Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Aurelllia 19:57, 09 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Monia w końcu pokazałaś cebulowe super
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 19:58, 09 mar 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Monia krocz swoja droga. Poczytaj o projektowaniu. Moim zdaniem ten zamysl projektu jest dobry. Na papierze sa jakies wygibusy w realu sa te linie bardziej owalne i tak trzeba zrobic.
Sadz to co ci sie podoba pamietaj o zasadzie wieksze rosliny z tylu z przodu mniejsze. Solitery obsadzaj grupowo np. Co najmniej 3 szt w jednym miejscu. Wiecej roslin jednego gatunku lepiej wyglada.
Do slonca rosliny lubiace slonce poczytaj w internecie tam wszystko jest ucz sie sama bo to najlepsza nauka i zostaje w pamieci.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
paulina_ns 20:19, 09 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Monia nie myślałaś o prosciejszych liniach rabat? Z własnego doświadczenia wiem,że takie wygibasy trochę dziwnie wyglądają i w tamtym roku je w miarę "proscilam" fale są ładne, ale delikatne coś takiego jak po prawej stronie, czy lewa musi być aż tak wysunięta i wygibasna?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Monia81 20:22, 09 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Aurelllia napisał(a)
Monia w końcu pokazałaś cebulowe super


W końcu się pokazały uparciuchy
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anda 20:31, 09 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Cebulowe wschodzą Do projektowania najlepsza jest oczywiście Danusia. Jeśli nie będzie miała czasu to możesz zapytać sie Asi (Makadamia) czy mogłaby Ci pomóc. Iwonka (Iwk4) też fajnych rad udziela. Zaproś je do siebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 20:35, 09 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
ElzbietaFranka napisał(a)
Monia krocz swoja droga. Poczytaj o projektowaniu. Moim zdaniem ten zamysl projektu jest dobry. Na papierze sa jakies wygibusy w realu sa te linie bardziej owalne i tak trzeba zrobic.
Sadz to co ci sie podoba pamietaj o zasadzie wieksze rosliny z tylu z przodu mniejsze. Solitery obsadzaj grupowo np. Co najmniej 3 szt w jednym miejscu. Wiecej roslin jednego gatunku lepiej wyglada.
Do slonca rosliny lubiace slonce poczytaj w internecie tam wszystko jest ucz sie sama bo to najlepsza nauka i zostaje w pamieci.


Dziękuję Elu, ja właśnie jestem trochę z tych co to lubią po swojemu, ale z dobrymi radami zawszę się liczę i biorę pod uwagę Troszkę na rysunku mi takie wygibasy wyszły, ale ja to zawsze w realu muszę zobaczyć, zawsze idę na żywioł. Wiem na pewno, że chcę, aby ogród był taki nasz, bo na co dzień będzie nas cieszył No ja do tej pory właśnie robiłam podstawowy błąd bo kupowałam po jednym egzemplarzu i to wiem, że muszę zmienić.
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:41, 09 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
paulina_ns napisał(a)
Monia nie myślałaś o prosciejszych liniach rabat? Z własnego doświadczenia wiem,że takie wygibasy trochę dziwnie wyglądają i w tamtym roku je w miarę "proscilam" fale są ładne, ale delikatne coś takiego jak po prawej stronie, czy lewa musi być aż tak wysunięta i wygibasna?

Paulinko bo tak kombinuję, na pewno te rabatki w realu wyjdą troszkę wyproszczone, jeszcze poprawiam ten swój projekt, podzielę się jak coś pokombinuję.
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:42, 09 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Anda napisał(a)
Cebulowe wschodzą Do projektowania najlepsza jest oczywiście Danusia. Jeśli nie będzie miała czasu to możesz zapytać sie Asi (Makadamia) czy mogłaby Ci pomóc. Iwonka (Iwk4) też fajnych rad udziela. Zaproś je do siebie


Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anda 20:44, 09 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Oj, No sama dużo nie potrafię pomóc, to chociaż namiary staram się dać do takich co potrafią
Jak już będziesz miała wytyczone linie rabat podług potrzeb ogrodowo-wypoczynkowych, to wtedy przyjdzie czas na nasadzenia. W ogrodzie i tak zawsze najważniejsza jest gleba. Jaka gleba takie rośliny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
paulina_ns 20:48, 09 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Monia81 napisał(a)

Paulinko bo tak kombinuję, na pewno te rabatki w realu wyjdą troszkę wyproszczone, jeszcze poprawiam ten swój projekt, podzielę się jak coś pokombinuję.


Kombinuj, Kombinuj, bo jak później rośliny są na rabatce to już łatwo tak przerobić nie jest ja chyba z 4 razy przerabialam za nim zrobiłam tak jak w miarę mi się podoba, a ile razy rośliny przesadzalam ło matko Mąż już w ogóle przestał mnie rozumieć, bo mówił,że zmieniam i zmieniam, a przecież wszystko dobrze jest
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies