Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 13:34, 29 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
inka74 napisał(a)
tiaaa - o ile moje peonie się rozwiną... mam podejrzenie, że mają mnie gdzieś, totalnie gdzieś.


Rozwiną się, zrób im pogadankę, niech se nie myślą... ja piwonie traktuję, jak roślinki mało obsługowe i nie sprawiające problemu, co roku kwitną mniej lub bardziej, wszystko zależy od pogody, w tamtym roku przymroziło je, to miały mniej obfite kwitnienie, ale i tak kwitły, w tym roku mimo przesadzania w zeszłym sezonie też kwitną...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Makusia 13:54, 29 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Monia81 napisał(a)



Byłam u Ciebie i o fotki się dopominałam z tej akcji sadowniczo-dereniowej
A na jaśmina znajdź godną miejscówkę, bo jak kwitnie to ten zapach jest cudny, w sumie uwielbiam go na równi z zapachem lilaków kurcze teraz dochodzę do wniosku że chyba nie ma roślinki, której bym nie lubiła i jak tu czasami się oprzeć przy zakupach...


Monia widziała reprymendę Wczoraj już mi czasu nie starczyło na fotki- gnałam na spotkanie o 20, a jeszcze brzozy swoje opryskać chciałam. Dzisiaj nadrobię to niedociągnięcie

Też lubię lilaki (zapach) i jaśminowca (zapach) ale sam krzew -"jako taki" już mnie nie powala. Ja bym tam znalazła rośliny, które mnie nie przekonują Na pewno łatwiej jednak znaleźć takie, których ja nie przekonuję
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 21:03, 29 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Ta tegoroczna wiosna jest najdziwniejszą jaką pamiętam. I susza, i przyspieszenie wegetacji jednoczesne. Wiśnie u mnie już czerwienieją. Dobrze, że są rośliny, które nic sobie z tego nie robią. Piwonie masz w cudownych kolorach.
Sił życzę!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Doranma 22:29, 29 maj 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Monia81 napisał(a)


Rozwiną się, zrób im pogadankę, niech se nie myślą... ja piwonie traktuję, jak roślinki mało obsługowe i nie sprawiające problemu, co roku kwitną mniej lub bardziej, wszystko zależy od pogody, w tamtym roku przymroziło je, to miały mniej obfite kwitnienie, ale i tak kwitły, w tym roku mimo przesadzania w zeszłym sezonie też kwitną...


Muszą lubić Twoją glebę, to i bezobsługowe Ale pogadanki dobra rzecz, czasami pomagają, tylko trzeba z miłością
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Monia81 08:42, 30 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Makusia napisał(a)


Ja bym tam znalazła rośliny, które mnie nie przekonują Na pewno łatwiej jednak znaleźć takie, których ja nie przekonuję



Marta wiesz, że się chichram a ja już chyba wiem, których nie lubię, a mimo wszystko pojawiły się w moim ogrodzie... ot życie


____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 08:46, 30 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ta tegoroczna wiosna jest najdziwniejszą jaką pamiętam. I susza, i przyspieszenie wegetacji jednoczesne. Wiśnie u mnie już czerwienieją. Dobrze, że są rośliny, które nic sobie z tego nie robią. Piwonie masz w cudownych kolorach.
Sił życzę!


Haniu też takiej wiosny nie pamiętam, mimo tego, że jest ciepło, to robactwa jest pełno, w ogrodzie mszyca, a na ziemniakach pełno stoki, zbieram i niszczę...
Dziękuję, siły już teraz rozkładam stopniowo, bo ta pogoda nie napawa chęcią do pracy, za gorąco jest
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 08:47, 30 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Doranma napisał(a)


Muszą lubić Twoją glebę, to i bezobsługowe Ale pogadanki dobra rzecz, czasami pomagają, tylko trzeba z miłością


Też tak myślę powiem ci że takie pogadanki no muszą być, a ja lubię gadać, więc rosną
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Doranma 19:16, 30 maj 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Monia81 napisał(a)


Też tak myślę powiem ci że takie pogadanki no muszą być, a ja lubię gadać, więc rosną


Czyli posiadłaś najtajnieszą tajemnicę ogrodnika
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 21:32, 30 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Piwonie cudne.
Nic dziwnego,że były inspiracją do wielu obrazów i wzorów.
jaśminowiec piękny.I ten zapach...Echh
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
katel 23:05, 30 maj 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Tak, wiosna nietypowa, to przez te upały - wszystko na raz kwitnie
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies