Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Iwonkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Iwonkowy ogród

iwona1980 19:46, 15 maj 2017


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Witajcie
Trochę nieśmiało zakładam mój wątek.
Wiele osób na forum pokazuje piękne ogrody,ja też chciałabym stworzyć " mój mały raj na ziemi ".Cała działka ma 9 arów ,także malutko.
Mam nadzieję, że pomożecie w projektowaniu mojego ogrodu.
Zwracam się o pomoc,ponieważ sama nie jestem zdecydowana,wiele razy przesadzam rośliny i ciężko mi zdecydować się na kształt rabat.Myślę, że najlepiej byłyby zaokrąglone, tak mi się wydaje.
Na początek pokaże rabate zaraz przy frontowej ścianie.
Mieszkam w domku blizniaku
____________________
Pozdrawiam Iwona
paulina_ns 20:33, 15 maj 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Cześć Iwonka każdy zaczynał od zera, niestety samo nic nie przychodzi, więc troszkę pracy i będzie pięknie Ja w projektowaniu raczej noga jestem, ale jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie to ja w tym miejscu widziałabym np trzmieliny na pniu, pomiędzy nimi kulki bukszpanowe, możesz w tym miejscu posadzić niezawodne hortensje limelight do tego trawki i było by pięknie zaznaczam i będę wpadać zobaczyć co wymyśliłas
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Toszka 07:03, 16 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Iwonko, zrób plan całego frontu. Zaznacz kierunki świata. Mając plan będziemy mysleć nad kształtem rabat, a dopiero potem nad "meblowaniem" czyli roslinami.
Inaczej chaos nam wyjdzie.

W tym czasie szukaj obornika, mączki bazaltowej (ona jest ciężka) i kory. Trzeba ziemię ożywić, wzbogacić. To będzie procentować latami.

Fajnie, że dałaś skusić się na wątek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 07:47, 16 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Iwonko - jestem

Tak jak Toszka napisała: żeby przez internet doradzić komuś co do planu ogrodu, potrzebujemy planu działki z wymiarami i stronami świata oraz dużo zdjęć poglądowych - takich, na których widać działkę i jej otoczenie z różnych stron, a nie same rabatki.

Wiem, że to może wydawać się przerażające, ale pamiętaj, że my nic o Twojej działce nie wiemy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 08:26, 16 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
O, Asiu, twoją osobą skusiłam Iwonkę na założenie wątku
Aśka - masz MOC!!!

Iwona - szykuj nam robotę My już ręce zacieramy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwona1980 18:40, 16 maj 2017


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Dziękuję Kochani za wizytę .
Już idę porobić zdjęcia i wieczorem zrobię plan.
Toszka dzięki wielkie, że mnie namówiłas na wątek, wiem ,że dzięki Wam wszystko się uda.
Paulina na tej rabacie mam posadzone dwa Miłorzęby Mariken i 4 hortensje limelight ,które bardzo lubię.
Asiu liczę na Twoją pomoc
Zdjęcia wkleję wieczorem.
____________________
Pozdrawiam Iwona
makadamia 21:08, 16 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszko - naprawdę?! robiłam za przynętę? A czy uprzedziłaś Iwonkę, że jak ja zaczynam mieszać we wątku, to wątkodajkę najczęściej zaczyna mocno boleć głowa?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 21:22, 16 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
makadamia napisał(a)
Toszko - naprawdę?! robiłam za przynętę? A czy uprzedziłaś Iwonkę, że jak ja zaczynam mieszać we wątku, to wątkodajkę najczęściej zaczyna mocno boleć głowa?

No to wątkodajka już wie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwona1980 22:01, 16 maj 2017


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Jestem
No to wklejam zdjęcia na początek ,rabata zaraz przed domem.

Następnie dalsza część rabaty od strony sąsiada
Tutaj mam problem z obraniem kształtu rabat,mam tam posadzone bukszpany i tak sobie myślę ,żeby zrobić łezkę i wyłożyć białym kamyczkiem



Z kostki narazie tak wstepnie ułożyłam kształt
I rabata od drogi


____________________
Pozdrawiam Iwona
Gardenarium 22:03, 16 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam prośbę o zmianę nazwy wątku, bo już mamy taki tytuł. Będzie się mylić.
Zaproponuj, a ja zmienię. Pozdrawiam

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=M%C3%B3j+ma%C5%82y+raj+na+ziemi....&search_in=topics&commit=Szukaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies