Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

antracyt 10:21, 28 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Monia81 napisał(a)


Zuza dziękuję prawie 40 arów

Jejku, jak Ty to robisz, że masz takie metraże idealnie ogarnięte? Podziwiam i zazdroszczę. Ja nie ogarniam terenu o połowę mniejszego.
ps. Co to za pnącze na pierwszym zdjęciu?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 10:26, 28 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Monia cudne widoki Wszystko bujne mimo obecnych temperatur U nas wczoraj zemdlałe rośliny były, a nie było czasu lac wody, wieczorkiem i w nocy ciut pokropiło, ale jak dziś nie poprawi to niedziela z konewkami nas czeka.

Nie przyjęły nam się niestety te wysokie żółte kwiatuszki z ubiegłej jesieni od Ciebie, żadnej nie widzę, te co na rabacie w kolorach nieba masz. Może gdyby je wiosną spróbować szczepić byłby efekt, okres kwitnienia dla nich niedobry do rozsadzania. A miały po wsadzeniu stale wilgotno bo w ubiegłym roku wody nam nie brakowało w ziemi, wręcz nadmiary były. Nie to co teraz. Tak suchego roku nie pamiętam...

Zaglądającym do Moni napisze jeszcze, że na tym balkonowym widoczku za brzozą nie widzicie jeszcze co najmniej 2/3 ogrodu, on się ciągnie po horyzontA Monia wspaniale prowadząc linie rabat świetnie sobie poradziła z długą wąską działką. Nie zmienia to faktu, że w pielęgnacji tego ogrodu trzeba masę kilometrów zrobić w tę i z powrotem, wiem coś o tym, tym bardziej podziwiam Monia nawłoć to umordowanie. My wyrywamy co roku z łąki, a i tak jest tyle nowej i w takich ilościach, że jestem załamana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 11:36, 28 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Zostawiam tylko ślad, ze nadal podziwiam, tym bardziej po wpisie Sylwii o ogarnianiu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Nowa12 12:03, 28 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Prześlicznie. Widok z balkonu bajkowy. I że taki metraż masz do ogarnięcia. Jest co robić a wszystko takie uporządkowane i bujne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Rojodziejowa 12:50, 28 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8660
Te kosmosy to można sprobować sypnąć z ręki? Bo widok jest cudowny!!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 20:09, 28 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Można Asiu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 20:19, 28 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Monia81 napisał(a)




A co to są te nieduże trawki jasnozielone wzdłuż linii kamienia? Czyżby słynne ostatnio obiedki?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Margerytka40 23:23, 28 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Monika cudo stworzyłaś. Wszędzie pięknie . Nie wiadomo co bardziej chwalić i cytować. Jest cudnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Monia81 07:11, 29 sie 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8039
Roocika napisał(a)


Ale super ujęcie.
Pięknie masz Monika, różnorodnie, zwiewnie.


Asiu bardzo dziękuję lubię tą móją różnorodność
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 07:18, 29 sie 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8039
LIDKA napisał(a)
Moniko jak sie napatrze na Twój ogród to sie utwierdzam w przekonaniu że u mnie jeszcze roślinna bida. Masz bogato, dorodnie, bujnie. Wszystko soczyste i piękne. wow wow wow !!!

I jeszcze brawo za ogólny uklad ogrodu. Podoba mi się uklad rabat i ścieżek.


Lidka bardzo dziękuję na początku mojej przygody z ogrodem sama nie wiedziałam co chcę albo myślałam że wiem, ale później okazywało się, że nie wiem... zachłysnęłam się widokami u innych, ale wtedy bardzo mi pomogły Asia Makadamia, Ewa Anda i wiele jeszcze innych osób z tego forum, no i tak poszło, odnalazłam to co chciałam i za to jestem mega wdzięczna
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies