Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 10:48, 29 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8024
anbu napisał(a)
Piwonie to moje ostatnie chciejstwo ogrodowe, więc oczy u Ciebie Monia napasłam Śliczne


Anuś, fajnie że je chcesz w ogrodzie ja je uwielbiam, mimo iż krótko kwitną, nie idzie przejść obok nich obojętnie, ale jeszcze mam plan parę sztuk zaprosić do siebie do ogrodu
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:49, 29 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8024
katel napisał(a)
Przepiękne masz piwonie a jakie dorodne.
Z korą też potwierdzam, że wilgoć dłużej się utrzymuje i chwasty tak nie rosną.


Kasiu a myślałam, że w tym roku będą gorzej kwitły, bo przesadzane były w zeszłym sezonie i w sumie te przesadzanie jakoś nie zrobiło im większej różnicy jedną piwonię chyba mi coś zeżarło, mus na jej miejsce cosik wybrać... kora jest the best
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:52, 29 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8024
Doranma napisał(a)
Piwonie wypasione, susza jak widać im nie straszna. I ławeczka w oddali kusi, by przysiąść i podziwiać widoki i zapachy


Są codziennie podlewane, tak jak reszta ogrodu, wczoraj skończyłam podlewanie jak już się ciemno zrobiło... w przyszłym roku myślimy zrobić nawodnienie bo się nie ogarnę z tym laniem przy takiej pogodzie... a ławeczka już jest powoli wykorzystywana, niech tylko się jeszcze wszystko rozrośnie to będzie git buziak
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:54, 29 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8024
Kindzia napisał(a)
Mrówki mnie do szału doprowadzają w tym roku, miliardy ich. Łażą mi po domu chmarami nawet. Już pół kilo białego proszku im wysypałam i znowu muszę zamówić, bo mnie zeżrą!


Mrówek ci i u mnie dostatek, wszędzie som, rok mrówkowy... najgorzej jak plewię i mnie obłażą i jeszcze cholery gryzą... za sucho jest... oby nas nie pożarły buźka
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:55, 29 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8024
lindsay80 napisał(a)
Monika, piwoniowy szpaler masz cudny!

Też mam problem z mrówkami.

W sprawie jarzmianek i kłosownicy zapraszam do kontaktu na prive



Edytko dziękuję byłam u Ciebie i priva napisałam buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 10:57, 29 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8024
inka74 napisał(a)
peonie piękne masz, biała cudo. Jak ja je lubię. A moje ciorty nadal w pąkach. Tylko drzewiaste już przekwitły, w tym jedna cytrynowo żółta, której kolor mi nie pasuje ;-(


Iwonko to będziesz się nimi dopiero cieszyła jak w pąkach u mnie jedna jeszcze się ociąga, a reszta kwitnie, a niektóre już przekwitają, jest za gorąco, praży to słońce, dlatego chyba w tym roku wszystko tak będzie szybko kwitło i przekwitało...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 11:01, 29 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8024
Kawa napisał(a)
Monia ślicznie piwoniowo
u mnie za piwoniami tez hortki vanilki

będzie pięknie



Bardzo lubię ten czas gdy kwitną, jaśmin im wtóruje i goździki, więc zapach po ogrodzie idzie... chociaż lekko przytłamszony moją gnojówką z pokrzywy, już eMuś na mnie warczy, żeby ją rozlała w końcu
U mnie za piwoniami jak się nie mylę to anabelki lub coś bardzo do nich podobnego, era przed O. więc nazwy nie znam..., ale myślę, że to dobre połączenie buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Makusia 12:07, 29 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Jaśminowiec cudny, a jak pachnie! Mam takiego wypierdka małego, ale miejsca godnego mu znaleźć nie mogę.
Białe peonie są prześliczne!
Ale derenie posadziłam
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
inka74 12:15, 29 maj 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
tiaaa - o ile moje peonie się rozwiną... mam podejrzenie, że mają mnie gdzieś, totalnie gdzieś.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Monia81 13:29, 29 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8024
Makusia napisał(a)
Jaśminowiec cudny, a jak pachnie! Mam takiego wypierdka małego, ale miejsca godnego mu znaleźć nie mogę.
Białe peonie są prześliczne!
Ale derenie posadziłam



Byłam u Ciebie i o fotki się dopominałam z tej akcji sadowniczo-dereniowej
A na jaśmina znajdź godną miejscówkę, bo jak kwitnie to ten zapach jest cudny, w sumie uwielbiam go na równi z zapachem lilaków kurcze teraz dochodzę do wniosku że chyba nie ma roślinki, której bym nie lubiła i jak tu czasami się oprzeć przy zakupach...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies