza jest gleba. Jaka gleba takie rośliny


Jeszcze raz dzięki, dlatego cieszę się, że trafiłam na O w momencie, w którym zabieram się już tak poważnie za to nasze miejsce na ziemi i wiem, że są osoby, które mi w tym pomogą. Dlatego tak oglądam, i podglądam różne ogrody, lubię kolory i lubię klimat wiejskich ogrodów, bo to kojarzy się mi z dzieciństwem, ale podobają się mi też ogrody troszkę nowoczesne, dlatego chciałabym to kiedyś ładnie połączyć
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 21:20, 09 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
paulina_ns napisał(a)


Kombinuj, Kombinuj, bo jak później rośliny są na rabatce to już łatwo tak przerobić nie jest ja chyba z 4 razy przerabialam za nim zrobiłam tak jak w miarę mi się podoba, a ile razy rośliny przesadzalam ło matko Mąż już w ogóle przestał mnie rozumieć, bo mówił,że zmieniam i zmieniam, a przecież wszystko dobrze jest


Oj wiem, dlatego teraz już chcę zrobić tak, żeby było już spokojnie, bo mi mój M nie da żyć
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
zszywka 23:07, 09 mar 2017


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Podczytuję wpisy i powiem Ci szczerze po sobie że najlepiej tworzyć powoli, naoglądać się u innych, podpatrzeć połączenia, robić je powoli- po kolei każda wiadomo na początku dobrze jest już określić kształt rabat, ale osobiście odradzam aż takich wywijasów- później jak się znudzą jest problem żeby naprawić jak coś

____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
anbu 07:35, 10 mar 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A mi się zdaje, że wywijasy nie są złe Jak zostaną dobrze obsadzone to obserwator będzie się zastanawiał "co jest za kolejnym". Nadają tajemniczości. W przypadku długich działek się to sprawdza, bo oczywiste może stać się nieoczywiste
Oczywiście zakola muszą być idealne, ale Monia na pewno to wie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Monia81 07:53, 10 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Właśnie chodzi mi o to, żeby troszkę wprowadzić tej tajemniczości, a optycznie żeby ta działka nie wyglądała na tak długą, dlatego te zawijasy się pojawiły, nie wyszły zakola idealnie, ale na żywo po rozłożeniu węża ogrodowego, aby zobaczyć kształt rabat, to już idealnie będzie mam nadzieję
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 07:56, 10 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Jeszcze tak rozmyślam, i robię korekty tego mojego planu, bo pod tą brzozą myślałam żeby zrobić taki kącik na huśtawkę ogrodową, pod brzozą trudne są nasadzenia a taki placyk w cieniu by się przydał może jakieś fajne donice wypełnione funkiami
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Rosa 08:01, 10 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Monia81 napisał(a)
Jeszcze tak rozmyślam, i robię korekty tego mojego planu, bo pod tą brzozą myślałam żeby zrobić taki kącik na huśtawkę ogrodową, pod brzozą trudne są nasadzenia a taki placyk w cieniu by się przydał może jakieś fajne donice wypełnione funkiami

ciekawy pomysł z tymi donicami i funkiami. A myślałaś z samodzielnym robieniu donic betonowych? Od jakiegoś czasu chodzi mi on po głowie, muszę się za to zabrać .
Monia81 08:12, 10 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Wiesz co to nie jest zły pomysł takie swoje donice, a że jeszcze mój M lubi takie różne konstrukcje tworzyć może i bym doczekała się również fajnych donic
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Rosa 08:23, 10 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
poszukam i podeślę link jak się je robi. Można też kleić płytki chodnikowe klejem montażowym i idzie to migusiem .
Monia81 08:32, 10 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Rosa napisał(a)
poszukam i podeślę link jak się je robi. Można też kleić płytki chodnikowe klejem montażowym i idzie to migusiem .


Dzięki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies