Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

Monia81 09:11, 23 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
DariaB napisał(a)
Cudowny klimat stworzyłaś w ogrodzie, sama przyjemność oglądać zdjęcia


Daria dziękuję lubię bardzo usiąść i podziwiać sobie to wszystko


____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 09:13, 23 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
daszum napisał(a)
Monika ślicznie jest, jestem zachwycona
Zdjęcia z balkonu pokazują dokładnie kształt rabat i ich obfite wypełnienie


Danusiu dziękuję u Ciebie też pięknie i bujnie


____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 09:22, 23 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pięknie się wiją te rabaty. Dopiero widok z góry uświadomił mi, że rzeczywiście po bokach masz ugory z problematyczna nawłocią. U mnie jej siewki pojawiają się z nasion przyniesionych przez wiatr na odległość ok. 200 m. Wyobrażam sobie, ile musi się ich pojawiać u Ciebie.

Pokochałam turzycę pagórkowatą. Czysty gatunek. Nie daje rozłogów i tworzy przepiękną kępę. Sukcesywnie wymieniam te rozłogowe turzyce właśnie na nią. Minus jest tylko taki, że te rozłogowe są zimozielone, ale plusem jest to, że pagórkowata bardzo wcześnie startuje, a tamte długo się zbierają po cięciu.


Nawłoci to mam pod dostatkiem niestety, usuwam jak mogę ja już się też za te turzyce chciałam zabrać w rym roku, ale samopoczucie i pogoda jakoś nie wspógrały ze mną. Może wiosną będzie lepiej to zrobię z nimi porządek zastanawiam się jeszcze czym zastąpić, mam kilka typów więc zobaczę Haniu piękne widoczki pokazujesz w sam raz na odpoczynek buziaki

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 09:27, 23 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Agatorek napisał(a)


Zachwycający widok
❤️

Cały ogród baaaadzo mi się podoba (to jeden z moich ulubionych )


Aga dziękuję to jeszcze parę widoczków pokażę



____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 09:31, 23 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Alija napisał(a)


Moniko, niesamowity ten Twój ogród, przepiękny. Zawsze zachwyca mnie ta ścieżka wśród traw.
U mnie w warzywniku też królują kosmosy, co roku na początku sezonu obiecuję sobie, że je usunę
i nigdy nie dotrzymuję tej obietnicy.


Alicjo dziękuję kosmosy dostałam nasionka od Agani i teraz zawładnęły warzywnikiem i w sumie zaczęły pojedynczo pojawiać się też w innych miejscach

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 09:36, 23 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Gosialuk napisał(a)

Podziwiam przemianę działeczki z jedną brzozą w kwitnący, bujny ogród.
Na pewno będę zaglądać.
Monia a te trawki jasnozielone po jednej i drugiej stronie ścieżki czy to sesleria jesienna?


Gosiu zmieniło się, drzew przybyło już trochę są widoczne chociaż brzoza to królowa naszego ogrodu te trawki to sesleria jesienna, uwielbiam ją i polecam bardzo





____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 09:54, 23 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
ElzbietaFranka napisał(a)
Oj Monia u ciebie to można oko nacieszyć. Nic dodać nic ująć pięknie.
Żółte rudbekie przepiękne. Kilka lat temu też kupiłam mały krzaczek teraz rizsadzony w kilku miejscach.
Rabaty się wiją przepiękne.
Każda z nas ma chwasty ja to ciągle walczę że szczawikiem. Sieje się i na dodatek ma rozłogi.
Ten powojnik ładny muszę zapisać nazwe.
Sesliery i gaura na obwódce robią duzo dla oka. W tym roku trochę ich nakupilam więc będzie taK jak u ciebie.

Pozdrawiam


Elu dziękuję z seslerii i gaury będziesz bardzo zadowolona, jak dla mnie to rewelacyjne roślinki tego powojnik też plecam bo kwitnie obficie i długo u Ciebie Elu jest moc z tymi trawami, rewelacja

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
antracyt 09:57, 23 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Przyjemna dla oka porcja zdjęć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Monia81 17:43, 23 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
antracyt napisał(a)
Przyjemna dla oka porcja zdjęć



Zuza a zapomniałabym pokazać, jakiego jegomościa mój mężaty w ogrodzie wypatrzył



Mam nadzieję że gdzieś tam w ukryciu buszuje sobie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 17:47, 23 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Dziś początek kalendarzowej jesieni i ta jesień słonecznym dniem się wita prze ostatnie prawie 2 tygodnie zimno, mokro i nie fajnie a dziś rano pięknie zamgliło i cudny dzień nastał udało mi się bo dzień wolny to wyplewiłam kwaśną bo w tym roku okropnie zaniedbana była. To parę jeszcze widoczków z dzisiaj



____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies