Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmienny ogród

sylwia_slomc... 11:08, 14 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Przestaną się podśmiechiwać jak zobaczą ogród w pełnej krasie Wtedy będzie zazdrość
Kształt ścieżki super Po lewej patrząc na fotkę dałabym trawnik na środku byliny a po prawej zimo zielono
Lub jeśli widok jest od strony domu , na środku trawnik, po lewej zimo zielono po prawej bylinowo.

Jeszcze jedna wersja: po obu stronach zimo zielono z trawnikiem wzdłuż ścieżek , a na środku oczko

Takie ja mam pomysły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
12:13, 14 sie 2017
Witam się i podglądam ścieżka podoba mi się, też lubię takie linie
akwarela 16:50, 14 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Super! Zapisuję się na podglądanie. Ja też pracuję nad zielonym ogrodem i ograniczeniem ilości owadów żądlących Szczególnie po tym jak kilka tygodni temu rozkopałam gniazdo os! Całe szczęście po 6 dziabnięciach nic mi się nie stało. Przepiękny masz pomysł na ścieżki. Bardzo lubię zimozielone ogrody, wydają mi się najbardziej odpowiednie w ogrodach przydomowych, zawsze piękne. Będę śledzić postęp prac, prosimy o zdjęcia.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
MirellaB 07:57, 15 sie 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam. Tytuł wątku, ani link w podpisie nie pasują mi do ogrodu zimozielonego, który chcesz stworzyć. Pomyśl nad nowym tytułem
Ogród zapowiada się bardzo ciekawie. Ścieżka fajnie wygląda.
Nie dzieliła bym rabat na zimozielone i bylinowe. Lepiej wygląda połączenie zimozielonych z kwitnącymi. Czytałam, że na kwitnących Ci nie zależy. Nie musisz wprowadzać wiele gatunków. Cebulowe wiosną, latem hortensje i róże królowe ogrodu, jesienią trawy - myślę, że z takiego połączenia będziesz zadowolona.
Ogród bez żadnych kwitnących to smutny ogród. Zresztą kilka osób na forum zaczynało z wizją taka jak Twoja, a z biegiem czasu chętnie kwitnące rośliny do ogrodu zaprosiły
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Kasiolaaa 21:21, 15 sie 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Nie sluchaj sasiadow my jak robilismy taras ta sasiedzi gadali po co taki duzy co tanczyc bedziecie na nim a tak naprawde wcale nie jest taki duzy a raczej w sam raz a w tym roku sami taki zrobili
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Adison 12:46, 16 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
MonikA napisał(a)
Witam się i podglądam ścieżka podoba mi się, też lubię takie linie


Witam, dziękuje i mam nadzieję że inne rzeczy też się będą podobać
____________________
Zmienny ogród Ady
Adison 12:49, 16 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przestaną się podśmiechiwać jak zobaczą ogród w pełnej krasie Wtedy będzie zazdrość
Kształt ścieżki super Po lewej patrząc na fotkę dałabym trawnik na środku byliny a po prawej zimo zielono
Lub jeśli widok jest od strony domu , na środku trawnik, po lewej zimo zielono po prawej bylinowo.

Jeszcze jedna wersja: po obu stronach zimo zielono z trawnikiem wzdłuż ścieżek , a na środku oczko

Takie ja mam pomysły


Sywia, dziękuje za pomysły. Po lewej zdecydowałam się na skrzynie z warzywami i truskawkami, a po prawej chyba będzie mix zimozielonych z bylinami, ale tylko kwitnącymi na biało plus ewentualne trawy

Moja obecna wizja ogrodu:



Dodam jeszcze że na końcu ma być jeszcze jedno koło dołączone do żwirowej ścieżki z paleniskiem i ławkami
____________________
Zmienny ogród Ady
akwarela 12:52, 16 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Fajny projekt, jak go zrobiłaś?
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Adison 12:56, 16 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
akwarela napisał(a)
Super! Zapisuję się na podglądanie. Ja też pracuję nad zielonym ogrodem i ograniczeniem ilości owadów żądlących Szczególnie po tym jak kilka tygodni temu rozkopałam gniazdo os! Całe szczęście po 6 dziabnięciach nic mi się nie stało. Przepiękny masz pomysł na ścieżki. Bardzo lubię zimozielone ogrody, wydają mi się najbardziej odpowiednie w ogrodach przydomowych, zawsze piękne. Będę śledzić postęp prac, prosimy o zdjęcia.


Świetnie! Ktoś rozumie moja niechęć do owadów mam nadzieję że znajdą się jakieś ładne rośliny które nie przyciągają zadlacych owadów. Ja zaraz lecę to Twojego ogrodu bo akurat pogoda sprzyja siedzeniu na ogrodowisku.
____________________
Zmienny ogród Ady
Adison 12:58, 16 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
MirellaB napisał(a)
Witam. Tytuł wątku, ani link w podpisie nie pasują mi do ogrodu zimozielonego, który chcesz stworzyć. Pomyśl nad nowym tytułem
Ogród zapowiada się bardzo ciekawie. Ścieżka fajnie wygląda.
Nie dzieliła bym rabat na zimozielone i bylinowe. Lepiej wygląda połączenie zimozielonych z kwitnącymi. Czytałam, że na kwitnących Ci nie zależy. Nie musisz wprowadzać wiele gatunków. Cebulowe wiosną, latem hortensje i róże królowe ogrodu, jesienią trawy - myślę, że z takiego połączenia będziesz zadowolona.
Ogród bez żadnych kwitnących to smutny ogród. Zresztą kilka osób na forum zaczynało z wizją taka jak Twoja, a z biegiem czasu chętnie kwitnące rośliny do ogrodu zaprosiły



Już napisałam do Danusi o zmianę nazwy ogrodu na "zmienny ogrod" bo taki pewnie będzie

Chyba jednak dobrze mówisz połączenie wygląda najlepiej

Pooglądam rośliny które poleciłas i coś na pewno wybiorę
____________________
Zmienny ogród Ady
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies