Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

makadamia 13:52, 10 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To zrobić w tym dużym cycku taką ścieżkę jak macie do drewutni. Na środku kółeczko i na kółeczku studnię (a studni robaczek, a na tym robaczku zielony kubraczek).



Ścieżka będzie się wiła między tymi różami i lawendami i przy okazji będzie łatwiejszy dostęp do rabat (porządki)

Tylko zawijas w pośpiechu nieładny wyszedł. Wy zrobicie ładniejszy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Monia81 14:14, 10 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
hihihih dziękuję Asiukoncepcja ładniutka Na tym cycku oprócz tych dwóch świerków, bo pisałaś o dosadzeniu liściastego mam posadzone lilaka, perukowca i kalinę, nie wiem czy chcę je przesadzać bo kolejnego razu to chyba już nie z trzymią, a studnię chciałam jej ładny placyk zrobić przy jodełce, lewy róg
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 14:15, 10 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Kurczaczki, ależ mam już mętlik w główce- czacha dymi, ale dobrze, burza mózgów musi być
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
makadamia 14:21, 10 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Monia81 napisał(a)
hihihih dziękuję Asiukoncepcja ładniutka Na tym cycku oprócz tych dwóch świerków, bo pisałaś o dosadzeniu liściastego mam posadzone lilaka, perukowca i kalinę, nie wiem czy chcę je przesadzać bo kolejnego razu to chyba już nie z trzymią, a studnię chciałam jej ładny placyk zrobić przy jodełce, lewy róg


I bardzo dobrze - nie ruszaj ich. Dosadzić można jakieś kolumnowe (amanogawa? dąb green pillar? jarząb autumn spire?), bo one trochę za niskie do świerków - coś pomiędzy by się przydało.

A na tym dużym cycku i tak potrzebujesz ścieżki - czemu jej nie wykorzystać na studnię?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Monia81 14:32, 10 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
No to muszę się zastanowić Najpierw wyznaczę te rabaty i je pomierzę, szerokość i długość i wtedy będę mieć dokładny obraz. Działka ma 14,5 szerokości, muszę zostawić z 2 do 2,5 metra szerokości ścieżkę, żeby można było się poruszać małym traktorkiem, boję się, że na tym cycku nie będzie tyle miejsca, żeby studnię wcisnąć
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
makadamia 14:56, 10 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Monia81 napisał(a)
No to muszę się zastanowić Najpierw wyznaczę te rabaty i je pomierzę, szerokość i długość i wtedy będę mieć dokładny obraz. Działka ma 14,5 szerokości, muszę zostawić z 2 do 2,5 metra szerokości ścieżkę, żeby można było się poruszać małym traktorkiem, boję się, że na tym cycku nie będzie tyle miejsca, żeby studnię wcisnąć


Pomierzyć trzeba.

Tak z grubsza i na oko wydaje się, że będzie dobrze:


____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Monia81 15:04, 10 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Asiu jesteś niesamowita. Mam nadzieje, że jutro dam radę coś po kombinować, bo pogoda się psuje jakieś chmury idą
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
patrycja 16:31, 10 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Na tym cycku- dobre
____________________
Patrycja mój ogródek
Monia81 19:49, 11 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
A ja dzisiaj padam już na twarz dzisiaj miałam dzień pół domowy i pół ogrodowy. Dobrze że nie padało bo straszyli Szmaragdy wyczyszczone wszystkie 17 sztuk, oj było co czyścić 3 metry drzewa kominkowego przerzucone i 21 okien umytych
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:11, 12 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
W końcu się wzięłam też za sianie: pomidorki (malinówki, bawole serca, czarny koktajlowy i żółty cherry), kapusta biała, kapusta czerwona, por i eksperymentalnie kalafior - zobaczymy co z tego będzie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies